Skocz do zawartości

Zdjęcie

CUKIER W DIECIE U DZIECI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
meinecoon

meinecoon

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 69 postów
Byłam ostatnio na pogadance w przedszkolu i w szkole jednej z naszych uczelnianych dietetyczek.
Pani doktor mówiła o niezdrowych przekąskach w diecie dzieci.
Wyobraźcie sobie że przeciętny gimnazjalista zjada ok 250 gramów cukru dziennie. Wychodzi prawie 9 kilogramów w miesiącu!!!
Liczyła to nasypując cukier do szklanki - ]
śniadanie - 4 łyżki płatków neste - 4 łyżki cukru
2 śniadanie - jogurt i puszka coli - 7 łyżek
obiad - szklanka napoju gazowanego - 2 łyżki
podwieczorek - garść żelków - 5 łyżek cukru
kolacja - 4 łyżki nutelli z dwiema kromkami białego pieczywa - 6 łyżek cukru !!!!!!

czy ktoś jest w szoku? bo ja tak



...



...



#2
halinka

halinka

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 20 postów
Czytałam kiedyś że w 100 gramach żelków jest 6 łyżek cukru, a w litrowej butelce napoju gazowanego jest 10 łyżek cukru?
czy to prawda? jeśli tak - to rzeczywiście, nie tylko dzieci ale i my, dorośli mamy problem z kontrolą ilości spożywanego cukru.250 gramów dziennie to ćwierć kilograma !
jeśli zjeść go ze szklanki łyżeczką - wątpię żeby komuś się udało, ale wypijając colę?
w puszce jest ile łyżek - bo połączyłaś je z jogurtem

#3
meinecoon

meinecoon

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 69 postów
Rzeczywiście cukier o produktach jest tak przetworzony - wymieszany z aromatami, kwaskami, że nie smakuje jak zwykły cukier. W końcu lizak ma tyle cukru, co sam lizak waży - bo to rozpuszczony cukier!
Pani doktor na pogadance n nie liczyła owoców i soków - jeśli dzieci je jedzą. Wtedy wyszłoby jeszcze więcej!
Ponad 300 gramów!
jedna puszcza coli 300 ml to 39 gramów cukru - czyli 4 łyżki
w jednej 15 gramowej łyżeczce nutelli mamy 1 łyżkę cukru - 10 gramów a reszta to 5 gramów tłuszczu - olej palmowy.

#4
basza

basza

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 postów
A ja słyszałam że Nutella została wycofana ze sprzedaży w jakimś kraju. Chyba we Francji.
czytałam własnie o oleju palmowym. Podobno są to te złe tłuszcze, które podorują choroby serca i miażdżycę? Próbowałam rozszyfrować skład nutelli ale chyba trzeba być naukowcem żeby zrozumieć język spożywczy.
Menecoon, może byś założyła wątek o najpopularniejszych E dodatkach? I proszę napisz coś o nutelli - o jej składzie. Zwłaszcza o tłuszczu.

#5
Buńka

Buńka

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 21 postów
Ja chętnie też poczytam o Nutelli bo mój partner bardzo.. ale to bardzo ją lubi i zawsze wrzuca ją do koszyka, a skoro jest z nią coś nie tak to chciałabym wiedzieć.

#6
meinecoon

meinecoon

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 69 postów
NUTELLA ma 25 procent oleju palmowego!
Olej palmowy jest tani, łatwo dostępny, ma długi okres trwałości i można przechowywać go w temperaturze pokojowej – dlatego jest atrakcyjny dla firm spożywczych.
Czasem olej palmowy ukrywa się pod pojęciem „olej roślinny”, a także „tłuszcz roślinny” lub „tłuszcz roślinny utwardzany”.
To źródło tłuszczy nasyconych – 2 łyżeczki popularnego masła czekoladowego zawierają 22 gramy tłuszczów nasyconych. Dla porównania w 2 łyżeczkach masła jest 14 gramów tłuszczów nasyconych.

#7
tanita

tanita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 postów
Amerykańska filia Ferrero zapłaci milionowe odszkodowanie za wprowadzanie w błąd klientów.
Po ogłoszeniu wyroku przez sąd, amerykańska filia Ferrero zgodziła się zmienić dotychczasową politykę marketingową produktu i zmienić etykietę na słoikach z kremem, gdzie będzie opisana prawdziwa zawartość tłuszczu i cukru w Nutelli.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych