Skocz do zawartości

Zdjęcie

Herbatki i zioła I


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
212 odpowiedzi w tym temacie

#181
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
doczytałam,że fiołek trójbarwny czyli bratek jest jednym z najskuteczniejszych ziół oczyszczających organizm,pomaga w likwidacji złogów,odtruwa organizm,leczy trądzik :-)



...



...



#182
syla19799

syla19799

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 635 postów

doczytałam,że fiołek trójbarwny czyli bratek jest jednym z najskuteczniejszych ziół oczyszczających organizm,pomaga w likwidacji złogów,odtruwa organizm,leczy trądzik

wiec go pije ale dzieki wam polubilam czerwona herbate bo ktoras z was polecala liptona z guarana i cytusami jest przepyszna bo pilam z bio actiw to jest strasznie goszka

#183
Za-Duza-Aga

Za-Duza-Aga

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 892 postów
Dorwałam pyszną herbatkę - pomarańczowa tekane (czy jak się to pisze) no i Irish Cream (tej samej firmy) ta druga pyszna - zwłaszcza z odrobiną mleczka :D

#184
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów

Irish Cream


nie słyszłam o takiej herbatce :hmmm: bardzo bym chciała spróbować :slinka:

#185
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
wczoraj dla odmiany kupiłam pychotkową z BIO -ACTIVE wspomagającą odchudzanie
LA KARNITA RYTM się nazywa ( czerwone pudełeczko) o smaku brzoskwiniowo ananasowym ,pyszna a w środku niespodzianka- kółeczko z licznikiem BMI-ustawiasz wzrost ,wagę i pokazuje co trzeba-super i niesamowicie pomysłowe
dotychczas piłam slim figurę ,ta składa się z herbaty czerwonej ,hibiskusa i yerba mate,dzikiej róży ,l-karnityny i liści lotosu
nie wiem czy skutkuje-piję od wczoraj -pyszna :icecream:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#186
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
dzisiaj zakupiłam tę herbatkę co kiedyś piłam , chyba rok temu, pamiętam,że mniej mi się chciało jeść , przynajmniej tak mi się wydawało, zobaczę jak teraz zadziała, czy nie, jestem ciekawa :hmmm:

#187
chmurka

chmurka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 62 postów
Wątek trochę starawy, ale bardzo mi się podoba, a że jesień się zbliża, to herbatki znów wrócą do łask... Ja piję głównie herbatę zieloną, czerwoną, uwielbiam miętę i rumianek, a to tego łykam sobie Untoxin na oczyszczenie organizmu... :) Miałam problemy z zasypianiem, melisa niestety na mnie nie działa, nie wiem, dlaczego, a kiedy zaczęłam brać te tabletki, śpię jak zabita i mam więcej energii :D. Jakie jeszcze ziółka polecacie? Albo coś, co działa jak ziółka?

#188
perissa

perissa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 postów
chmurka - też jesteś zwolenniczką siedzenia w wygodnym fotelu z gazetą i kubkiem pysznej herbaty w długie zimowe wieczory? za to chyba najbardziej lubię zimę...;) też miewałam problemy ze snem, melisa jakoś tak mnie zamulała, ale i tak nie spałam lepiej... ;/ a te zioła - Untoxin - to moja kumpela bierze, właśnie na oczyszczanie, na odchudzanie i jest zadowolona, bo szybciej chudnie i lepsze samopoczucie ma...

#189
chmurka

chmurka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 62 postów
Jasne, że jestem zwolenniczką zimowych wieczorów z herbatką :). Co do tych ziółek, o które pytałam, to podobno lipa ma dużo fajnych właściwości:

"Lipa zwiększa wydzielanie potu, obniża gorączkę, a także wykazuje właściwości przeciwzapalne i oczyszcza organizm. Ponadto działa delikatnie uspokajająco i ułatwia zasypianie." - idealne na jesienne przeziębienia, ja akurat mam trochę suszonej lipy no i smakuje dobrze...

A tu przepis na lipową herbatkę:
Łyżkę surowca zalać szklanką wrzątku i odstawić na 15min. Pić do 3 razy dziennie po posiłku, najlepiej z dodatkiem miodu.

Perissa - nie dziwię się, że Twoja kumpela jest zadowolona z untoxinu, sporo dobrych opinii ostatnio o tych ziółkach słyszę, ja tam też widzę wzmocnienie organizmu po tym :D.

#190
perissa

perissa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 postów
no niestety ja dostępu do lipy nie mam, więc ciężko mi będzie to samej zrobić ale widziałam sporo sypanych herbatek z kwiatami lipy - sprawię sobie, dzięki za przepis :D

#191
Mamcia1

Mamcia1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 postów
Ja piję zieloną, czerwoną i bio active Formuła + wspomagająca odchudzanie

#192
Mirella

Mirella

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 2 postów
Polecam napar z liści miłorzębu, dostępny w sklepach zielarskich i przez internet Wiemcojem Smakuje dziwnie, ale ogólnie dobre, :-)

#193
AvetPharmaSklep

AvetPharmaSklep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 postów
Do oczyszczania organizmu nadaje się kilka ziół. Wiązówka błotna, działająca moczopędnie i napotnie. Łopian większy, przyspiesza przemianę materii. Wspomaga pracę jelit. Przydatny w problemach ze wzdęciami. Fiołek trójbarwny, koper. Z bardziej popularnych ostropest plamisty, zielona herbata, aloes.

#194
doradca

doradca

    Administrator

  • Moderators
  • 226 postów
Liść pokrzywy (Folium urticae) wykorzystywany jest jako środek „czyszczący krew” ze względu na właściwości usuwania chlorków oraz mocznika z krwioobiegu człowieka. Wykazuje też działanie przeciwzapalne, ściągające i przeciwbakteryjne.



Liście borówki czernicy (Folium myrtilli) wykazują działanie moczopędne i obniżają poziom cukru we krwi, są skutecznym lekiem w biegunkach i nieżytach jelit.



Liść brzozy
(Folium betulae) działa moczopędnie, napotnie, bakteriobójczo i wzmaga przemianę materii.



Garbniki zawarte w liściach poziomki (Folium fragariaz) mają właściwości przeciwzapalne i ściągające.



Owoc jarzębiny (Fructus sorbi) dzięki wysokiej zawartości witamin C oraz P stosowany jest w profilaktyce arteriosklerozy i choroby nadciśnieniowej.
Substancje zawarte w surowcu działają też moczopędnie oraz stymulują funkcje jelit.



Owoc bzu czarnego (Fructus sambuci nigri) uznawany jest za skuteczny środek usuwający szkodliwe produkty przemiany materii. Wywołuje także wzmożona transpiracje skóry, zwiększa ilość wydalanego moczu oraz łagodnie przeczyszcza.



Kwiat wrzosu (Flos callunae) działa moczopędnie, bakteriobójczo, pobudza wydzielanie soków żołądkowych.



Kwiat bławatka ( Flos cyani ). stosuje się w chorobach układu moczowego . Zwykle stosuje się go jako składnik mieszanek ziołowych z innymi ziołami o podobnym działaniu. Czasem jest także stosowany zewnętrznie jako składnik mieszanek ziołowych do płukania oczu w przypadku stanów zapalnych.



Ziele nawłoci (Herba solidaginis) przede wszystkim działa moczopędnie, przeciwzapalnie i przeciwskurczowo.



Ziele uczepu (Herba Bidentis tripartiti) zaleca się w dolegliwościach wątroby i śledziony. Poprawia przemianę materii.



Korzeń kobylaka (Radix lapathi) ( korzeń szczawiu) działa oczyszczająco na organizm, bardzo korzystnie wpływa na pracę wątroby i pęcherzyka żółciowego, jest również specyfikiem przeczyszczającym.


Wyciągi z kłącza pięciornika
(Tormentillae rhizoma) działają ściągająco, przeciwdrobnoustrojowo, hamują rozwój wirusów, działają przeciwzapalnie i hamują drobne krwawienia.

#195
Marcysia1984

Marcysia1984

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 25 postów
Dordca dzięki za zebranie wszystkiego w jednym miejscu ! Zróbym głosowanie która wg Was herbata jest najlepsza..

tylko nie widzę Zielonej herbaty ! :nie wiem1:
Diety Diety Diety Diety Diety Diety Diety Diety :)

#196
bietka

bietka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 82 postów

ja to bardzo mało pije herbat i to jest moja zmora kupiłam ta 3 kroki spalanie ale pije to raczej na dobrą przemiane materii niż na odchudzanie bo nie wiem czy to działa musze sobie jeszcze kupić zieloną jaką wy kupujecie zieloną chodzi mi o firme??

ja piję najwięcej herbaty BigActive jest bardzo dobra, ale ostatnio również często kupuję Sagę zieloną o różnych smakach, jest bardzo dobra polecam, i jeszcze zielona Minutka w tej chwili mam żurawinki i malinki pychota :)

#197
dorota

dorota

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 78 postów
Co to są te herbaty BigActive? nigdy nie słyszałam o nich :roll:


#198
bietka

bietka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 82 postów

Co to są te herbaty BigActive? nigdy nie słyszałam o nich :roll:

dorota tak nazywa się firma, która produkuje różne herbatki, które sa bardzo dobra polecam :-)

#199
szminka

szminka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 postów
Ja piłam kiedy z tej firmy odchudzającą z serii 4x Ja jest bardzo smaczna, grejpfrutowa, polecam jak i waniliową Pu-erh...

#200
bietka

bietka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 82 postów

Ja piłam kiedy z tej firmy odchudzającą z serii 4x Ja jest bardzo smaczna, grejpfrutowa, polecam jak i waniliową Pu-erh...

szminka ja równiez uważam, że herbatki z tej firmy sa bardzo smaczne, ja najwięcej piję zielonej herbaty, którą bardzo lubię o różnych smakach :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych