Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czas na zmiany...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
Magnolia

Magnolia

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 22 postów
Czas założyć własny blog - zauważyłam, że większość osób takowy pisze....

Ważę powyżej setki - nie wiele bo jeden kilogram i troszkę ale nadal więcej - ważyłam sto pięć-sześć kilo - aż wstyd się przyznać... jednak czas coś z tym zrobić! i to im szybciej tym lepiej!

Staram się nie katować za bardzo dietą - chcę by to była zmiana stylu życia - najlepiej stopniowa... wtedy będzie mniej bolesna miejmy nadzieję!

Planuję odchudzać się w fazach - wiem, że w tydzień nie schudnę wszystkiego (a szkoda) - plan jest następujący

Ja < 95kg - do końca czerwca
Ja < 90kg - do połowy sierpnia (kilka imprez w planie więc daję sobie więcej czasu)
Ja < 85kg - do 3tygodnia września
Ja < 80kg - do końca października

Wymarzona waga to koło 70-72 - czy tyle się uda osiągnąć - nie wiem - chwilowo chcę zlecieć do siedemdziesiąt cokolwiek - nawet 9,999999999 ale poniżej 80

Chwilowy plan - 6kilo do końca czerwca - to chyba dobry i rozsądny plan - w pełni wykonalny - prawda?

Czy macie jakieś mało drastyczne diety, które mogą pomóc? Dziś głód i łakomstwo zajadałam chrupkimi chlebkami wasa pszenne lekkie - 25kcal w kromce więc jak się połamie na mniejsze kawałki i popije kawą to zamuli troszkę o pozwoli dotrwać do posiłku... choć czasem jest ciężko i to jak ciężko...

Dobranoc wszystkim Wam



...



...



#2
Magnolia

Magnolia

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 22 postów
co się stało z postami, które tu były? Jakiś chochlik

#3
Agnieszka25

Agnieszka25

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 090 postów
Hmmmm, nie wiem gdzie są posty....
Jak minęła niedziela?

#4
Magnolia

Magnolia

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 22 postów
Niedziela... byłam popływać - po raz drugi już w tym tygodniu - zapisałam się do klubu - mają siłownię, zajęcia w grupach (czy polecacie jakieś konkretne zajęcia? co jest najlepsze?), basen i mokrą saunę - było cudownie!!!

Teraz przeglądam forum...

A jak Wam minęła niedziela?

#5
JAZOO

JAZOO

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 565 postów
Magnolia, masz dobre pomysly , jeszcze nie słyszałem żeby dawka ruchu zaszkodziła przy dietach. :mrgreen: Ja osobiście walczę raczej z własną niemocą i niechęcią , ale uwielbiam jazdy na rowerze , a nawet o zgrozo :yikes: nabyłem ostatnio drogą kupna kołyskę do brzuszków i zaczałem ćwiczyć .... powoli :tongue:
Dołączona grafika

#6
gerbera

gerbera

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 postów
gratuluję zapisania się do klubu :) świetny pomysł i zazdroszczę ponieważ ja sama nie potrafię pływać ;P

#7
wiki77

wiki77

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 597 postów
basen sam w sobie to super pomysł-na wszystko

#8
Magnolia

Magnolia

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 22 postów
Basen jest super - i uwaga - * dobry kilogram mniej utrzymuje się już drugi dzień :mrgreen:

Byłam też w herbaciarni - kupiłam dwie zielone herbatki - jedna mi smakuje, druga jeszcze nie sprawdzona - ale pachnie ok, jedną typu roibos - z wanilią i kakaem - pachnie jak deser - mam nadzieję, że go zastąpi.... dostałam też próbkę pu-erch - pachnie koszmarnie, jeszcze nie odważyłam się spróbować - może w weekend - kto wie?

Z dietą - chyba dobrze - zrobiłam sobie lody na deser - jest dość ciepło - zmiksowałam mleko zsiadłe, jogurt i truskawki i mango - kilka miseczek - dobre wyszło - taki zmrożony mus owocowy. Zrobiłam też pasztet z wątróbek kurczaka - trzy małe miseczki (średnica 4cm, wysokość też 4cm) - jedną oddałam koleżance do spróbowania i oceny, dolałam porto, przyprawy, łyżkę masła i dwie suszone śliwki - pycha wyszedł do chrupkiego chlebka super - a ponieważ ma intensywny smak to wystarczy odrobina. Wątróbki - ponieważ nie lubię ich zapachu namoczyłam przez noc w czerwonym winie i ziołach - to też poprawiło pewnie smak :mrgreen:

A jak u Was początek weekendu?


* - rodzaj werbli ;-)

#9
Magnolia

Magnolia

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 22 postów
A u mnie cisza jak makiem zasiał - ale może jak będę nie tylko czytać ale i pisać (jestem Nieśmiałek - jak moja ranga postowa na forum) i do mnie będziecie częściej zaglądać i się lepiej poznamy i będzie miło tłoczno i przyjemnie - im nas więcej tym lepsza zabawa

Co do dzisiejszego dnia - jeden wielki koszmar! Mój kochany Tatuś ma kłopoty ze zdrowiem - badają i badają może dojdą co się stało, że tak ładnie osunął się po ścianie i tablicy rozmazując to, co sam napisał... Nie będę ukrywać martwię się jak pierun - jestem daleko, urlopu od tak hej nie dostanę - w okresie wakacyjnym dużo ludzi jeździ a ja zaplanowałam urlop na wrzesień/październik. Mam nadzieję, że jakoś mi się uda gdzieś dzień wyskrobać - polecieć w sobote, wrócić we wtorek - półtora dnia wolnego mam nadzieję że się jakoś dostanie.
Po wiadomościach z domu najpierw zaczęłam zajadać stres - jak spojrzałam przed siebie zobaczyłam swoje odbicie w ekranie telewizora - grubas na fotelu pchający kolejną łyżkę żarcia do pyska, żrąca bez opamiętania i bez potrzeby fizjologicznej - nie głód a łakomstwo i stres *. Jak w takiej formie i z takimi myślami - bo mniejwiecej zacytowałam co było we mnie na siebie spojrzałam to pomyślałam - Ło Matko Boska** co ty kobito z sobą robisz?!?! Zastanów się - równie dobrze zamiast opychania się pomaga relaks - i poszłam do sauny, jakuzzi gdzie "to nie łzy to woda chlapie - w saunie na szczęście mokrej nic nie widać) zrelaksowałam się, uspokoiłam, wróciłam do domu, zapaliłam świeczkę, zrobiłam sałatkę - kiełki słonecznika są fajnym dodatkiem i włączyłam muzykę relaksacyjną, świeczkę zdmuchnęłam, zasnęłam i się niedawno obudziłam i zajrzałam tutaj - pomyślalam, że może jak się wyżalę to mi się poprawi. Macie jakieś pomysły na radzenie sobie w takiej sytuacji? Wiem, ze prosi o radę praktycznie obca osoba ale jakby na to nie spojrzeć wszystkie jesteśmy po prostu ludźmi...


* przepraszam za brutalne słowa, ale jeśli się odnoszą do mojego stanu samopoczucia to chyba do zaakceptowania - prawda?
** choć zbyt wierząca nie jestem

#10
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
trudno o radę a Tobie w tej sytuacji poszło rewelacyjnie ,każdy jest inny i potrzebuje innego kopa albo hamulca ,u mnie ,zażerającej stresy,aktywnośc ,muszę coś robić gdzieś lecieć jakiegoś zajęcia szukać coby nie mysleć ,pisz Magnolia(uwielbiam zapaszek) fajnie Ci to wychodzi i choć z czasem u mnie kiepściuchno to bedę tu zaglądać i :thumbsup: ,npisz co z tatem
Dołączona grafika Dołączona grafika

#11
Magnolia

Magnolia

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 22 postów
Dość długa przerwa - jednak wracam w pełni sił do dalszej walki.

Zaopatrzyłam odpowiednio lodówkę, szafki kuchenne etc - nie ma pokus - dla mojego mężczyzny kupiłam czekoladę, którą on uwielbia a ja nie-cierpię - więc wybór dobry...

Dużo się działo - mało się chudło ale teraz nie ma wymówek - z tatusiem wszystko ok, nie ma co zajadać się i objadać - trzeba zrzucać i cieszyć się, że na złym jedzeniu się nie przytyło...

Zauważyłam, że kilka osób pisze co zjadło - mam nadzieję, że kilka słów na temat swojego jedzenia od tych, co przeszli/-ły swoje usłyszę i będę na bieżąco modyfikować...

Śniadanie - 2chrupkie chleby (te dmuchane) z pasztetem (domowej roboty więc wiadomo co siedzi - wątróbki drobiowe, zioła, porto i odrobina masła i oliwy do smażenia)

Obiad - duszona owieczka w sosie grzybowo-własnym, surówka (kapusta pekińska, parmezan (ciut), szczypiorek, ogórek zielony + sos cezara z jogurtem)

Kolacja - resztki surówki, troszkę wędliny z indyka (w planie)

Poza tym - 1/3 szklanki winogron, czerwony grapefruit

Picie - morze kawy, herbata czarna, herbata zielona, szklanka wody i pewnie jeszcze coś wypiję

#12
wiki77

wiki77

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 597 postów
najważniejsze nie stracic weny....trzymam kciuki

#13
Magnolia

Magnolia

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 22 postów
i wiary w to, że się uda - dziś pociłam się na siłowni i moczyłam w basenie :D

#14
JAZOO

JAZOO

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 565 postów
Magnolia,

dziś pociłam się na siłowni i moczyłam w basenie

:smiech3: :smiech3: :smiech3: :smiech3: no nie myślałem że odjadę jak przeczytałem :smiech3: :smiech3: :smiech3:
Świetnie że aktywnie ćwiczysz, to chyba połowa sukcesu. Ja nie mam czasu (oficjalnie) ani ochoty(to już prywatnie). Co nie znaczy jednak ze lekceważę ćwiczenia.
Myślę że Twoje starania pomnożone przez skutek diety, dadzą Ci wynik szybciej niż się spodziewasz. Bedziesz tylko musiała utrzymać wagę co nieraz jest łatwiejsze. :lovers: :lovers: :lovers: Zaciskam za Ciebie kciuki i obiecuję już regularniej zaglądać.
Dołączona grafika

#15
JAZOO

JAZOO

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 565 postów
Magnolia, jak Ci idzie dziewczyno, opowiadaj.... :hmmm: :nie wiem1:
Dołączona grafika

#16
monika22

monika22

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 645 postów
Witam Cię na forum :wave: chyba ostatnia :->
pisz co u ciebie :grin: jak dietka i cwiczonka :hmmm: :lovers:
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych