Skocz do zawartości

Zdjęcie

przygnebienie a brak zelaza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
betinka1983

betinka1983

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 2 postów
Ostatnio fatalnie sie czuję...non stop jestem zmeczona, nic mi sie nie chce, juz nawet podejrzewalam depresję, ale lekarka polecila mi zażywac Floradix- preparat witaminowy z zelazem i in. witaminami. prawde mowiac myslalam, ze przepisze mi cos na depresję... ale ona zapewniala, ze ten floradix mi pomoze. Myslicie, ze brak zelaza moze powodowac obnizenie nastroju? Dodam, ze jest to preparat dla ciężarnych, odchudzajacych się, karmiących, z wahanimi hormonow i seniorow. Do zadnej z tyc grup sie nie zaliczam, a mimo to lekarka podkreslala, ze widocznie nie wchlaniam zelaza, albo, ze spozywam posilki , ktore wyplukuja zelazo z organizmu. Co miala na mysli, przeciez raczej zdrowo sie odzywiam.. jakie to produkty?? slyzalam, ze mleko m.in. czy to znaczy, ze nie moge juz tych produktow spozywac? lekarka nie miala czasu porozmawiac..nas NFZ moze wy cos wiecie?



...



...



#2
sabina

sabina

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 9 837 postów

zażywac Floradix

już drugi post o tym samym , reklamy na forum są zabronione

#3
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów
betinka1983, radzę zapoznać się z regulaminem, który łamiesz reklamując ten Twój preparat
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#4
Kama36

Kama36

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 4 327 postów
Betinka Ty pewnie wcale na diecie nie jesteś tylko chcesz nam coś upchnąć :hmmm:
Dołączona grafika

#5
tutku

tutku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 postów
żelazo na pewno znajduje się w wędlinach i mięsie. Jeśli naprawdę masz taki problem ( a nie jest to tylko reklama) to zacznij go więcej spożywać. Najlepiej w parze z papryką, pomidorem ponieważ mają witaminę C co ułatwia wchłanianie żelaza.
w nowym roku osiągnę wszystko co chcę!

#6
zimna Zośka

zimna Zośka

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 6 postów
Nie tylko żelazo do wchłonięcia potrzebuje witaminy C, ale żeby utrzymywać poziom żelaza (prawidłowy) we organizmie potrzebny jest kwas foliowy oraz witamina B12.

#7
owocowa

owocowa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
Ja mając za małą ilość żelaza we krwi dostałam receptę i musiałam kupić tabletki. Moja Pani doktor się wystraszyła bo miałam bardzo niską ilość, a wcześniej już miałam anemie. Nie będę podawać nazwy ale tabletki mi pomogły. Także najlepiej coś z apteki .

#8
chmurka

chmurka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 62 postów
Tylko że żelazo w tabletkach jest trudnoprzyswajalne, tak?

#9
KrzysztofPolec

KrzysztofPolec

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 7 postów
Witam.

Najlepiej właśnie przy takich stanach zmęczenia zbadać krew.
Potem ewentualnie żelazo - w tabletkach, ale jest też lepiej wchłanialne w płynie.
Zmiana też diety - większa ilość głównie zielonych warzyw - bogatych w żelazo.

Jeśli problem się powtarza, to coś jest nie tak z dietą, albo z organizmem, że nie wchłania żelaza - może być przyczyną silnie zawalony toksynami organizm.

Wypadałoby też przemyśleć czy stany zmęczenia / depresyjne, nie są spowodowane pracą, domem etc. Wtedy polecałbym wizytę u specjalisty, choć nie bardzo lubię leki przeciwdepresyjne, ale czasem nie można inaczej.

I polecam słońce - naprawdę potrafi bardzo dużo zdziałać...

#10
perissa

perissa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 postów
hm, ta rada dotycząca słońca bardzo dobra, ale ciężko je dostać ostatnio...;) ja też miałam niedobory żelaza, ale wystarczyła miesięczna dieta bogata w żelazo właśnie i wszystko wróciło do normy... dużo szpinaku i czerwonego mięsa polecam :D

#11
Olga34

Olga34

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 postów
Ja miałam podobnie, ale ktoś mi powiedział, że może to nuda... I wiesz co.. chyba się z nim zgodzę.

#12
irmis

irmis

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 6 postów
Mi sie wydaje ze to po prostu taka pogoda tak na nas dziala..

#13
LesnaChata_pl

LesnaChata_pl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 postów
Na brak żelaza polecam jeść czerwone mięcho, wątróbkę, pić sok z buraków i sok z kapusty kiszonej...może nie należy to do jakiś specjałów a na pewno ma dużo żelaza...wiem bo sama miałam taki problem i musiałam to jeść;/

#14
Lucjan

Lucjan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 postów
Szpinak jeszcze do tego zestawu można by dołączyć.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych