Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amarantus - odkrycie XXI wieku !

amarantus roslina amarantus szarłat nasiona aramantusa właściwości szarłatu roślina XXI wieku

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
admin

admin

    Administrator

  • Moderators
  • 17 postów


Bardzo zdrowa roślina, amarantus zawiera więcej wapnia niż mleko!! więcej błonnika niż ma owies i więcej magnezu niż posiada czekolada... Sto gram tych nasion pokryje 33% naszego dziennego zapotrzebowania na ważny w naszym życiu magnez, a to oznacza, że amarantus jest pod względem zawartości magnezu lepszy od szpinaku!

 

Hodowano go setki lat temu, hodowali go Majowie, Inkowie i Aztekowie, jest to jedna z najstarszych roślin świata! Szarłat posiada w 100g 18 gram białka czyi jest najbardziej wartościowy ze wszystkich zbóż... kolejny plus to to, że nie zawiera glutenu i dlatego jest mega cennym produktem dla chorych na celiakię.

 

Amarantus jest także lepszy od soji, posiada więcej cennych aminokwasów m.in. lizyny.  Nasiona amarantusa są bardzo bogate w potas, fosfor i cynk, zawiera także kwasy GLA i kwasy tłuszczowe które pozytywnie wpływają na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.

 

 

Dlatego włąśnie aramantus jest rośliną XXI wieku ! warto mu się przyjrzeć !

 

1215554506f2.jpg


  • IsobelGraiz lubi to



...



...



#2
dorota

dorota

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 78 postów

Niesamowita roślina... nie wiedziałam o jej istnieniu, sprawdziłam właśnie w sklepach ze zdrową żywnością i kilogram amarantusa kosztuje około 15-20 zł czyli cena super, przykładowy produkt:

9d5626df7d95.jpg



#3
daria13

daria13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 postów
94168648369839599858.jpg
 
Kochani zapraszam was do mojego bloga! :)
Każdy chce schudnąć kilka kilo a ja się z wami dziele moim sukcesem :)
Miałam dietę no i schudłam :) 
Zapraszam ---> http://xurl.pl/6l4f





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych