Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przepisy z mąki, kasz, ryżu i makaronu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#41
ina44

ina44

    Dietowa szycha

  • Members
  • 5 164 postów
Ja dzisiaj będę jadła takie nudle orkiszowe fuuuujjjj z sosem swojej roboty z papryki,pomidora ,koncentratu



...



...



#42
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
ina44, a ja razowy makaron z oliwą z oliwek i ziołami i papryką

#43
Za-Duza-Aga

Za-Duza-Aga

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 892 postów
Znalazłam powód, dla którego makarony powinny być osobno

Przeczytałam w aptece będąc, że Makaron z Warzywami to to co kobiety chcące schudnąć powinny jeść - nie z sosami, mięskami ale z warzywami.
Okazuje się - nie wiedziałam wcześniej (3hprzed przeczytaniem artykułu zjadłam ryż z warzywami) że ryż zatrzymuje wodę w organizmie i jest dobry dla "pakerów" - tzn jak chcesz miast schudnąć mieć dużą masę mięśniową..

Makarony (zwłaszcza ciemne) oczyszczają jelita i wspomagają coś-tam jeszcze nie pamiętam co - ważne, że już wiem i podzieliłam się ową wiedzą

Zacznę eksperymenty - dużo warzyw mało makaronu - raz na 5 dni takie danie :D - przepisami jeśli wyjdą się pochwalę

#44
ina44

ina44

    Dietowa szycha

  • Members
  • 5 164 postów
Za-Duza-Aga, ja jadłam wczorj makaron razowy z brokułmi
Ugotowałam brokuły póżniej lekko podsmażyłam na odrobinie oliwy z oliwek razem z makoaronem zmieszałam i było :slinka: :slinka: :slinka:

#45
Asiula

Asiula

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 100 postów

że ryż zatrzymuje wodę w organizmie i jest dobry dla "pakerów" - tzn jak chcesz miast schudnąć mieć dużą masę mięśniową

ciekawe co na to chudziutki lud azjatycki :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Dołączona grafika

#46
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
Za-Duza-Aga, dzięki za ten mini wykład i uznaję go za mega pomocny :clap:

#47
ina44

ina44

    Dietowa szycha

  • Members
  • 5 164 postów

ciekawe co na to chudziutki lud azjatycki :hmmm:

no co ryż zatrzymuje im wode i nie musza tyle pić :smiech3: :smiech3: :smiech3: :smiech3:

#48
Asiula

Asiula

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 100 postów

no co ryż zatrzymuje im wode i nie musza tyle pić

może i tak ale mnie chodziło raczej że gdzie Chinczyki mięśnie chowają jak się tego ryżu najedzą bo ja żadnego skośnookiego umięśnionego nie spotkałam :hmmm: :myśli1: :hmmm: :myśli1:
Dołączona grafika

#49
ina44

ina44

    Dietowa szycha

  • Members
  • 5 164 postów
eeee no wiadomo mają je głęboko ukryte ;-) :smiech3:

#50
Asiula

Asiula

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 100 postów

eeee no wiadomo mają je głęboko ukryte

akurat nie o tym mięśniu myślałam :myśli1: tu istotnie ryż niewskazany,makaron również a gips :fun:
Dołączona grafika

#51
SZPINAK

SZPINAK

    Pogromca fa?dek

  • Members
  • 497 postów
KOTLECIKI Z KASZY GRYCZANEJ

skladniki:
kasza gryczana ugotowana ze szklanke lub dwie
tyle samo platkow owsianych
jajko lub dwa
cebula ile kto chce
czosnek tez wg swego midzi misie :mrgreen: :mrgreen:
no i przyprawy dowolne

a wiec platki zalewamy wrzatkiem i na kwadransik proponuje zeby postaly i napecznialy..... jak sie to zrobi to wymieszac z ugotowana kasza i jajkiem i dodac cebule uduszona i czosnku nawalic mozna tez sporo i przyprawy uformowac ja takie male pimpki robie i panierujemy mozna w otrebach zarodkach sezamie sloneczniku w bulce tartej do wyboru do koloru noi smazenie i sie slinimy i wachamy zapaszki

i do tego warzywka jakies co nie no to np wiosenne bajery z oliwka pomidorki rzodkiewki itp....albo fasolka zolta ta mrozona dobra tez salaty zielone itp...to smacznego i milego mniam mniam :slinka: :slinka: :slinka: :chef:

#52
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów
Dziękuję Szpinaczku jak nie wiem co. Jak tylko będę miała na stanie kaszę gryczaną to zaraz zapodam sobie takie kotleciki :slinka: :slinka:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#53
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
SZPINAK, pychota, kiedyś robiłam takie, ale bez płatków :hmmm: spróbuję na bank :clap:

#54
Asiula

Asiula

    Dietowa szycha

  • Members
  • 2 100 postów
Szpinak,jutro je sobie zapodam,dzięki :clap:
Dołączona grafika

#55
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów

pychota, kiedyś robiłam takie, ale bez płatków :hmmm:

niektórzy dają do kaszy biały ser i podobno też jest pyszne.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#56
syla19799

syla19799

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 635 postów

KOTLECIKI Z KASZY GRYCZANEJ

ja niestety nie lubie kaszy gryczanej bo ma dziwny smak :placz:

#57
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów

niektórzy dają do kaszy biały ser i podobno też jest pyszne.


no niedawno robiłyśmy z mamą pierogi z kaszą gryczaną i serem, dobre były..

#58
ina44

ina44

    Dietowa szycha

  • Members
  • 5 164 postów
SZPINAK, brzmi pieknie.Zrobie sobie jutro.Powiedz bo właśnie kupiłam sobie te zarodki i nie wiedziałam pod jaka postacia to jeść bo z jogurtem itp to było :sick: ale jako panierka bedzie ciekawe :hmmm: :hmmm: Jak mi nie będzie smakowało to Baja bedzie miała świeto ;-) a i synusiowi wcisne na siłe wkońcu bedzie żarełko zdrowe ;-)

#59
SZPINAK

SZPINAK

    Pogromca fa?dek

  • Members
  • 497 postów

kupiłam sobie te zarodki i nie wiedziałam pod jaka postacia to jeść bo z jogurtem itp to było ale jako panierka bedzie


ja te zarodki pszenne czy inne otreby rozne to jem na sucho i popijam duza iloscioa wodya jogurt czy kefir pije sam osobno zeby ten blonnik w tych otrebach sie rozpuscil a nie zalegal bo bez wody to ani rusz........a wy wszystkie co czytam pijecie maslanke czy jogurty z otrebami wlasnie a ja to rozdzielam bo nie lacze weglowodanow z bialkiem i dlatego szybciej chudne....ot caly sekret

#60
ina44

ina44

    Dietowa szycha

  • Members
  • 5 164 postów
SZPINAK, no kurcze Michas wielkie dzieki bo ja jakos na to nie wpadłam siemie pije z wodą a reszta z jogurtem albo mlekiem i jakos nie pomyślałam że to właśnie złe podejscie :roll: Dzieki stokrotne :uklony: :uklony: To niedobre ale spróbuje zjeść a pije tez caly dzien wody i herbaty takze spoko W pracy herbaty bo wode mi wypijaja a ja nie bede dla calej firmy kupowac bo Oni każdą ilość wyżlopia a herbatek mi nie ruszaja :smiech3: :smiech3: bo ja sama nie wiem co mnie po nich czeka :smiech3: :smiech3:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych