Skocz do zawartości

Zdjęcie

Płatki śniadaniowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
szymonzss

szymonzss

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 1 postów
Witam polećcie mi jakieś płatki śniadaniowe które można jeść podczas diety. Słyszałem że płatki fitness to nie takie znowu fitness ale jakieś muszą istnieć nadające się na dietę. Nie chodzi mi tu o redukcję wagi a jedynie o jej utrzymanie dużo ćwiczę więc jest to równoważone. Nie piszcie o płatkach owsianych bo je już znam.
Pozdrawiam



...



...



#2
AvetPharmaSklep

AvetPharmaSklep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 postów
Trudno mi podać nazwę, mogę jedynie opisać, czym kierować się podczas wyboru odpowiednich płatków. Przede wszystkim zawartość węglowodanów/cukru nie powinna przekroczyć 6 g na 100 g produktu. Warto zwrócić również uwagę na zawartość błonnika. Powinna ona wynosić 3 g/100 g. Unikaj w dodatkach mleka w proszku, aromatów, emulgatorów.

#3
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Płatki to szybki i najczęściej wybierany produkt śniadaniowy. Szczególnie chętnie sięgają po nie dzieci i osoby odchudzające się. I nic dziwnego, bo są zdrowe i bardzo smaczne. Należy jednak uważać, bo nie wszystkie płatki są wskazane, gdy chcemy stracić na wadze.

Szczególnie uwaga na czekoladowe płatki sniadaniowe.

Dieta = unikanie wszystkiego co ma kolor czekolady :)

#4
Daria84

Daria84

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 99 postów
Czy każda dieta zabrania jedzenia czekoladowych płatków śniadaniowych ?

#5
szynszylek

szynszylek

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 61 postów
Wszystkie słodkie płatki śniadaniowe takie jak czekoladowe kuleczki czy muszelki, a także zwykłe płatki kukurydziane (te mają 363 kalorii w stu gramach) to gigantyczna ilość cukru i utwardzonych tłuszczów roślinnych...

A jeśli chcemy stracić na wadze musimy ich unikać. Najlepiej wybieraj musli. Mozna tez samemu skomponować danie :) użyj do tego płatków owsianych, dodaj kilka orzechów, nasiona słonecznika, dyni, świeże kiwi lub truskawki i zalejmy wodą, mlekiem lub jogurtem naturalnym.
Dostarczysz w ten sposób dużo błonnika i witamin i zaspokoisz chęć sięgnięcia po słodycze. I co ważne: jedz nie więcej niż 50 gram takich płatków dziennie :dumbells:
Moc Diety !

#6
Davczo

Davczo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 postów
ja osobiście polecam zwykłe płatki kukurydziane,lub jakieś smakowe musli.
Świetnie zastępuje płatki a nie ma dużo kalorii.

#7
AvetPharmaSklep

AvetPharmaSklep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 postów
Tak szczerze to zrob sobie takie platki sama. Zbierz np ziarenka slonecznika i innych takich zdrowych i pozywnych rzeczy do jednego słoja, a płatki masz zdrowe i takie jak lubisz. Jak tak wlasnie robie, nie dość ze mam je pyszne, to jeszcze nie sa nie zdrowe.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych