Skocz do zawartości

Zdjęcie

problemy z waga i sennoscia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Nurtiver

Nurtiver

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 2 postów
Witam.

Od kilku miesiecy mam problem z sennoscia. Mianowicie nie spie w ogole lub zasypiam dopiero nad ranem lub jesli uda mi sie zasnac wczesniej to budze sie o godzinie 4 i spac juz dalej nie moge. Jest to dla mnie dosc duzy prbolem gdyz czesto jestem w pracy (pracuje rowniez na nocnych zmianach i tu nie mam problemow ze zmeczeniem) lub na uczelni niewyspany i zmeczony oczywiscie przeszkadza to rowniez w innych codziennych czynnosciach.

Dodatkowo mam rowniez problem z jedzeniem. Potrafie nie jesc 3 dni bo w ogole nie odczuwam glodu. Z drugiej jednak strony zdaza sie ze zjem ponad bochenek chleba lub 4 miski zupy na raz i dalej jestem glodny. Niestety w tym 2 przypadku czesto wiaze sie to z wymiotami, jem tyle ze moj zoladek juz nie moze i wymiotuje a mimo to odczuwam nadal pragnienie wziecia czegos do ust. Przez to jadam nieregolarnie.

Sporo pracuje i raczej staram sie nie marnowac dnia w sposob bierny. Duzo pracuje spaceruje i od czasu do czasu cwicze. Niestety jakis czas temu w ciagu tygodnia schudlem 7kg. Nie mam pojecia jak to sie stalo bylo to tak nagle ze zauwazylem to dopiero gdy spodnie mi zaczely spadac gdy zapiolem pasek tak jak zazwyczaj. Po tej sytuacji troche sie zmartwilem poniewaz od kilku lat staram sie przybierac na wadze a nie ja tracic.

Mam 22 lata, jestem mezczyzna, 170cm wzrostu, grupa krwi 0. W tej chwili waze ok58kg ;/

Czy odpowiednia dieta, odpowiednie cwiczenia i regolarnosc posilkow sa w stanie pomoc mi w powrocie do normalnej formy i trybu zycia? Czy moze od razu powinnienem zglosci sie do specjalisty?

Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam Nurtiver.



...



...



#2
aleksandra j.

aleksandra j.

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 7 postów
Witaj:) jestem tu nowa i nie chcę się za bardzo wymądrzać, ale Twoje kłopoty ze snem i ta szybka utrata wagi być moze związane sa z jakąś dolegliwością... Doradzałabym Ci wizytę u lekarza, opwoiedz mu o swoich kłopotach i atakach głodu, bo byc moze związane to jest z cukrzycą...szybkie schudnięcie (chociaz nie mam pojęcia czy aż tak szybkie) na pewno może sie wiązać ze zmianami cukrzycowymi i tego lepiej nie bagatelizowac... ale moze po prostu przez pracę na nocną zmianę rozregulowałeś organizm? i trochę się gubi, gdy nie pracujesz w nocy? dla pewności idź do lekarza, popros o zbadanie poziomu glukozy we krwi, może zleci jakieś inne badania (szczerze mówiąc nic innego mi do głowy nie przychodzi). Jeśli się wybnierzesz do lekarza, daj znać, co było przyczyna, czy coś ustalił...
Pozdrawiam i życze Ci, zeby nic powaznego się za tym nie kryło (tylko przemęcznie)

#3
Nurtiver

Nurtiver

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 2 postów
Witam ponownie, jesli chodzi o cukrzyce to odpada, niedawno zapisalem sie na kurs prawa jazdy i glukoze mam idealnie. Moje problemy w sumie sie juz skonczyly, nadal jem sporo ale z umiarem i choc nie zawsze regularnie (zdaza sie jeden posilek dziennie, czasami nawet co dwa dni) ale kiedy moge to jem. Rowniez brak snu nie byl powodem takiego stanu, teraz sypial co 2 dni raptem 5 godzin a mimo wszystko moj organizm funkcjonuje normalnie i nie mam takich dolegliwosci jak wczesniej. Mimo wszystko uwazam ze cala ta sytuacje spowodowalo moj brak zaangazowania w regularnie, zdrowe posilki i diete. Dziekuje za odpowiedz i troske. Pozdrawiam NURTIVER

#4
Litka

Litka

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 4 postów
Dokładnie także jestem za wizyta u lekarza, bo to nie jest normalne.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych