Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najważniejsze, żeby było smacznie :)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
56 odpowiedzi w tym temacie

#41
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
No proszę jakie smakołyki tu serwują no no :tongue:



...



...



#42
mania3

mania3

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 998 postów
Zupkę z soczewicy to ja jem ,ale tych pierożków to bum sprubowała :icecream: :-P
Teraz utrwalanie !!!!
Pomyłka -znowu odchudzanie !!!

#43
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
przepis na niebo w gębie ( też nie light )


Ciasto
3 szkl. mąki
1 szkl. cukru pudru
2 żółtka
1/2 kosti margaryny
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2- 3 łyżki gęstej smietany


zagnieśc wszystko razem i upiec 2 placki



jabłka:

1 szkl cukru
1 szkl wody zagotować

dodać do tego 2 kg startych jabłek wymieszanych z sokiem z cytryny , zagotować jak będą już gorące dodać : 3 łyżki mąki ziemniaczanej rozprowadzić z 1/2 wody wlać do jabłek i mieszać aż zgęstnieje, wyłozyć gorące na placek i przykryć drugim plackiem



budyń

2 szkl mleka
1 szkl cukru
cukier waniliowy
2 łyżki mąki zwykłej
2 łyżki mąki ziemniaczanej


1 szkl mleka, 1 szkl cukru, cukier waniliowy zagotować
mąki z rozmieszać w 1 szkl mleka i ugotować budyń. Po wystudzeniu położyć na zimny placek , na wierzch polewa


polewa


3 łyżki cukru
3 łyżki kakao
3 łyżki mleka
10 dag margaryny to wszystko rozpuścić i gotować 5 minut i wylać na placek


[glow=red] SMACZNEGO[/glow]
Dołączona grafika

#44
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Mazia, dziękujemy bardzo :mrgreen:

#45
Kama36

Kama36

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 4 327 postów
Dzieki Mazia na następna sobotę zrobię bo teraz będzie sernik :chef: :chef: :chef:

moze wreszcie utucze Sławka bo jak zrobiłam fale dunaju to ja zjadłam tylko kawałek a reszte jemu wciskalam do pracy po pracy a co tam niech chłopina ciała nabierze
Dołączona grafika

#46
mania3

mania3

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 998 postów
Dzięki Mazia ja też spróbuję , pożniej ja też coś tu wstawię , które mi smakowały .

No pewnie Kamusia podtucz chłopinę :mrgreen: :mrgreen:

a oto ciasto ma ciekawy smak, może ktoś się skusi zrobić ;-)

Ciasto ze słonecznikiem.

Bisztopt ; 6 jajek, 6 łyżek cukru , 5 łyżek mąki , łyżka kakao. Upiec biszkopt i przekroić na dwa blaty.

Masa słonecznikowa:puszka słodzonego mleka skondensowanego, 18 dag margaryny , szkl.cukru , 2łyżki mleka , opakowanie cukru waniliowego . 30 dag łuskanego słonecznika , kostka masła, 2 żółtka, kieliszek rumu , polewa czekoladowa.


PUszkę z mlekiem włożyć do garnka , zalać gorącą wodą , gotować 2-3 godziny. Odstawić do wystygnięcia. Margarynę przełożyć do rondla , dodać cukier , 2łyżki mleka oraz cukier waniliowy i zagotować . Do gotującej się masy dodać słonecznik i wymieszać . Następnie masę wylać na blechę i przyrumienić w piekarniku. Powstałą płytkę słonecznikową wystudzić i połamać . Masło utrzeć dodać zółtka i nadal ucierać na gładką masę . Następnie dodawać po łyżce masę karmelową . Na koniec dodać pokruszoną płytkę słonecznikową oraz kieliszek rumu i delikatnie wymieszać . Tak przygotowaną masą przełożyć biszkopt. Wierz polać polewą
Teraz utrwalanie !!!!
Pomyłka -znowu odchudzanie !!!

#47
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
mania 3 bardzo podoba mi się ten przepis :-D

Ostatnio robiłam takie placuszki owsiane, bardzo wszystkim smakowały


PLACKI OWSIANE

1 szklanka płatków owsianych ( namoczyć na 3 godzony )
1 jajko
3 łyżeczki ziaren słonecznika
25 dag pieczarek ( zetrzeć na tarce )
2 łyżki mąki
przyprawy

połączyć składniki i smażyć tak jak placki ziemniaczane
Dołączona grafika

#48
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Mazia, mniam muszą być pyszne :icecream:

#49
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
ojeja :tongue: zrobię na 100%

#50
Kama36

Kama36

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 4 327 postów
Super placek pewnie zrobie ale dopiero po świetach a te placuszki to juz mam na nie apetyt :-P
Dołączona grafika

#51
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
same wspaniałości dziewczyny,rewelacja normalnie :clap2: :icecream:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#52
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
ziemniaczki z grilla

młode ziemniaki wyszorować szczoteczką ,ugotować z łupinką w osolonej wodzie ,sprawdzis szpatułką lub wykalaczką ,czy miekkie ,nie mogą się rozwalać ,odlać wodę ,przestudzić
każdy z nich układać na dość sporym kawałku folii aluminiowej nacinając w krzyżak po wierzchu i układać nacięciem do góry
masło doprawić ziołami(jeżeli ziolowo,to jedno ziele:np tymianek lub kminek ,lub...),roztertym czosnkiem,solą ,pieprzem itp
można też kupić gotowe masełko czosnkowe lu cebulkowe,lub ziołowe,lub zwykłe doprawic mini kosteczkami przyprawowymi z knoora
i na każdy ziemniak nałożyć masło ,tak do 1/2 -1 łyżeczki małej,zależy jak ten ziemniak,posypać koperkiem zielonym posiekanym zawijać nie tak ,jak kanapki do szkoły,ale żeby zrobić czubek u góry,za który można chwycić ,zeby te masło nie wypłyneło-i wszystko,na grilu zapiekać na górnej pólce



warzywka grilowane
obojętnie jakie,może być też z mieszanki,ważne,aby je odgotować tak jak makaron-al dente ,odcedzić ,przestudzić ,układać na kawałkach folii aluminiowej
stopić masełko, zaprawić bułeczką tartą czosnkowąlub pikantną dzień wcześniej ,niech sie zastoi,i taką mieszanka dać na wierzch-zwinąc jak ziemniaczki ,taką zasmażkę -robic pod swój smak co kto lubi ,a potem zawinąc gniazdka jak wyżej i zapiekać

warzywka wszystkie można tak robic byle były rozdrobnione

kiełbaska z grilla -smakowa jakaś nie bardzo tłusta być musi i raczej ścisła,żadna tam grilowa
trzeba ją ponacinać w poprzek ,ale nie do końca,poprzekładać w nacięcia sera żółtego,może być smakowy,np z przyprawami -w folię tez i zapiekać -proste a inne
nie wiem ,czy wszystko :hmmm:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#53
Iskierka ;-)

Iskierka ;-)

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 664 postów
Pyszności tu wypisujecie...oj jak będę w domku to muszę poeksperymentować. :mrgreen:
http://straznik.diet...1707b92f0b0.png

Odrobina motywacji..wyrzeczeń i ambicji a efekt będzie widoczny!!Pozytywne myślenie i uśmiech przyda sie. ;-)

#54
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
shashua, :lovers: przeogromne dzieki, super przepisiki napewno wypróbuje i dam znać jak wyszło :icecream:

#55
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
Becia-ale tej kiełbaski z serem żółtym jednak nie polecam-ten ser sie topi i do folii przywiera-w smaku super,ale jeśc masakra! :-P
proszę kochana-polecam się na przyszłośc :lovers:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#56
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Ale pyszne przepisiki mniam mniam

#57
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów
Oj jak będzie kiedyś mi dane jeszcze być na grillu to na pewno jakąś shaskowy spacjał wypróbuję.
Dołączona grafika

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych