Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zlote rady dietetyczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21
iwona83

iwona83

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 104 postów
Witam wszystkie zdeterminowane i odważne forumowiczki. Mam 26 lat, 165cm wzrostu i 65 kg wagi. Od miesiąca ćwiczę i może ciało lekko się poprawiło ale ani kilogram w dół. Moim problemem jest dieta. Nie potrafię jeść mniej, chociaż mam zamiar skorzystać z tego kufla wody. Proszę Was o rady. ( także te dotyczące poruszania się po forum, bo to mój debiut) Pozdrawiam serdecznie.
Dołączona grafika



...



...



#22
ina44

ina44

    Dietowa szycha

  • Members
  • 5 164 postów
iwona83, raczej zastosuj metode prób i błędów bo cięzko cos doradzić ja wiekowa baba a dałam rade to i Ty też dasz ;-)

#23
iwona83

iwona83

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 104 postów
No właśnie ale jak Ty to zrobiłaś? Straciłaś już 7 kg, jakbym zrzuciła chociaż jeden to jakąś motywację bym miała.
Dołączona grafika

#24
syla19799

syla19799

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 635 postów
iwona83, ja wybralam diete 1000 -1200kal i staram sie tego przestrzegac w tym 30 minut dziennie orbitrek i cwiczenia na brzuch

#25
iwona83

iwona83

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 104 postów
Ja ćwiczę 45 min i myślałam że do tego wystarczy mała dietka bo 1000 kalorii brzmi dla mnie nieosiągalnie. Jednak widzę że na Ciebie działa więc chyba większego wyboru nie mam. A tabele kaloryczne pewnie w necie znajdę.
Dołączona grafika

#26
syla19799

syla19799

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 635 postów

tabele kaloryczne pewnie w necie znajdę.
_________________

nawet chyba u nas na forum sa tabele a ja ci proponuje sciagnij z neta sobie"niezbednik odchudzania"tam sa tabele kalori i wszystko co do diety potrzebne

#27
iwona83

iwona83

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 104 postów
Dzięki. Nawet nie wiedziałam że tak miło jest jak ktoś nas wspiera w tym naprawdę trudnym celu. Zawsze tylko ja wiedziałam o mojej diecie więc łatwo było zrezygnować w chwilach słabości, teraz już jestem wśród innych dietowiczów i głupio byłoby dać plamę.
Dołączona grafika

#28
iwona83

iwona83

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 104 postów
Jeszcze pytanko: jak wstawić sobie tą linijkę z kilogramami?
Dołączona grafika

#29
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
iwona83, przeczytaj tu:

http://www.diety.pl/... ... -vt308.htm

#30
syla19799

syla19799

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 635 postów
iwona83,na stronie glownej jest "zanim zaczniesz korzystac z forum czy cos takiego i tam jak wejdziesz to pisze jak zrobic suwak

#31
iwona83

iwona83

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 104 postów
Dzięki dziewczyny. :-)
Dołączona grafika

#32
czarownica

czarownica

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 27 postów
ale wiecie co te rady sa naprawde fajne :-)
Dołączona grafika

#33
afrodytaspa.pl

afrodytaspa.pl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 postów
Wydaje mi się, że żadna dieta nie ma szans powodzenia, jeśli nie zmienimy diametralnie sposobu myślenia o jedzeniu. Warto pamiętać, że jedzenie jest tylko budulcem i paliwem - nie pocieszycielem, rozrywką albo sposobem na nudę i dbać o to, by zapewniać sobie ten budulec odpowiedniej jakości.

Myślę, że cenne jest też twierdzenie, że o powodzeniu diety świadczy w dużej mierze nie to, jak ją zaczynamy, ale to, jak ją kończymy. Nawet początkowe spektakularne rezultaty mogą spełznać na niczym, jeśli nie będziemy potrafiły utrzymać rygorów i dbać o swój codzienny jadłospis już po zakończeniu odchudzania.

#34
magdalena29

magdalena29

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 1 postów
Witam wszystkich.
Jestem tu całkowicie nowa i w zasadzie nie wiem jak tu trafiłam, ale wiem, że chcę zacząć odchudzanie z Wami.
Zaczęłam dziś - dzień głodówki miał być, tak na przeczyszczenie, ale myślałam, że zemdleję, więc zjadłam, ale tylko jedno kanapkę z chleba pełnoziarnistego.
Chcę ograniczyć, a w zasadzie całkowicie pozbyć się jedzenia słodyczy, tłuszczów, pustych węglowodorów.
Strasznie motywują mnie posty, które tu zamieszczacie. Zarówno jak i te ze świetnymi poradami, jak i te, w których piszecie, że Wam się udało. To dowodzi, że może się udać każdej z nas!

#35
syla19799

syla19799

    Dietowa szycha

  • Members
  • 4 635 postów
magdalena29, witaj zaloz swoj blog i pisz na o swoim dietkowaniu no i o sobie ile masz lat jaka waga i wzrost

#36
Nikola

Nikola

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 979 postów
magdalena29, :witam: :witam:

#37
ela80

ela80

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 16 postów
Dla mnie ważne wydaje się dbanie o dużą objętość i niską kaloryczność posiłków (sałatki, surówki, zupy, gotowane chude ryby i mięso, warzywa na parze itd) i nieśpieszne jedzenie.

#38
tanita

tanita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 postów
Troszeczkę nie zgadzam się z tą niską kalorycznością produktów.
To chyba największa zmora - liczenie kalorii, zmniejszanie ich ilości
https://scontent-b-m...784167666_n.jpg
tak samo jak gotowanie na parze.

po pierwsze - orzechy które są bardzo kaloryczne czy pestki dyni, są mało objętościowe, jednak nie wolno z nich rezygnować
gotowanie na parze dla osoby zdrowej może bardzo rozleniwić śluzówkę żołądka. Jedynie smażenie bez tłuszczu lub łyżeczce oleju - to polecam
poza tym rozsądek - na pewno nie zmniejszanie ilości jedzenia bo tym samym spowolnimy metabolizm.
Dobrze zbilansowana dieta jest odchudzająca i objętościowa

#39
Wera

Wera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 postów
Masz racje ela80, to jedzenie które jest szybkie w przygotowaniu, przeważnie jest odwrotnie proporcjonalne do jego jakości.

Moja złota rada przy odchudzaniu, to inwestować w wiedzę, gdy dowiemy się jak jemy, zaczniemy to naprawiać i to przyczyni się do polepszenia naszego zdrowia i naszej wagi :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych