Skocz do zawartości

Zdjęcie

skuteczna dieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1
pozytronowyedek

pozytronowyedek

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 1 postów
Mam 28 lat i chciałbym schudnąć jakieś 10kg. Znacie jakąś łatwą i skuteczną dietę?



...



...



#2
wera12

wera12

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 21 postów
Hej! Ogólnie mężczyźni mają inne zapotrzebowania przy diecie niż kobiety, i np.taka dieta 1000kcl chyba nie bardzo się dla Ciebie nadaje... Nie potrafię Ci podać konkretnej diety, ale ja sama nie jestem na żadnej konkretnej diecie tylko biorę suplementy wspomagające odchudzanie i np. pojeżdżę trochę na rowerku stacjonarnym, albo proste domowe ćwiczenia w wolnej chwili i efekty są widoczne.

#3
Facet w kuchni

Facet w kuchni

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 4 postów
Wiesz...
10 kg ? W jak szybko?
Ja zrobiłbym (robię właśnie) tak
Dieta kopenhaska 13 dni - daje od 5 do 8 kg
A potem Montignac - przez minimum miesiąc - faza pierwsza
I gotowe :)
Polecam
(już zrzuciłem piątkę)

#4
tutku

tutku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 postów
O nie! Nie stosujcie diety Kopenhaskiej- ok można schudnąć, ale strasznym kosztem. Mi po niej zaczęły wypadać włosy. Jak się odchudzać to z głową. Najlepiej 1kg tygodniowo - wtedy nie będzie efektu jojo. Wystarczy ograniczyć słodycze, jeść 5małych posiłków co 2,5godz. nie jeść wieczorami i postarać się zwiększyć ruch. A jeśli stosować dietę to tylko ułożoną przez dietetyka - szkoda czasu na niesprawdzone teorie i pseudokuracje.
w nowym roku osiągnę wszystko co chcę!

#5
GrzegorzKowaluk

GrzegorzKowaluk

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 postów
Witam,
jestem dietetykiem. Odradzam dietę Koponhaską. Dieta Montignaca jest także zbyt schematyczna. Najlepszy będzie jadłospis dobrany indywidualnie. Zalecam stopniowa utratę wagi - utrata 10kg powinna zająć 8tygodni. Wtedy nie wystąpi efekt jojo. Konieczna jest jednak zmiana nawyków żywieniowych i wzrost aktywności fizycznej.

#6
Olga34

Olga34

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 postów
Według mnie fajne byłyby ćwiczenia fizyczne typu siłownia, basen. No i dziewczyny lubią umięśnionych facetów.

#7
zdrowymarcin

zdrowymarcin

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 121 postów
pozytronowyedek, zainwestuj czas w wiedzę. Zobacz ile na forum jest opisanych diet. Zatrzęsienie. Coś wybierzesz napewno :mrgreen:

Pozdro

#8
Jolinka

Jolinka

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 21 postów

Według mnie fajne byłyby ćwiczenia fizyczne typu siłownia, basen. No i dziewczyny lubią umięśnionych facetów.


Coś w tym na pewno jest, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że mężczyzna bez karku wygląda dosyć nieciekawie, a zwłaszcza jak chce spojrzeć w lewo lub w prawo i obraca się całym ciałem. Co do dietek to jest ich na forum mnóstwo, a necie to już w ogóle. Moja starsza siostra pięknie schudła na na dietce 36s i zajęło jej to okres chyba 3 miesięcy. Bardzo zadowolona była. Ja zrzucałam na Diecie Montagniaca i w dwa miesiące zrzuciłam 5 kg. Wszystko pójdzie dobrze jeśli zaczerpniemy odpowiedniej ilości wiedzy.

#9
Juka

Juka

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 2 postów
A ja polecam jeść mniej ale częściej u mnie się to znakomicie sprawdza. Poza tym dużo warzyw, można jakies sałatki sobie zrobić np grecką (sa bardzo dobre, jadłam kiedyś u kolezanki) Co jeszcze- jogurty, o twarożki takze sa dobre, a Hochland produkuje dodatkowo twarożki z grubo krojonymi warzywami.

#10
Klaudia126

Klaudia126

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 7 postów
Dziesięć kilo to trochę sporo. Wszystko jeszcze zależy w jakim czasie chcesz je zrzucić. Jeśli chcesz ich się pozbyć w bardzo szybkim czasie to chyba najlepsza będzie dieta kopenhaska. Ponoć można dzięki niej schudnąć nawet do 10 kg w ciągu dwóch tygodni. Tylko, że nie jest ona łatwa. Musze się przyznać, że ja wytrzymałam tylko 4 dni. Poza tym, jeśli będziesz szybko chudnąć, to bez sportu się nie obejdzie. Bez gimnastyki pozostanie zwisająca skóra niestety.

#11
Violeta

Violeta

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 1 postów
Nie ma czegoś takiego jak dieta za pomocą której traci sie zbędne kilogramy, po czym uzyskawszy zadowalającą sylwetkę wraca się do starych nawyków. Szczupła sylwetka to styl życia, prawidłowe odżywianie na cale życie.
Polecam żywienie low carb czyli niskowęglowodanowe a idealnie jeśli bazuje sie na surowych produktach. Na forum dobradieta znajdziecie wszystko na ten temat łącznie z tematami traktującymi o psyche, aktywności fizycznej jednym słowem holistyczne podejście do tematu.
pozdrawiam viola

#12
KrzysztofPolec

KrzysztofPolec

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 7 postów
Dokładnie zgadzam się z przedmówcami. Jak czytam o tych wszystkich dietach cud, które powodują owszem że chudniemy, ale dużym kosztem. Organizm jest cały zagłodzony, nie ma z czego czerpać związków nam potrzebnych do normalnego funkcjonowania etc. Efektem są właśnie problemy z włosami i paznokciami - pierwsze objawy że organizm jest źle odżywiony.

Ja staram się zrzucić mięsień piwny - zacząłem jeść dużo więcej warzyw i owoców, mimo że wcześniej już się w miarę dobrze odżywiałem. Efekt nie jest spektakularny, ale też nie wypadają mi włosy ;)

Pozdrawiam.

#13
Monika3331

Monika3331

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 5 postów
Najwazniejsze nie stosuj diet, w ktorych nie bedziesz dostarczac wszystkich skladnikow odzywczych - po pierwsze organizm potrzebuje tych skladnikow do prawidlowego funkcionowania. po drugie jesli nie dostarczysz organizmowi jakiegos skladniku pokarmowego (tluszcz, cukier, bialko) to enzymy, ktore odpowiadaja za jego spalanie zostana uspione dlatego tez przy zjedzeniu najmniejszej ilosci skladnika wczesniej nie spozywanego odklada sie on w organizmie- dlatego wystepuja tzw efekty jojo. Prawidlowo dobrana dieta powinna byc dobrana indywidualnie do kazdego, a nie tak jak to bywa, ze sa diety bialkowe czy tez inny podzial np na 1200kcal, czy 1300. To ile spozyway kcal powinno miec odzwierciedlenie w tym ile potrzebuje nasz org do prawidlowego funkcjionowania i takze do odpowiednio dobranego wysilku- dieta bez cwiczen nie ma sensu!!! tak wiec podumowalam to co najwazniejsze- jesli chcesz sie dowiedziec wiecej skontaktuj sie z P. Katarzyna Wojs, ktora uklada diety (oraz treningi- wspolpracuje z trenerem, prowadzi wice mistrza swiata w kolarstwie) indywidualnie!! pozdrawiam

#14
bagietka

bagietka

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 5 postów
Podpisuję się pod ostatnimi wypowiedziami:) Diety? Nie oszukujmy się, po każdej diecie prędzej czy później przychodzi efekt jojo. Polecam więcej ruchu, spacery, hula hop – to działa o niebo lepiej niż katowanie się dietami! Ja dodatkowo wspomagam się środkiem, który Wam polecam – Edixalem. Stosuję od jakiegoś czasu i centymetry ubywają, chociaż zastanawiam się czy to nie zasługa mojego joggingu :) Stosowałyście Edixal? A Wy macie jakieś opinie na temat Edixalu?

#15
LesnaChata_pl

LesnaChata_pl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 postów
ja nigdy nie stosowałam konkretnej diety a udawało mi się zrzucać zbędne kilogramy. A moje odchudzanie polegało na tym: jadłam normalne 3 posiłki dziennie bez żadnych tam wydziwień i specjalnego gotowania, ale jadłam je o stałych porach, ostatni posiłek zjadałam o godz 18, potem już nic i wypijałam 3-4 czerwone herbaty dziennie, po każdym większym posiłku i jedną przed snem, tylko to była herbata liściasta ta taka najprawdziwsza nie żadne w torebkach czy jakieś smakowe.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych