Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym jest monodieta?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Monodiety, zwane też dietami jednoskładnikowymi, są idealnym sposobem na oczyszczenie organizmu, przyspieszenie przemiany materii i – przede wszystkim – szybką utratę kilogramów. Stosowane z rozsądkiem mogą być stałym elementem dbania o linię.

Dołączona grafika

Ideą monodiety jest jedzenie jednego produktu prze określony czas. Można ten produkt jest w dowolnych ilościach, jednak należy zrezygnować z każdego innego pożywienia. Podczas takiej diety konieczne jest także zrezygnowanie z używek (zwłaszcza alkoholu, który jest zabroniony).

Do picia polecana jest woda mineralna i herbaty ziołowe (idealnie nadaje się melisa i rumianek). Minimalnym okresem przez który przeprowadza się dietę jest tu jedna doba. Można ten czas jednak przedłużyć i bez szkody dla zdrowia prowadzić kurację nawet przez 4-5 dni.

Dłuższe odchudzanie w ten sposób nie jest zalecane, chyba że skonsultuje się tę kwestię z dietetykiem.

Podstawą diety jednoskładnikowej są zazwyczaj owoce, kasze i zboża. Latem wiele kobiet przechodzi na monodietę opartą o arbuza lub truskawki. W innych momentach roku dużą popularnością cieszą się jabłka. Wśród osób, które nie przepadają za owocami, popularna jest dieta oparta na ryżu, kaszy gryczanej lub ziarnach orkiszu.

Można rozważać przeprowadzenie monodiety warzywnej, jednak wówczas powinno się stosować ją w dni wolne. Jest to spowodowane faktem, że warzywa mogą nie dostarczyć takiej liczby kalorii, abyśmy byli w pełni fizycznej formy, która jest nam potrzebna np. w pracy czy w szkole.

Jednodniową monodietę można przeprowadzać raz w tygodniu, dzięki czemu na bieżąco dba się o zdrowie i wygląd.



...



...



#2
dorota

dorota

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 78 postów
Świetny artykuł, dzięki. Warto chyba przyjrzeć się monodiecie bliżej, ponoć świetnie czyści organizm z zalegających ( od Bóg wie jak dawna) bakterii w naszym organizmie.


#3
Daria84

Daria84

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 99 postów
Polecam Monodietę jaglaną - bardzo dobrze oczyści jelita z toksyn, ponoć właśnie przez te toksyny i resztki niestrawionego jedzenia w jelitach które z czasem zaczyna gnić i fermentować, możemy poczuć się zmęczeni, bóle głowy, opadamy z siły i ciągle jesteśmy śpiący i o dziwo mamy do tego problemy z zasypianie... dziwne nie? :)

Takie toksyny gromadzą się wierzcie lub nie... uwaga : latami :geek:

Przez te toksyny można nabawić się wielu chorób... rak, migrena, astma i problemy ze skórą...

Naprawdę warto wprowadzić do życia tą monodietę...

#4
meinecoon

meinecoon

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 69 postów
Nasz organizm sam w sobie ma właściwości oczyszczając. Po to mamy wątrobę i nerki, żeby wszystko, co toksyczne oczyszczać. Dlatego naukowo udowodniono, że stosowanie diet z myślą o oczyszczaniu organizmu jest bezsensowne. Jeśli cokolwiek złego by w nas zostawało, chociażby złe bakterie od razu nasz organizm by reagował np. chorobą.
Obecnie modne są diety oczyszczające, ale uwierzcie mi dziewczyny, nasz organizm jest tak skomplikowaną fabryką, której głównym działaniem jest oczyszczanie, że nic złego w nas się nie wchłania.
Jeśli mamy problemy ze snem, koncentracją, wypadaniem włosów, to niestety efekt złej diety a nie nieoczyszczonego organizmu

#5
szynszylek

szynszylek

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 61 postów
Ja zawsze myślałam, że takie diety oczyszczjące są dobrym pomysłem, bo oczyszczanie organizmu z tych pozostałości które się odkładają może pomóc w funkcjonowaniu. Zresztą jest tyle artykułów w sieci odnośnie tego rodzaju diet...

no zdziwił mnie Twój post koleżanko meinecoon :-/
Moc Diety !

#6
dorota

dorota

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 78 postów
Jakoś nie mogę zgodzić się z koleżanką u góry, że oczyszczanie organizmu przez diety nie ma najmniejszego sensu... codziennie spożywamy jedzenie które generuje pewne toksyny w wyniku trawienia. Jest na rynku zbyt wiele przetworzonych produktów które mają w sobie dużo chemicznych dodatków np. barwniki, tłuszcze, aromaty i Bóg wie co jeszcze...

Nie wierzę, że organizm sam sobie radzi z tymi pozostałościami/toksynami w jelitach i wątrobie...


#7
meinecoon

meinecoon

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 69 postów
nasze ciało składa się tylko ze związków chemicznych - praktycznie 2/3 tablicy mendelejewa to nasze ciało.
Czym tak naprawdę są toksyny?
Związkami chemicznymi, które już są i tak w naszym organizmie. Rzeczywiście, jeśli jemy zbyt dużo wapnia to odkłada się on w postaci kamyków w nerkach, jeśli jemy mało błonnika, masy pokarmowe zbyt długo zalegają w naszych jelitach i fermentują, czyli mamy zbyt dużą ilość bakterii.
Jeśli jemy zbyt dużo przetworzonej żywności, to np. możemy odczuwać bóle głowy od glutaminianu sodu.
Jednak oczyszczanie kompletnie jest bez sensu.
Wystarczy od razu zacząć jeść dobrze zbilansowaną dietę, zeby w naszym organizmie nie było niczego zbędnego w nadmiarze, bo wtedy skutki są - widoczne ( te opisane wyżej)
oczyszczanie to moda, tak jak zielone koktajle, które wprowadzili aktorzy, celebryci.
Jest formą nakłonienia ludzi do zmiany nawyków.
Ja wiem, ze jeśli przez kilka dni będę piła soki, to nabawię się bólu głowy, nie będę mogła się skoncentrować i ciągle będzie mnie ssało - jaki tu sens?
Wolę jeść normalnie, dobrze zbilansowanie.
Wątroba sama w sobie pełni tak dużą rolę detoksykacyjną, że zamęczanie organizmu soczkami z grejpfruta raz na jakiś czas jest zupełnie bez sensu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych