Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dinitrofenol, czyli jak się nie odchudzać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Dołączona grafika

Wszyscy chcemy atrakcyjnie wyglądać, a to między innymi oznacza konieczność posiadania szczupłej sylwetki. Nasz siedząco-leżący tryb życia raczej jednak temu nie sprzyja. Niestety, uprawianie sportów i zdrowa dieta to dla wielu wysiłek zbyt wielki, aby w ogóle pomyśleć o jego podjęciu, dlatego też wybierają drogi na skróty.

Dołączona grafika

Droga na skróty: tabletki odchudzające

Tabletki na odchudzanie są produkowane na bazie bardzo różnych substancji chemicznych, które wpływają, każda inaczej, na nasz organizm i wywołują (bądź nie) zamierzony efekt. Mogą one na przykład redukować apetyt, bądź powodować szybsze spalanie tłuszczów w organizmie. Dinitrofenol należy do tych ostatnich.

Dinitrofenol i skutki uboczne, które powoduje


Dołączona grafika

Dinitrofenol to substancja, która służy do produkcji herbicydów i różnego rodzaju barwników. Pomijając jej inne właściwości, przyspiesza ona również spalanie tłuszczu w organizmie. Ta jej właściwość jest często wykorzystywana przy leczeniu osób chorobliwie otyłych (kilka kilogramów nadwagi to jeszcze nie chorobliwa otyłość).

I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie dodatkowe skutki uboczne, jakie wynikają z zażywania tabletek na odchudzanie zawierających tę substancję. A jest ich naprawdę sporo. W przypadku, gdy będą to stosunkowo niewielkie ilości, to może skończyć się tylko na zaćmie oraz niewielkich wysypkach na skórze oraz, ewentualnie, nudnościach oraz bólu żołądka.

Gdy jednak dojdziemy do wniosku, że efekty naszej kuracji odchudzającej są nie zadowaląjące, a tak się stanie, gdyż dinitrofenol w małych ilościach nie działa zbyt dobrze, to po zwiększeniu dawki narazimy się na ostre zatrucie oraz uszkodzenia serca. Jeśli nadal ją będziemy zwiększać, to może się to dla nas skończyć śmiercią.

Naprawdę więc nie warto dla szczupłej sylwetki ryzykować swojego zdrowia i życia zażywając tego typu substancję. Jeśli zatem zobaczymy na pudełku, że zawarte w nim tabletki odchudzające zawierają dinitrofenol, to dla własnego dobra powinniśmy się ich pozbyć jak najszybciej.



...



...



#2
Daria84

Daria84

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 99 postów
To była dość głośna sprawa, mam na myśli śmierć tej biednej dziewczyny, zastanawia mnie czy sprzedaż tych niewiadomego pochodzenia (proszków) suplementów diety jakoś spadła? mam taką nadzieję.

Niestety widać, że w sieci nadal funkcjonują pseudo strony internetowe które nadal oferują ich sprzedaż...

JA nigdy nie kupiłam żadnego suplementu diety i wcale nie myślę że (uogólniając) wszystkie są do du...

Zawsze gdy decyduję się na dietę, wszystko odbywa się na odstawieniu tych wszystkich złych rzeczy i dodanie więcej warzyw, nigdy mój plan działania by schudnąć nie opiera sie na suplementach.

A jak jest u Was kobietki? często stosujecie suplementy diety ?

#3
Joachim Kolar

Joachim Kolar

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 237 postów
  • LocationRzeszów

gdzie było o tym? masz ten artykuł?


Podjadasz w nocy? Ładka na brzuchu nie daje Ci spokoju? Sprawdź jak może pomóc Ci afrykańskie mango!Natura daje Ci siłę do walki z kilogramami. Metabolizm szybko przyśpieszy i rezultaty będą widoczne lada dzień!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych