Skocz do zawartości

Zdjęcie

dieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
exiables

exiables

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 1 postów
witam wszystkich :)
mam pytanko odnoście diety i jadłospisu.

mam normalną wagę, ale chcę spaść z kilo, dwa.. chcę zacząć jeść zdrowo, 5 posiłków i ćwiczyć (2 razy w tygodniu siłownia).

i dzisiaj zjadłam np.:
1. serek wiejski z sałatką (pomidor, sałata, ogórek, oliwa) i 2 kromki razowca.
2. jogurt naturalny z miseczką płatków pełnoziarnistych (bez cukru i ulepszaczy)
3. zupa warzywna (nie zabielana itp.)
4. 2 malutkie (z 80 g każde) jabłka i kawałek arbuza
5. 2 kromki razowca z serkiem "Bieluch" (2 łyżeczki) + sałatka (pomidor, papryka, ogórek, oliwa).

i czy takie jedzenie jest ok.? czy jakoś nie zdrowo, czy może za dużo jak na dietę ze spadkiem wagi?



...



...



#2
kenji

kenji

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 55 postów
dodaj do sałatki łyżkę oleju rzepakowego (tłuszcze też są potrzebne na diecie, a rzepakowy jest najzdrowszy, bo ma świetny skład tłuszczowy i sporo omega-3) i będzie ok :) 2 łyżki pokrywają dzienne zapotrzebowanie w omega-3

#3
tred102

tred102

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 5 postów
W diecie zalecane są naturalne produkty o maksymalnej zawartości najbardziej wartościowych składników odżywczych – witamin, minerałów, przeciwutleniaczy – i minimalnej kaloryczności.



Stosowanie produktów, które zaleca Dr Bardadyn, pobudza aktywnośd tkanki łącznej odpowiedzialnej za procesy regeneracji i odmładzania organizmu. W efekcie stosowania diety polepsza się stan cery i błon śluzowych, a następnie wzmocnieniu ulega również struktura układu kostno-stawowego, mięśni i naczyo krwionośnych. Poprawie ulega morfologia, normalizuje się poziom glukozy we krwi, obniża stężenie złego cholesterolu przy jednoczesnym wzroście dobrej frakcji HDL.


Produkty zalecane w diecie skutecznie stymulują procesy oczyszczania organizmu. Wzmocnienie struktury organizmu, eliminacja toksyn i normalizacja masy ciała zapewnia poczucie lekkości, przypływ energii i trwałą poprawę samopoczucia.

#4
ciacho

ciacho

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 127 postów
tred102, nie obraź się ale śmierdzi mi to krypto reklamą...
Dołączona grafika

Aby popłynąć ku nowym horyzontom trzeba się nie bać spuścić brzegu z oczu.(W.Faulkner)

#5
deq102

deq102

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 5 postów
Pewną popularnością cieszą się też diety niskowęglowodanowe, zalecające większe spożycie tłuszczów i białek. W Polsce jest to tzw. dieta Kwaśniewskiego (zwana też przez zwolenników żywieniem optymalnym), w innych krajach popularna jest podobna dieta Atkinsa. Diety te stoją jednak w ostrej sprzeczności z powszechnie akceptowanymi przez większość ośrodków naukowych zajmujących się kwestiami zdrowego odżywiania, zasadami prawidłowej diety. Np. Komitet Terapii Wydziału VI Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk uważa, że dieta Kwaśniewskiego jest " wybitnie szkodliwa dla zdrowia".

Rodzaj diety ma wpływ na rozwój próchnicy. Dieta bogata w węglowodany zwiększa ryzyko niekorzystnych reakcji chemicznych w obrębie płytki nazębnej, co zwiększa kariogenność. Najlepszymi pokarmami minimalizującymi ryzyko próchnicy są pokarmy twarde (sery, orzechy, warzywa), oraz nie zawierające sacharozy - zamiast tego lepsze są zastępcze słodziki[2]. Wbrew jednak temu, dowiedziono że rodzynki (wyjątkowo bogate w węglowodany), mogą hamować rozwój próchnicy[3]. Niewykluczone że w odniesieniu do innych owoców suszonych zachodzi podobna sytuacja.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych