Skocz do zawartości

Zdjęcie

cera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21
Lexy

Lexy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 postów
Wiecie co? A ja w końcu znalazłam dobrą kosmetyczkę (o której już pisałam) i dobre kosmetyki, i coraz więcej osób zaczyna zauważać różnicę ;-) Oto co stosuję:

- kilka miesięcy temu miałam oczyszczanie mechaniczne + peeling kawitacyjny;
- od tej pory na peeling chodzę raz w miesiącu i po każdym kolejnym efekt jest coraz lepszy i dłuższy - cera jest odświeżona, przebarwienia coraz mniej widoczne i cera jest lekko oczyszczona;
- do mycia twarzy używam pianki Afrodite, chociaż jest bardzo droga i zastanawiam się, czy takiego samego efektu nie uzyskam używając np. Irene, który ostatnio sobie kupiłam. Irene i Eris to od pewnego czasu moje ulubione firmy ;-) Po myciu żelem/pianką przemywam twarz mleczkiem (AA) i tonikiem (Irene) - i tutaj proszę o rady, czy w takiej kolejności i składzie tego używać;
- raz na jakiś czas chodzę na solarium na kilka minut i później muszę mocno nawilżyć skórę, do czego używam kupionego na solarium kremu Onyx;
- mam już oba kremy Irene - krem matująco-nawilżający na dzień i normalizująco-odżywczy na noc do cery tłustej i mieszanej;
- od święta (chociaż teraz będę się starała to robić dość regularnie) piję drożdże, które dają genialne efekty (kawałek drożdży trzeba rozpuścić w przegotowanej wodzie, ale nie we wrzącej, bo podobno wtedy tracą najważniejsze składniki);
- zazwyczaj raz w tygodniu robię maseczkę z glinki zielonej kupionej w aptece. Ostatnio kupiłam też maseczkę AA, która również zawiera glinkę. Raz na jakiś czas robię też maseczkę z drożdży (kawałek drożdży rozpuścić w malutkiej ilości podgrzanego na łyżeczce miodu i nałożyć na twarz na ok. 10 minut);
- jak nie zapomnę to biorę Capivit A+E albo Capivit hydro-control;
- na ewentualne niespodzianki kupiłam sobie SOS pen firmy Garnier (używałam kiedyś kremu cynkowego tej firmy i byłam zadowolona) i faktycznie dość szybko działa.

Teraz wyjątkowo rzadko mam delikatne problemy z cerą i nie jest ona już przesuszona, chyba że tuż po wspomnianym solarium, dlatego polecam podobne zestawy wszystkim, którzy cierpią na problemy z cerą.



...



...



#22
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów

Po myciu żelem/pianką przemywam twarz mleczkiem (AA) i tonikiem (Irene) - i tutaj proszę o rady, czy w takiej kolejności

do mycia twarzy zastosuj albo żel / pianke albo mleczko . A tonik potem i zawsze obowiązkowo .

Jak ja robie klientkom peeling kawitacyjny też widze efekty .. i najważniejsze że one też są zadowolone.
Dołączona grafika

#23
szczypta_cukru

szczypta_cukru

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 081 postów
a co to to to peeling kawitacyjny? :tongue:
Dołączona grafika

#24
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
to czyszczenie skóry metodą ultradzwięków , ale jest bardzo powierzchniowe i czasem jak coś tkwi pod skora to potrzebne jest meczaniczne oczyszczanie ... po peelingu kawitacyjnym skóra ma zmniejszone pory i lepiej się wchłaniają kosmetyki , skóra jest gładsza i promienna .
Dołączona grafika

#25
szczypta_cukru

szczypta_cukru

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 081 postów
a drogie to to? :tongue:
Dołączona grafika

#26
Lexy

Lexy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 postów
Od 90 do 130 zł w Olsztynie.

#27
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
sam peeling kawitacyjny we Wrocławiu 80 zł , u mnie w miasteczku 50 zł
Dołączona grafika

#28
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
dzisiaj pani w aptece na moja skóre na twarzy ,która miejscami jest sucha taka łuszcząca poleciła mi wit,A ,sama jestem ciekawa czy ona mi cos pomoże :hmmm:

#29
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów

wit,A

oczywiście że pomoże , bo własnie brak wit A świedczy o suchej skórze ...
Dołączona grafika

#30
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Mazia, to mnie pocieszyłas :lovers: , bo kremy mało co daja tymbardziej,że to wedlug mnie choć się nie znam to nie jest typ cery suchej,tylko po boku na policzkach i na czole mam takie suche ,łuszczące miejsca,jak sie posmaruje pudrem to widać jak by się tapeta ze sciany zadzierała :lol:

#31
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
to jak będziesz łykała przez dwa tygodnie systematycznie to bedzie juz efekt. :-D
a z zabiegow to algi i nawilżanie wapozonem by Ci przyniosło ulge..
Dołączona grafika

#32
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów

a z zabiegow to algi i nawilżanie wapozonem by Ci przyniosło ulge..


pewnie tak,ale to chyba sporo kosztuje :hmmm: nie mam orientacji w cenach bo do kosmetyczki chodzę tylko na paznokcie czasem i na henne

#33
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
ciekawia jestem jakie u Was są ceny... :hmmm:
u mnie henna 17 zł
Same algi 30 zł
nawilżanie 25 zł
paznokcie 25 zł
Taki całkiem fajny polzabieg czyli masaż , nawilżanie + algi 60 zł bo wszystko razem zawsze taniej :-D
Dołączona grafika

#34
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
za henne 15zł. a za paznokcie 25 zł.

#35
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
Becka to wpadaj do mnie na zabieg :-D :lol: :mrgreen: dla Ciebie zrobimy cene specjalną :-D po promocji :lol:
Dołączona grafika

#36
szczypta_cukru

szczypta_cukru

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 081 postów
hehehe.. ja tez mam wiecznie problem z cera tylko ze mi sie łuszczy w okolicach nosa :yikes:
Dołączona grafika

#37
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
szczypciu to tez sobie kup wit A :-D
Dołączona grafika

#38
szczypta_cukru

szczypta_cukru

    Dietowa szycha

  • Members
  • 1 081 postów
no chyba sprobuje a poza tym mam takie dziwne cos pod nosem :blink: taka gula mi sie zrobiła.. jakby takie podskórne :yikes:

i nie wiem co z tym zrobic:/ czy isc do kosmetyczki czy dermatologa... bo w tym sie cos białego zbiera.. i czasem sie da wycisnąc ale ciagle sie gromadzi :yikes: :blush: masakra.. juz chyba trzeci miesiac z tym walczę :cry:
Dołączona grafika

#39
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
jak nie widze to nie wiem co to może byc , ale może najpierw idz do kosmetyczki i zapytaj się .... to może być kaszak i usuwa sie to bez problemu , nakłuwa tylko igielką ... sama nie probuj tego robić.. a jak kosmetyczka nic nie poradzi to wtedy idz do dermatologa :-D
Dołączona grafika

#40
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
Syla 19799 jeśli chodzi o zaskórniki i wągry to radze zrobić machaniczne oczyszczanie skóry . Polecam też kwasy owocowe bo fajnie oczyszczają skóre i reguluja prace gruczołów łojowych , zabieg to tylko maseczki bez manualnego oczyszczania ale czasem żeby był dobry efekt to potrzeba kilka ze dwa , trzy zabiegi jeden zabieg raz w miesiącu . A o tej porze roku kiedy niebawem wiosna i słonko coraz mocniej operuje łapiesz sie tylko na jeden zabieg . Metoda oczyszczania skóry jest jest jeszcze peeling kawitacyjny ale jest to zabieg bardziej powierzchowny i czasem wszystkiego sie nie usunie .
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych