Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najdziwniejsze diety świata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Margosia

Margosia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 65 postów
Tak mnie coś natchnęło by skompletować nakbardziej dziwne diety na świecie, podzielcie się swoją wiedzą :->

Moim pretendentem na najdziwniejszą dietę świata jest:

Dieta Biblijna, zwana też jako "Dieta Stwórcy"

czyli jedzenie tylko tego co było/jest zapisane w biblii. Były to przede wszystkim produkty mączne bogate w węglowodany :))



...



...



#2
Marysia Jadlik

Marysia Jadlik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 88 postów
Ja kiedyś słyszałam o diecie Śpiącej Królewny :) tak! nie żartuję!

Wiadomo, że gdy śpimy to nie jemy prawda? a więc w tej diecie chodzi o to by spać jak najwięcej...jak najdłużej.. :myśli1:

Do uśpienia stosuje się różne farmaceutyki. Nawet Elvis Presley kiedyś stosował tą dietę :oczy2:
Diety Diety Diety ! czy dam radę ? orety ! :)

#3
Margosia

Margosia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 65 postów
Ja jeszcze znalazłam informacje o diecie opartej na przeżuwaniu :)

Dołączona grafika



Pan Horace Fletcher wysnuł teorię, że jakże ważne przyswajanie jedzenia bardzo uzależnione jest od odpowiedniego przeżuwania.

W swojej diecie, jako jedną z najważniejszych reguł stosowania wprowadził regułę przeżuwania każdego kęsa 32 razy :D

Następnie gdy przechylimy głowę do tyłu trzeba pozwolić tym mniejszym fragmentom pożywienia pozwolić spłynąć w głąb żołądka :D a resztę uwaga: wypluć :)

Pan Horacy ponoć w ciągu czterech miesięcy stracił 20kg nadwagi :)

Psychologowie tę formę zaburzenia uważają za coś podobnego do choroby bulimii :)

#4
ela80

ela80

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 16 postów
Wypluć? Aj tu przesadził...Owszem, z tego co mi wiadomo już wmedycynie chińskiej utarło się powiedzenie "twój żołądek nie ma zębów". Długie przeżuwanie pokarmu 10-15 razy na kęs jest ważne dla dobrego trawienia, przy kłopotach z układem pokarmowym i przy nadmiernym apetycie (dopiero po 20 minutach czujemy nasycenie). Cała reszta to bzdura 8-)

#5
tanita

tanita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 postów
Dieta tasiemcowa jest najbardziej niebezpiecznym sposobem na odchudzanie!!!!!!!

Metoda polega bowiem na połknięciu tabletek z główką tasiemca.
Takie „leki” pochodzą głównie z Chin, a można je dostać u wędrownych sprzedawców.
Oczywiście tabletki produkowane są nielegalnie, nie mają żadnego atestu i najczęściej zawierają wiele bakterii, które mogą poważnie zainfekować nasz organizm.
Po połknięciu takiej tabletki, tasiemiec, który jest pasożytem, osiedla się w przewodzie pokarmowym i żywi naszym kosztem.

#6
basza

basza

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 postów
Ale przecież tasiemiec to pasożyt, który tkwiąc w przewodzie pokarmowym człowieka zabiera mu składniki odżywcze, głównie witaminy i minerały.
Nie zjada tłuszczu (jak kto się niektórym wydaje), tyko doprowadza do niedożywienia i choroby - skutkiem ubocznym jest strata wagi,
Nigdy nie zjadanym tabletek z tasiemcem! Nigdy tez nie przyszłoby mi do głowy stosowanie diet powyżej. Po co ludzie robią sobie tyle krzywdy? Słyszeliście pewnie o dziewczynie która umarła od zjedzenia tabletek na odchudzanie?

#7
tanita

tanita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 postów
na wakacjach czytałam o dziewczynie która zjadła tabletki na odchudzanie kupione w internecie.
Dziewczyna miała 20 lat.
Wzięła tzw Dinitrofenol (w skrócie DNP) - jest to silna trucizna, która drastycznie przyspiesza metabolizm. Kumulując się w organizmie, powoduje, że ten zaczyna się gwałtownie spalać od wewnątrz. Temperatura przegrzanego organizmu przekracza 40 st., z czym ciało sobie nie radzi. Człowiek po prostu gotuje się od środka.
Straszna śmierć - ciężko napisać że na własne życzenie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych