Skocz do zawartości

Zdjęcie

NIEKOŃCZĄCE SIĘ DIETY...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
Poradnia

Poradnia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 71 postów
Dołączona grafika

Otyłość to już nie zwykły problem ukrywany pod szerokimi ubraniami przez milionów ludzi na całym świecie. Otyłość, to poważna choroba cywilizacyjna 21 wieku. Dotyczy ona ludzi w każdym przedziale wiekowym, niestety także dzieci. Ogromny problem na skalę światową, z którym walkę podjęło wielu ludzi.

Jednym udaje się schudnąć, innym przysparza to wiele trudności, nie potrafią utracić wagi mimo że stosują diety jedna po drugiej. Na czym polega ich problem ? Przede wszystkim na tym, że większość ludzi nie dobiera adekwatnie do swojej nadwagi i swoich możliwości odpowiednich diet. Nawet jeśli uda się wybrać odpowiednią, to większość nie potrafi w nich wytrwać, zaczynają następną i tak koło się toczy.

W ten sposób większość odchudzających się osób dochodzi do wniosku, że żadna dieta nie jest skuteczna, a stosowanie następnych staje się nie krokiem na przód w celu pozbycia się otyłości, tylko kolejnym eksperymentem z góry spisanym na niepowodzenie.

Obecnie jest tyle diet i sposobów na odchudzanie, że nie jednego może to przyprawić o zawrót głowy i skutecznie zdezorientować. Każdy odchudzający się człowiek wie, że nie każda dieta jest skuteczna i nie każda może być stosowana przez wszystkich ludzi z nadwagą.



...



...



#2
Buńka

Buńka

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 21 postów
Zgadzam się, diet jest tak strasznie wiele, że już ludzie głupieją próbują każdej po trochu i twierdzą, że żadna nie działa :) Ilość diet jest ogromna, poniżej zamieszczam krótki spis:


Dieta 50/50
Dieta 1000 kalorii
Dieta na chandrę
Dieta na bazie soków
Dieta na dobry humor
Dieta na mroźne dni
Dieta na włosy i paznokcie
Dieta lekkostrawna
Dieta makrobiotyczna
Dieta po diecie
Dieta proteinowa (dukana)
Dieta 5 czynników
Dieta 7 dni
Dieta aktywnego mężczyzny
Dieta paleo
Dieta bananowa
Dieta Cambridge
Dieta cebulowa
Dieta Charlesa Clarka
Dieta chronometryczna
Dieta cukrzycowa
Dieta dla 20,30,40 latków
Dieta garstkowa
Dieta Gersona
Dieta grejpfrutowa
Dieta grup krwi
Dieta hiszpańska
Dieta hollywoodzka
Dieta jogurtowa
Dieta Andersona
Dieta antycellulitowa
Dieta antystresowa
Dieta Atkinsa
Dieta Mayra
Dieta mleczna
Dieta Montignac
Dieta pszenna (oczyszczająca)
Dieta przeciw zaparciom
Dieta przetworowa
Dieta przy anemii
Dieta przy wrzodach żołądka
Dieta norweska
Dieta odtruwająca
Dieta ostatniej szansy
Dieta orientalna
Dieta owocowo-warzywna
Dieta Ornisha
Dieta owsiana (jednodniowa)
Dieta piękności
Dieta kefirowa
Dieta kapuściana
Dieta kopenhaska
Dieta dla biegaczy
Dieta dla dwojga
Dieta dla dzieci z nadwagą
Dieta dla "gruszki"
Dieta dla "jabłka"
Dieta rodzinna
Dieta rozdzielna (niełączenia)
Dieta ryżowa
Dieta Szangri-La
Dieta South Beach
Dieta startowa
Dieta strukturalna (dr Bardadyna)
Dieta szwedzka 1000 kalorii
Dieta śródziemnomorska
Dieta tropikalna
Dieta Turbo
Dieta Wall Street
Dieta warzywna
Dieta dwudniowa (odnawiająca)
Dieta eliminacyjna
Dieta Fultona (OMG)
Dieta wegetariańska
Dieta Weight Watchers
Dieta wielowarzywna
Dieta wodna
Dieta zielona
Dieta ziołowa
Dieta ziemniaczana
Dieta zone

Którą wybrać? :myśli1:

#3
K. Dypczak

K. Dypczak

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 23 postów
Stosując każdą z powyższych diet pobieżnie nic nie pomoże nam a i pewnie nawet zaszkodzi :-x

Też denerwują mnie osoby które próbują którąś dietę przez 3-4 dni i juz wysnuwają opinie na jej temat, jestem zdania, że zanim cokolwiek spróbuje się, trzeba dokładnie poznać dietę, sporo poczytać o niej i przede wszystki zapoznać się z opiniami na jej temat.

Często ludzie piszą pytania typu: która dieta jest najlepsza... ale jak na to pytanie odpowiedzieć skoro nie ma się przed oczami karty zdrowia interesanta, a wydaje mi się, ze jesli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Tutaj sytuację może poratować wizyta u dietetyka lub studiowanie np takiego forum jak to, poświęconemu odchudzaniu. Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza zanim się zacznie stosować dietę.

#4
xksenax22

xksenax22

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 5 postów
Ja poszłam do dietetyka. i w sumie dobrze zrobiła, bo gdy chodzisz na wizyty i się z takim kimś jakby "rozliczasz" to masz większą motywację. No i dietę dostosuję do Ciebie. JA musiałam wiele wykluczyć i przy okazji wyszło że jestem uczulona na nabiał.

#5
Wera

Wera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 postów
Te diety bym skreśliła:

Dieta owsiana (jednodniowa)
Dieta piękności
Dieta kefirowa
Dieta kapuściana
Dieta kopenhaska
Dieta dla biegaczy
Dieta dla dwojga
Dieta dla dzieci z nadwagą
Dieta dla "gruszki"
Dieta dla "jabłka"
Dieta rodzinna
Dieta rozdzielna (niełączenia)
Dieta ryżowa
Dieta Szangri-La
Dieta South Beach
Dieta startowa
Dieta strukturalna (dr Bardadyna)
Dieta szwedzka 1000 kalorii
Dieta śródziemnomorska
Dieta tropikalna
Dieta Turbo
Dieta Wall Street
Dieta warzywna
Dieta dwudniowa (odnawiająca)
Dieta eliminacyjna
Dieta Fultona (OMG)
Dieta wegetariańska
Dieta Weight Watchers
Dieta wielo-warzywna

Czytałam o każdej z nich i jakoś mi nie podchodzą, coraz bardziej skłaniam się ku myślom by skorzystać z dietetyka, czasem nie wszystkie informacje które znajdziemy w internecie są rzetelne.

A tak, idąc do dietetyka dostaniemy do ręki bądź mailowo plan żywienia ze wskazówkami dietetycznymi.

#6
dorota

dorota

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 78 postów
Oczywiście, można samemu szukać właściwej diety, ale najlepszą robotę zrobi dla nas dietetyk, czyli 100% dopasowane potrawy pod to co lubimy a czego nie + własne ciekawe pomysły na zdrowe potrawy + przepisy co i jak przyrządzić :D

Czasami zastanawiam się dlaczego powstało aż tyle rodzajów diet, wystarczy spojrzeć na pis u góry, dam sobie rękę odciąć że to jeszcze nie wszystkie diety :) ciekawe jakie podejście do gotowych diet mają dietetycy nie ?

Negują? pochwalają?


#7
K. Dypczak

K. Dypczak

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 23 postów
Każdy dietetyk Ci powie, że taka gotowa dieta to jest porażka, mają w sumie rację bo gdy chcemy schudnąć tak na serio bo grozi nam coś, to wtedy najlepsze wyjście to iść do dietetyka.

Nie ma lepszej metody na schudnięcie niż indywidualnie dopasowana dieta.

#8
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów

Jednym udaje się schudnąć, innym przysparza to wiele trudności, nie potrafią utracić wagi mimo że stosują diety jedna po drugiej. Na czym polega ich problem ? Przede wszystkim na tym, że większość ludzi nie dobiera adekwatnie do swojej nadwagi i sóbek woich możliwości odpowiednich diet. Nawet jeśli uda się wybrać odpowiednią, to większość nie potrafi w nich wytrwać, zaczynają następną i tak koło się toczy.


innym problemem jest to,że nawet jeśli wytrwamy i osiągniemy efekty to później wydaje nam się,że już jest ok, i wracamy do nawyków z przed diety , a ważne jest aby po diecie stopniowo zwiększać kalorie i odżywiać się zdrowo, zmieniamy wtedy nawyki żywieniowe (te zdrowe) już do końca i wtedy unikamy efektu jojo.

bo gdy chodzisz na wizyty i się z takim kimś jakby "rozliczasz" to masz większą motywację.


Na pewno masz rację, dla mnie takim rozliczaniem się zawsze było forum, jestem tu już ładnych parę lat i wiem,że nie tylko mnie ale i wielu osobom to forum pomogło, codzienne zaglądanie , opisywanie swoich zmagań i wpisywanie rozpisek,baty :bicz: od forumowiczek :mrgreen: ,wspieranie to bardzo pomaga, miałam przerwę na forum, podchodziłam w tym czasie już kilka razy do diety i nie dawałam rady, kolejne moje podejście tym razem z aktywnością na forum bardzo mi pomaga, szkoda tylko,że tak mało osób się systematycznie udziela :-/
Polecam wam to bardzo pomaga :thumbsup:

#9
Zuzia Więckiewicz

Zuzia Więckiewicz

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 6 postów

Na pewno masz rację, dla mnie takim rozliczaniem się zawsze było forum, jestem tu już ładnych parę lat i wiem,że nie tylko mnie ale i wielu osobom to forum pomogło, codzienne zaglądanie , opisywanie swoich zmagań i wpisywanie rozpisek,baty :bicz: od forumowiczek :mrgreen: ,wspieranie to bardzo pomaga, miałam przerwę na forum, podchodziłam w tym czasie już kilka razy do diety i nie dawałam rady, kolejne moje podejście tym razem z aktywnością na forum bardzo mi pomaga, szkoda tylko,że tak mało osób się systematycznie udziela :-/
Polecam wam to bardzo pomaga :thumbsup:


Ja sporo czasu zaglądałam tu na forum, czytałam i czytałam... dopiero kilka dni temu zarejestrowałam się tutaj być dać Wam o sobie znać, tak jak Becia piszesz, pisanie o swoich zmaganiach na pewno cos daje, więc zachęcam również wszystkich którzy czytaja a sie nie odzywają do rejestracji i następnie do wątku: poznajmy-sie.html
:thumbsup:

#10
Buńka

Buńka

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 21 postów
Odchudzajmy się razem, dzielmy się doświadczeniami, sukcesami i porażkami, oby tych ostatnich było jak najmniej... Nię będę udawała świętej ale też poźno "ujawniłam" się na forum :evil: zawsze wolę czytać niż pisać jednak pytania które pozostawały bez odpowiedzi musiały doczekać się ich publikacji to na łamach forum, odpowiedź na dręczące mnie pytania znalazła i pisze na forum do dzisiaj i zamierzam pisać jeszcze o hoho :strong:

Można nawiązać fajne znajomości, znaleźć bratnią duszę z podobnymi problemami dietetycznymi ;)

Pozdrowionka dla wszystkich :) zarejestrowanych i tych tylko czytających ;)

#11
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów

Odchudzajmy się razem, dzielmy się doświadczeniami, sukcesami i porażkami, oby tych ostatnich było jak najmniej...


i o to chodzi :thumbsup: w grupie awsze razniej :clap:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych