Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chcę przytyć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
DeZ

DeZ

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 4 postów
Witam
Mam 18 lat ważę 61 kg chcę przytyć. Nie było by to takie trudne gdyby nie moje uczulenia:
nietolerancja laktozy, uczulenie na produkty mleczne,uczulenie na produkty z pszenicą. Mój cel to osiągnąć masę około 70 kg. I tu pojawia się moje pytanie i prośba o odpowiednią dla mnie dietę.

Dzięki



...



...



#2
Margosia

Margosia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 65 postów
Uczulenia to poważna rzecz przy odchudzaniu i układnaiu diety, radziłabym Ci się udac do dietetyka. No chyba, że ktoś tu na forum bardzo dobrze zna się na rzeczy... jakiś czas temu wypowiadała się tutaj dietetyczka, jest duża szansa, że udzieli się w Twoim wątku...

Powodzonka :-)

#3
meinecoon

meinecoon

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 69 postów
przytyć jest o wiele trudniej niż schudnąć.
przede wszystkim zalecana jest odpowiednia dieta - Zalecana jest dieta wysokotłuszczowa z dużą ilością tłuszczów omega 3 i omega 6. Zalecane jest używanie oleju z pestek winogron do polewania sałatek, dodatek do serków, jogurtów, koktajli. Czyli stawiasz na coś, co jest mało objętościowe a kloryczne i zdrowe. Olej z pestek winogron nie ma smaku i zapachu dlatego możesz dodawać go do wielu potraw. Poza tym używaj orzechów, bakalii, migdałów, siemienia lnianego mielonego

#4
tanita

tanita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 postów
Ja dodam od siebie, żeby zamienić owoce na soki. Są własnie mniej objętościowe - to znaczy - jeśli zjesz 200 gramowe jabłko to się najesz, ale jeśli wypijesz 200 ml soku to mniej.
poza tym moja koleżanka stosuje jak wspomniała MEINECOON mielone siemię - taki proszek bez smaku - posypuje nim wszystko - chleb z masłem, serki, jogurty.
jedz również - jesli już wybierzesz owoce - to te kaloryczne - banany, winogrona

#5
DeZ

DeZ

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 4 postów
Dzięki za rady. Ogarnę to wszystko i dam znać jak wygląda sytuacja jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI :D

#6
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
@DeZ - oczywiście daj znać jak Ci idzie. Miłej diety ;-)

#7
DeZ

DeZ

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 4 postów
Potrzebuję waszej pomocy. Był bym wdzięczny za podanie mi przykładowych dań na śniadanie, obiad i kolację. Trudno jest tak zacząć od 0 a gdybym miał parę szablonów mógłbym je w przyszłości dowolnie modyfikować to naprawdę ułatwiło by sprawę.

#8
Guest__*

Guest__*
  • Guests
ogólnie trzeba zwiększyć ilość węglowodanów, a jak masz szybki metabolizm to ciężko ci będzie przytyć

#9
tanita

tanita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 postów
ciężko jest ułożyć szablonowe jedzenie.
Żeby ułożyć skuteczny jadłospis dla danej osoby do tego potrzeba: znać wagę, wzrost, aktywność fizyczną, wiek, preferencje żywieniowe.
poza tym takimi :szablonami: zajmują się dietetycy - jest to trudna i ciężka praca, dlatego nikt Ci "szablonu" nie ułoży.

#10
meinecoon

meinecoon

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 69 postów
Zgadzam się z @tanita@
jestem studentką dietetyki.
dieta żeby była skuteczna i najważniejsze - zdrowa, powinna być dobrana indywidualnie
każdego pacjenta należy przeanalizować - czyli przeprowadzić wywiad żywieniowy, w którym pacjenta się waży, mierzy obwody, ustala podstawową i całkowitą przemianę materii, potem wylicza składniki pokarmowe, dodaje kalorie i układa jadłospis.
jak napisała koleżanka wcześniej jest to długi i trudny proces - nie, jak przepisanie leków na ciśnienie.
A nawet, dla porównania - to jakby napisać na forum lekarskim - mam nadciśnienie, podeślijcie nazwy leków jakie mogę stosować.
cokolwiek szablonowego byś od nas dostał - może w ogóle nie być skuteczne.

#11
DeZ

DeZ

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 4 postów
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Zacząłem trochę kombinować zacznijmy może od śniadania:
-płatki owsiane
-mleko (kozie)
-pół szklanki orzechów włoskich
-pół szklanki orzechów laskowych
-dwa banany , posiekane w plastry
Co myślicie? Wkrótce podam propozycje na inne dania.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych