Skocz do zawartości

Zdjęcie

prosze o pomoc w dobraniu cwiczen


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
maala

maala

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 5 postów
Witaam ;) Chcialabym prosic Was o pomoc poniewaz nie wiem jakie cwiczenia beda odpowiednie dla mnie. Bardzo chce pozbyc sie odstajacego brzuszka i tzw boczkow ale nie wiem jakie cwiczenia wybrac bo wszystkie ktore znam sa na miesnie brzucha ale najpierw chyba musze spalic tluszcyk.
Z gory dziekuje :)



...



...



#2
HoodiaGordonii

HoodiaGordonii

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 28 postów
A jak się odżywiasz?? W pozbyciu się zbędnego tłuszczu pomoże Ci każdy rodzaj cwiczeń,w szczególności polecam basen oraz rower.

#3
zo'lju

zo'lju

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
Do spalenia tłuszczyku z boczków i brzucha najlepsze są ćwiczenia angażujące wiele partii mięśniowych na raz, takie właśnie jak basen, bieganie, gry zespołowe, sporty walki :) itp. lecz najważniejsze jest odżywianie znam ludzi którzy nic nie ćwiczą, a samą dietką doprowadzili brzuch do "porządku". Oczywiście zalecałbym treningi, każdy raczej chce mieć piękny kształt, zarysowania, wcięcia- słowem wyrazistość brzucha.
Druga obserwacja też na znajomych: nie stosowali diety "jedynie" chodzili na basen lub/i biegali 3-5x na tydzień- również chudli. Zapewne ich dieta nie była na tyle "tragiczna", osiągając sukces przez wydatkowanie dodatkowych kcal poprzez ćwiczenia.

#4
wera12

wera12

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 21 postów
A ja mam takie pytanko: jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia na dolne partie ciała (pupa,uda)? Jedyny mankament to nie mam za bardzo czasu na systematyczne uprawianie sportów,więc proszę jakąś skróconą skuteczną wersję ;)

#5
Katarynka

Katarynka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 240 postów
Wydaje mi się, że tak jak dziewczyny wspomniały, ćwiczenia są bardzo ważne. I to nie tylko na spalenie tłuszczu, ale także na rozwinięcie tkanki mięśniowej.Szczególnie jeśli chodzi o brzuch. Bo kiedy masz rozwinięte mięśnie brzucha, tworzą one pewnego rodzaju gorset, który pomaga Ci zachować prostą postawę oraz jak wiadomo, mięśnie spalają więcej. Tak więc jeśli chodzi o mięśnie to wydaje mi się, że na brzuchu one są najkorzystniejsze. Jeśli chodzi jeszcze o dietę. Ameryki nie odkryję, ale chciałam przypomnieć o szkodliwości napojów gazowanych i piwa. Również tłuszcz jest szkodliwy. Chyba na te "boczki" najgorszy. Kiedyś również biegałam, ładnie się ukształtowała sylwetka. Znacznie lepsze samopoczucie, więcej energii, szczuplejsze ciało i bardziej jędrne. Teraz musiałam zostawić... Ale planuję wrócić.
Dołączona grafika

#6
zo'lju

zo'lju

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
Niesystematyczne ćwiczenia= mały efekt. A jaki jest cel wera12? Kształtowanie nóg i pupy? Czy przede wszystkim spalenie tłuszczyku? Poprzednich postach w zasadzie napisane jest co robić. Jedne z najlepszych ćwiczeń (siłowych) na "formowanie" ud i pośladków to przysiad, martwy ciąg, ćwierć skoki(w domu bez problemu można je wykonać), chodzenie po schodach- wszędzie gdzie się da, zamiast używać windy, ruchomych schodów :)
Oczywiście należy poznać technikę wykonania trzech pierwszych, żeby krzywdy sobie nie zrobić- dość duża część społeczeństwa nie potrafi wykonać ich prawidłowo.

#7
wera12

wera12

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 21 postów
Zależy mi na ładnym wyrzeźbieniu tych partii, bo ostatnio zaczęłam pić aqua slim, liczę że jak będę ćwiczyła to pomoże mi spalić niepotrzebny tłuszczyk... Nie chcę,żeby po schudnięciu wszystko mi, że tak powiem, wisiało...

#8
DNW

DNW

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 8 postów
zacznę od tego, że tkanka tłuszczowa spala się równomiernie w całym organizmie. Dzięki ćwiczeniom ujędrnisz i ukształtujesz sobie ciało, zwiększysz wydatek energetyczny i wraz z przyrostem tkanki mięśniowej przyspieszysz przemianę materii. Zaznaczę, że pierwsze efekty widoczne są, gdy ćwiczy się co najmniej 3 razy w tygodniu po godzinie. Najbardziej optymalne ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej, to takie które nieznacznie przyspieszają twoje tętno spoczynkowe i utrzymują je na stałym poziomie. Tzn. oddech i bicie serca masz delikatnie przyspieszone (bez zadyszki!) i tak utrzymujesz to przez całą sesję treningową. I kolejna istotna rzecz: spalanie tkanki tłuszczowej zaczyna się dopiero po pół godz. ćwiczeń. W pierwszej kolejności organizm czerpie energię z glukozy we krwi i glikogenu w mięśniach. Po wyczerpaniu tych zapasów przychodzi czas na tłuszczyk ;-)

#9
Milano

Milano

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
zo'lju dobrze tu podpowiada. O ćwiczeniach.
Dobrymi ćwiczeniami na spalanie boczków jest podobno kręcenie hula-hop Angażuje się właśnie głównie mięśnie bioder i pośladków.
Stosowanie suplementów może pomóc pod warunkiem że będziesz ćwiczyć lub zaczniesz dietę. Jednak tu raczej efekt przyniosą ćwiczenia. Z doświadczenia mogę polecić Go! SLIM całkiem przyjemny preparat. Wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, zawiera między innymi L-karnitynę.

#10
tanita

tanita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 postów
Zawsze zadaję sobie pytanie, po co ludzie wydają kasę na tzw. wspomagacze ???L-Karnityna, Slimy itp.
Chyba dlatego, że w naturze mamy chodzenie na skróty. Czy te wspomagacze będziemy jeść całe życie? Wszystkie inne suplementy, zupki w proszku? Nie lepiej usiąść, pomyśleć, poczytać mądre książki - żadne gazetki!
Najlepiej to iść na siłownie - tam na pewno dobiorą nam ćwiczenia, iść do dietetyka - dobór diety. I problem rozwiązany.
A Tobie @maala@ polecam hula-hop.
jest to prosty sposób na boczki , płaski brzuch i ładną pupę, ponieważ podczas kręcenia kółkiem intensywnie pracują wszystkie mięśnie brzucha.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych