Skocz do zawartości

Zdjęcie

woda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
agunia

agunia

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 postów
mam pytanie dotyczące wody.
wiadomo, że woda mineralna jest dużo zdrowsza niż woda mineralna, ale mi chodzi o proporcje składników, czyli minerałów.
byłam dziś w sklepie i jest tak dużo do wyboru wód mineralnych, z różną zawartością minerałów, że nie wiadomo na które patrzeć.
czytałam ostatnio ale nie wiem już gdzie, że ważne są proporcje wapnia i magnezu 2 do 1.
a wapnia powinno być jak najwięcej, nawet 180 mg.
czy to prawda?



...



...



#2
Marysia Jadlik

Marysia Jadlik

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 88 postów
Ogólnie różnych rodzajów wody jest mnóstwo, każda firma ma swój własny skład który wypuszcza na rynek. Trzeba czytać etykiety i wiedzieć czego się szuka.

Najstabilniejszy skład mają:

- Nałęczowianka
- Dobrowianka
- Piwniczanka
oraz Muszynianka

Najlepsze są wody mineralizowane, im bardziej tym lepiej, a najwyżej mineralizowane (powyżej 1500 mg/l) to:

- Muszynianka
- Staropolanka 2000
- Piwniczanka,

średniozmineralizowane to:

- Nałęczowianka
- Jurajska
- Cisowianka
- Kinga Pienińska
oraz Ustronianka Biała.

niskozmineralizowane to:

- Kropla Beskidu
- Arctic Plus
- Dobrowianka.

Mam nadzieje, że pomogłam w wyborze :)
Pozdrawiam
Diety Diety Diety ! czy dam radę ? orety ! :)

#3
meinecoon

meinecoon

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 69 postów
dobra woda mineralna w swoim składzie rzeczywiście powinna zawierać duużo wapnia - nawet ponad 180 mg. Najlepiej jak zawiera połowę lub więcej magnezu - pomiędzy 50 a 100 mg magnezu.
Proporcja powinna wynosić 1:2, to znaczy, że wapnia ma być dwa razy więcej, niż magnezu.
Jak na razie w sklepach jest niewiele dobrych wód - najlepszy skład ma Muszynianka.
Reszt wyżej wymienionych niestety nie ma zachowanej tej proporcji lub duzo mniej wapnia.
Staropolanka ma 6 razy mniej magnezu, Cisowianka tylko 28 mg
Muszynianka ma ok 190 mg wapnia i ok 160 mg magnezu - tę zdecydowanie polecam

#4
agunia

agunia

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 postów
Kupiłam wczoraj Muszyniankę. Zauważyłam, że ją podrabiają. To znaczy jest woda o bardzo podobnej nazwie - Muszyna - jednak jej skład jest nijaki.
Muszynianka zielona,wyskokozmineralizowana, niskonasycona CO2ma 210 wapnia i 132 magnezu. Smak ok, nie czuć tego wapnia ;)
Jak zauważyłam, rzeczywiście trudno znaleźć dobrą wodę, z dobrym składem.
Zawsze lubiłam Żywiec, ale w porównaniu z Muszynianką wypada blado ;)

#5
kornela

kornela

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 5 postów
nigdy nie zwracałam uwagi jaką wodę kupuje. Myślałam sobie - woda to woda.
Okazuje się, że woda źródlana to zwykła kranówa oczyszczona z bakterii i nic poza tym !
Myślałam zawsze - będę piła wodę, jak zalecają, z minerałami - okazało się, że nic poza płynem sobie nie dostarczam !
Teraz już wiem - mam wybierać wodę mineralną nie źródlaną.
Z jak największą zawartością minerałów.
Ze względu na to, ze duszo siedzę przyda się wysoka zawartość wapnia. Tez piję sporo kawy, a kawa podobno wypłukuje magnez. Czyli i magnez w wodzie też będzie potrzebny.

Czy są jakieś przeciwwskazania, zeby nie pić tak wysokozmineralizowanej wody?
Pewnie dzieci i kobiety w ciąży? Ale jakieś inne?
Mam kamienie na woreczku żółciowym i nie wiem, czy powinnam pić taką wysokozimeralizowaną wodę .

#6
K. Dypczak

K. Dypczak

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 23 postów
Zawsze myślałam, że woda to woda... i że nie ma wielkiej różnicy między nimi, natknęłam się na ten artykuł jakis czas te mu i już wtedy zaczęłam zwracać uwagę na etykiet na butelkach, także dzięki za te cenne rady, małymi krokami a do przod... :strong:

Moglibyście jeszcze poruszyc temat fitrów wody które monetuje się na kranie. Czy taka woda już po przefiltrowaniu może być bardziej wydatniejsza niż ta woda kupowana w markecie? może warto byłoby zainwestować w taki filtr? dobra woda tez nie jest tania, a gdy pijemy np zgrzewkę (6 butelek po 1,5l każda) tygodniowo, może wygnerować spore koszty... może ktoś by się pokusił o analizę fitr wodny vs woda butelce? :hmmm:

Pozdrawiam

#7
szynszylek

szynszylek

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 61 postów
Picie wody w odpowiednich porach ma też duże znaczenie dla organizmu.

- 2 szklanki wody zaraz po przebudzeniu pomagają aktywować oragny wewnętrzne.

- 1 szklanka wody, 30 minut przed posiłkiem - wspomaga trawienie

- 1 szkalnka wody przed kompielą/prysznicem pomaga obniżyć ciśnienie krwi.

- 1 szklanka wody przed pójściem do łóżka, wspomaga zapobieganie atakom serca i udarom mózgu.
Moc Diety !

#8
Kasia33

Kasia33

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 postów
Słyszałam że najzdrowiej jest wypijać około 2l wody dziennie. ja osobiście wolę niegazowaną

#9
bietka

bietka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 82 postów
ja piję tylko wodę niegazowaną, ale nigdy nie zwracam uwagi na jej skład

#10
Buńka

Buńka

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 21 postów
Hej Bietka, dawno Cię nie było tutaj :hmmm:

Co do składu wody, to jeśli myślimy o odchudzaniu, to lepiej zacząć zwracać uwagę na etykiety.
Dobra woda, wysokiej jakości, to super dodatek do diety na której jesteśmy. :strong:

#11
Kasia33

Kasia33

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 postów
A jeżeli biorę magnez oddzielnie (bo piję dużo kawy) to którą wodę powinnam wybrać? Pisałam wyżej że nie zwracam uwagi na skład, a tu okazuje się że chyba powinnam zacząć. W dodatku nie lubię gazowanej... Możecie coś polecić? bo już kompletnie nie wiem co wybrać...

#12
truskawa

truskawa

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 4 postów
Ja piję niegazowaną Kroplę Beskidu, inne wody mi nie smakują...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych