Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dieta bezglutenowa + niski indeks glikeniczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
doggy

doggy

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
Witam,

Poszukuje produktów które nie zawierają glutenu i posiadają niski indeks



Jem już ryż brązowy, kasze gryczaną, groch, mam zamiar włączyć w to fasole jaś a dziś wyeliminowałem ryż preparowany po tym jak dowiedziałem się że ma wysoki IG.



...



...



#2
sabia

sabia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 141 postów
Do produktów bezglutenowych i z niskim indeksem glikenicznym zaliczyć można: cukinię, czarną porzeczkę, fasolkę szparagową, grzyby, kiszoną kapustę, ogórki, oliwki, orzechy i migdały, paprykę, por, seler naciowy, soję, szparagi, warzywa zielono listne, bakłażan, czereśnie, czekoladę gorzką, czerwoną porzeczkę, owoce jagodowe, wiśnie, zieloną soczewicę, czosnek, gruszki, mleko sojowe, morele świeże, owoce cytrusowe, pomidory świeże i suszone,
brzoskwinie, nektarynki, jabłka świeże oraz suszone, Seler surowy, śliwki

#3
doggy

doggy

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
To widzę że wybór dość ubogi :D

Dzieki

#4
dorota

dorota

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 78 postów
Czyli ogólnie dania same wegetariańskie...


#5
sabia

sabia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 141 postów
no z tego co się orientuje to gluten zawierają nasiona zbóż więc odpada większość wypieków poza tym wypieki głównie są dość kaloryczne; o mięsie nic nie słyszałam żeby było zabronione ale akurat w indeksie glikemicznym z którego korzystałam nie było nic o produktach mięsnych. Jak chcesz to zobacz sobie jeszcze ten indeks glikemiczny: http://dietamm.com/indeks-glikemiczny tutaj jest wymieniona wołowina, owoce morza i skorupiaki; najlepiej sam sobie wybierz co z tego ci smakuje i dopisz do jadłospisu a jeśli się jest na diecie to aż tak się nie odczuwa braku wypieków bo zazwyczaj są ograniczone

powodzenia ;)

#6
doggy

doggy

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
Na diecie z produktami o niskim ig jestem już jakieś pół roku ze względu na sport, wiec znam na pamięć poszczególne wskaźniki :->

PS.
Indeks glikemiczny dotyczy tylko węglowodanów, ponieważ tłuszcze i białka nie powodują wysokiego wzrostu poziomu glukozy.

Tak wiec zostaje tego trochę tylko trzeba gdzie patrzeć

Pozdrawiam :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych