Skocz do zawartości

Zdjęcie

cera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
od jakiegoś czasu moja skóra na twarzy jest bardzo sucha :blush: , na nosie i czole zaczęła się łuszczyć, problem w tym że większość kremów mnie uczula , nie wiem jak sobie z tym poradzić , może mi coś doradzicie :-D



...



...



#2
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
becia jestem kosmetyczką i moge w jakiś sposób Ci pomóc. Czasem po zimie mogą być problemy z przesuszona skórą , ogólnie po okresię grzewczym. Podstawa dla skóry jest nawilżanie,i to w postaci kremów i nawilżania od wewnątrz. A stosujesz tonik po umyciu skóry bo jest to bardzo ważne , tonik przywraca ph 5.5 skóry. A i jeszcze jedno bardzo duże znaczenie dla cery mają stresy. Raz w tygodniu powinno się robić peeling i najlepiej po nim od razu zrobić sobie jakąs maseczke. W gabinecie polecam ultradzwieki .
Dołączona grafika

#3
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
dzięki mazia, no i mamy następną profesjonalistkę :clap2: :clap: stosuję mleczko Ziaji , i czasem krem oliwkowy , nigdy wcześniej nie miałam tego typu problemów, może to rzeczywiście stres którego ostatnio miałam sporo, ogrzewanie no i w sumie coś ostatnio mało piję tylko kawki a woda przecierze też nawilża.
Proszę napisz jakie polecasz kosmetyki dla cery suchej i chyba wrażliwej
z góry ci dziękuję
:love:

#4
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
jest taka firma dermedic , ma cała linie do skóry suchej i wrażliwej , kremy są tylko w aptece i są porównywalne do vichy ale połowe tańsze
Eris Lirene nowa linia skin balance 30 + krem na dzięń i na noc .
Z dobrych firm to jeszcze polecam Avene, iwostin, dermika, garnier
Bardzo ważne jest aby stosować osobno krem na dzięń i osobno na noc. Kremy stosować 2, 3 słoiczki i dopiero , zmienić choć zawsze można do tego samego wrócić. Pomoge Wam zawsze bardzo chętnie :lovers:
Dołączona grafika

#5
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
dzięki mazia :lovers: , przypominam sobie coś , ktoś mi kiedyś polecił i chyba tej firmy dermedic , pójdę do apteki i spytam , a coś naradzie z takich domowych sposobów, jakaś maseczka może bo nie wiem czy teraz przy końcu miesiąca będzie mnie stać na te kremy :oops:

#6
Lexy

Lexy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 postów
Mazia, ponieważ jesteś kosmetyczką, chciałabym Cię spytać właśnie o kremy do cery mieszanej i wrażliwej. Dzisiaj byłam u kosmetyczki na oczyszczaniu mechanicznym i peelingu kawitacyjnym, dostałam też od niej próbki kremów. Kupiłam też sobie krem Lirene na dzień matująco-nawilżający, a wcześniej przetestowałam krem AA, ale mam naprawdę mocno wysuszoną skórę po tej zimie i nakładając jakikolwiek fluid widać gdzieniegdzie skórki i nie wiem, czy nivea nie był pod tym względem lepszy.

Od wcześniejszej kosmetyczki kupiłam też piankę do mycia twarzy Afrodite, tak więc do zmywania makijażu i mycia twarzy z rana stosuję teraz tylko ją. Dzisiejsza kosmetyczka jednak zaleciła, aby mimo tego dodatkowo przemyć twarz żelem. Jakie wg Ciebie jest najlepsze rozwiązanie? Możesz tak ogólnie doradzić coś jeszcze?

#7
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
becia z domowych maseczek moge Ci polecić:
:arrow: maseczke dla cery suchej:
zalewa się gorącą wodą 1 łyżeczke siemienia lnianego
1 łyżeczke liści rozmarynu
1 łyżeczke rumianku
Ta maska działa nawilżająco , pobudzająco na skóre po zimie, pobudzająco na ukrwienie , ujędrniająco

:arrow: maseczka dla cery suchej :
1 duży ugotowany ziemniak
2 łyżki śmietany
pół żółtka
pół łyżki miodu
wszystko mieszamy i trzymamy na twarzy 20 minut


:arrow: maseczka dla cery suchej
platki owsiane 1 łyżka
3 łyżki miodu
płatki drobno zmielić i zalać ciepłym miodem




lexy na początku napisze że trudno mi radzić cokolwiek jak nie widze cery. Ale z tego co piszesz masz cere mieszaną ( suchą i tlustą) i wrażliwa. Ja bym polecała Ci mycie tylko mleczkem i zaraz po nim wklepanie toniku w skóre bo jest to bardzo ważne , zelem nie myj skory bo z regóły wysusza i najlepszey jest do bardzo tłustych skór.
Firma AA pomimo że jest do skór wrażliwych bardzo często powoduje uczulenia i nie polecam jej ale akurat może Tobie odpowiadała. Krem niwea ( nie wiem ktory masz na myśli ) ale jeśli niwea soft to jest to krem tz który nie zaszkodzi i nie pomoże . Masz 26 lat i trzeba pomyśleć o odżywianiu skóry w nocy i o stosowaniu kremu , żelu pod oczy. Fajny i niedrogi krem tak dla Ciebie moge polecić Ci z garniera z łopianem. Krem matuje miejsca bardziej tłuste, suche nawilża , nie powoduje podrażnien, swietnie nadaje się na wiosne i lato i pod makijaż. Piszesz ze miałaś peeling kawitacyjny, jest fajny bo po nim kremy i maski wchłaniają się lepiej, Jest jeszcze II etap zabiegu ultradzwięków jak wprowadzanie różnych ampulek w skóre i też można u Ciebie w miejsca suche wprowadzić jakieś preparaty, nie wiem tylko na jakich produktach u Ciebie w mieście pracuje kosmetyczka. Najlepiej kremy na dzień, na noc i pod oczy stosować z jednej firmu.
Dołączona grafika

#8
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
mazia dzięki ci wielkie :lovers: czy w tej pierwszej mogę pominąć rozmaryn?

#9
Lexy

Lexy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 postów
Mazia, dziękuję za rady. Nie mam na szczęście uczulenia na produkty AA i jestem z nich bardzo zadowolona. Jedynie ten krem nie wchłaniał się tak jakbym tego chciała i jak wchłania się właśnie krem Lirene. Co do kremu nivea to chodzi o nivea soft, tyle że szukałam czegoś lepszego oddzielnie na dzień, na noc i pod oczy, dlatego mam zamiar skompletować całą serię z Lirene (dotychczas używałam żeli i mleczek firm Lirene i AA na zmianę i z obu jestem zadowolona).

W ogóle po tych kilku zabiegach u kosmetyczek (peeling kawitacyjny ok. 3 tygodnie temu i wczoraj - tym razem połączony z oczyszczaniem twarzy) mam bardzo gładką cerę, a jak jeszcze przejdę się od święta na solarium to powinno być wyjątkowo dobrze. Zobaczę tylko jak długo utrzymają się efekty ;-) Pierwszy raz na oczyszczaniu byłam X lat temu i problemy z cerą zniknęły na co najmniej pół roku, przy czym wcześniej były bardzo uporczywe. Za drugim razem, u innej kosmetyczki, nie było żadnej poprawy nawet w ciągu kilku kolejnych dni i była to kasa wyrzucona w błoto. Mam nadzieję, że tym razem efekty będą dłuższe i będę odwiedzała kosmetyczkę regularnie ;-)

Mazia, w jakim mieście pracujesz?

#10
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
becia tak , możesz dodać np ziele prawoślazu, ale oczywiście nie musisz. :-D
LEXI :lol: to dobrze ze produkty AA Ci służa, lirene też uważam za bardzo dobre. Mam nadzieje ze efekty zabiegu się utrzymają .Ja pracuje w Oleśnicy 30 km od Wrocławia
Dołączona grafika

#11
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
po prostu mieszkam w małej mieścinie i wątpię czy liście rozmarynu tu dostanę :hmmm: no chyba że można to kupić w aptece :?:

#12
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
to pomiń sobie te ziola a kiedyś przy okazji sibie kupisz, w zwyklej aptece chyba nie ma.
Dołączona grafika

#13
Lexy

Lexy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 postów
O kremie pisałam już dość dawno i po tym czasie mogę śmiało polecić Lirene. Cera po nim się nie świeci, wygląda naturalnie, a krem dobrze nawilża. Nie kupiłam jeszcze kremu na noc, więc cały czas używam tego na dzień.

#14
Justynka

Justynka

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 8 postów
Mazia mam małe pytanie. Moja cera ogólnie jest w porządku tylko czasami sie przesusza na nosie i brodzie i zazwyczaj sie świeci również w tych miejscach. Zawsze jak nałożę na siebie jaki podkład nie miną 2 godzinki a świece się jak latarka..;( CO mam robić żeby się tak nie świecić??

#15
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
Justyna :-D z tego co piszesz wnioskuje ze mozesz mięć skóre mieszaną z tendencją do wysuszania się . Bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry, np mycie specjalnym mleczkiem ( nie mydłem) , stosowanie toniku który przywraca prawidłowe ph skóry ( ph skóry powinno wynosic 5,5 , mydła podwyższają ph przez co skóra jest podrażniona i może się przesuszać) , Powinno też się robić peeling raz w tygodniu , wtedy właśnie pozbywamy się martwych komórek naskórka przez co kremy się lepiej wchłaniają.
Skóra też po zimie moze się też przesuszać, nie wiem czy stosujesz kremy , ale jeśli nie to kup sobie np na noc jakiś nawilżajacy( awon , garnier , eris ) A no i oczywiście trzeba pamietac o nawilzaniu skóry od wewnątrz ( picie wody min. nieg) :lol:

A co do świecenia się skóry :-? są pudry matujace i je wybieraj , ale i tak po nich skóra po paru godzinach ma prawo się świecić, wtedy w ciągu dnia wytrzyj delikatnie skóre husteczką twarz i popraw makijaż pudrem w kamieniu . Swietnymi zabiegiami w gabinecie są kwasy , które ogólnie bardzo regulują gruczoły łojowe, ale przy okazji dzialają nawilżająco , ale te zabiegi robi się na jesień , zimą i wczesną wiosną kiedy nie ma jeszcze intensywnego słońca[/b]
Dołączona grafika

#16
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów
Od kilku dni łażę po różnych drogeriach, sklepach kosmetycznych i zastanawiam się jaki krem powinnam kupić. Mam cerę mieszaną ze skłonnością do wyprysków na brodzie, nisie i między brwiami. Może Maziu moja droga mi coś doradzisz???
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#17
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
anusiak do cery mieszanej moge polecić Ci np
:arrow: krem nivea visage na dzień
:arrow: krem nivea visage regenerujący na noc


dobry jest też
:!: dax cosmetics krem na dzień i na noc dotleniający

:!: avon krem żel normalizująco matujący

:!: garnier krem z łopianem ( pisałam już o nim)

:!: eweline pure krem specjalistyczny punktowy ( 15ml )

:!: kremy iwostin

:!: kremy dermedic ( tylko w aptece )
Dołączona grafika

#18
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
No to ja chyba z tej rady skorzystam,bo mam też teraz problem z zakupieniem kremu :hmmm:

#19
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów
Wielkie dzięki Maziu kochana za rady z których na pewno skorzystam
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#20
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
ciesze się, jak macie problemy, jakies watpliwości to piszcie . :-)
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych