Skocz do zawartości

Zdjęcie

[porady] Błedy w odchudzaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1
KatyKate

KatyKate

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 9 postów
1. Ograniczanie tłuszczów, ale jedzenie za dużej ilości węglowodanów..problemem jest zbyt duza ilosc spozywanych kcal a nie sam tluszcz.

2. Skupianie się wyłącznie na diecie i zapominanie o ćwiczeniach. warto cwiczyc 60-90 min dziennie...niestety sam spacetr nie wystarczy :-(

3.Zapominanie o śniadaniu... a sniadanie pomaga lepiej panowac nad glodem w ciagu dnia,pobudza metebolizm.pominiecie sniadania i najadanie sie na wieczor to BŁĄD, w nocy nasz organizm nie potrezebuje duze ilosci kcal a ich nadmiar odlozy sie w postaci tluszczu..

4. Niekontrolowanie wagi..powinno ważyc się codziennie,by wiedziec jakie efekty przynosi dieta..powinno wazyc sie zawsze o tej samej porze dnia.

5.Nie wysypianie się.brak snu moze obnizyc poziom hormonu waznego dla metabolizmu.a to wywoluje wiekszy apetyt.

6. stawianie sobie celow nie do osiagniecia..aby svchudnac trzeba brac pod uwage swoje mozliwosci..pamietaj o zasadzie malych krokow

7. myslenie ze cwiczenia wystarcza. ruch podczas odchudzania jest wskazany jednak sam w sobie nie powoduje utraty wagi,dopiero w polaczeniu z dieta ma sens.przy odpowiednim wysilku mozna wyrzezbic cialo a niekoniecznie schudnac


to tyle moich(zaslyszanych,przeczytanych gdzies) uwag:) czekam na Wasze:) mam nadzieje ze mi tez pomoga:)



...



...



#2
jagoda10002

jagoda10002

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 postów
KatyKate nie do końca zgadzam się z Tobą,ja schudłam 38 kg i od 7 lat utrzymuję wagę schudłam zdrowo i wyznaje zasade że dieta to styl zycia.Nie zgadzam się z Tobą np. w punkcie 4 moim zdaniem ważenie się kazdego dnia to wielki błąd.Wagę wystarczy kontrolowac raz w tygodniu.Wiele osób robi błąd i wazy się kazdego dnia,bywa często tak ze jednego dnia waga pokazuje mniej a kolejnego dnia mimo ze przestrzegało się diety pokazuje np. 0,6 kg więcej wtedy osoba na diecie łapie dołek i zaczyna watpic w sens diety.Waga pokazuje więcej niż poprzedniego dnia z różnych powodów np. wystarczy ze zjemy cos bardziej słonego i zatrzymujemy wodę .Ja na forum bywam sporadycznie jeśli ktos ma ochotę pogadać na temat diety lub potrzebuje wsparcia zapraszam na moje gg 5624013.

#3
elsalala

elsalala

    Pocz?tkuj?cy odchudzacz

  • Members
  • 21 postów
Ja tez uwazam, ze codzienne wazenie nie jest dobrym pomysłem.
waze sie raz na tydzień i notuje wage.

#4
Olga34

Olga34

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 postów
U mnie zdarzają się czasami napady głodu i to mnie wytrąca z diety.

#5
anna82

anna82

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 5 postów
aby schudnąć organizm potrzebuje spalac kalorie. najwiecej zużywa na spalanie białek wiec ich jedzenie odchudza najszybciej w drugim szeregu spalania jest cukier czyli węglowodany i najmniej kalorii zużywa sie na spalenie tłuszczów :tanczy:

#6
agazurek

agazurek

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 6 postów
Witam
Moim błędem podczas odchudzania było zbyt emocjonalne podejście do mojej wagi. Zgadzam się z KatyKate, że powinno się ważyć jak najczęściej podczas odchudzania. Jeżeli po prostu ustalisz sobie konkretny cel i bez względu na wszystko będziesz się go trzymać, no i oczywiście wyłączysz emocje, to ważenie częste jest tylko zaletą. Jak zna się własny organizm i wie się, że np przed miesiączką można przybrać nawet do 1,5kg to nie ma co się denerwować i złościć. Emocje tylko przeszkadzają w skupieniu się na właściwym celu.
Pozdrawiam :)

#7
aleksandra j.

aleksandra j.

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 7 postów
Witajcie:) mój największy błąd:
1. odkładanie diety na później:D hehe:) gdzieś przeczytałam, że "jutro to oficjalny dzień rozpoczęcia diety" i coś w tym jest niestety...teraz chyba zacznę po świętach...
2. słabość do słodyczy-czasem jej ulegam nawet na diecie :-(
3. nie zwracanie uwagi na picie odpowiedniej ilości wody,a to też podobno błąd...
4. za mało ruchu...lubię pływać i biegać, ogólnie sport sprawia mi przyjkemność, ale gdy mam dużo zajęc, albo jestem zmęczona odpuszczam sobie, zamiast ćwiczyć codzienni:P

PS: moim zdaniem ważenie się co rano by mi nie pomogło, bo stresują mnie dobowe wahania wagi (a jak już wspomniałyście mogą być duże), ale jeśli kogoś to motywuje i woli mieć ścisłą kontrolę nad dietą, to niech sie waży codziennie, najważniejsze, zeby wytrwał:)

#8
kenji

kenji

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 55 postów
Moim zdaniem jednym z większych błędów jest całkowita eliminacja pewnych grup jedzenia. Jak słusznie napisałeś, to nie sam tłuszcz tuczy, ale chodzi o to, żeby ten tłuszcz wybierać jak najlepszy jakościowo (np. olej rzepakowy), i ograniczyć spożycie tłuszczów zwierzęcych. Tak samo całkowita eliminacja węglowodanów też nie jest najlepszym pomysłem.

#9
hassap

hassap

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
ja nie lubię się ważyć codziennie, bo wtedy właśnie się dołuję, że jednego dnia ważę więcej a innego mniej, mimo tego, że stosuję się do diety ;) czytałam kiedyś artykuł, że problemy z nadwagą wynikają głównie z problemów z emocjami i różnych lęków. co o tym sądzicie?

#10
Sasiadka

Sasiadka

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
A ja uważam, podstawowym błędem jest odchudzanie się z dnia na dzień bez dłuższego namysłu. Odchudzanie się to nie zabawa - trzeba wziąć wszystkie "za" i "przeciw", poznać swoje możliwości, a już na pewno nie liczyć na to, że po tygodniu będzie się super laską. Połączenie zdrowego odżywiania - powtarzam ZDROWEGO, a nie głodówki w połączeniu z ćwiczeniami daje efekty. Głupota jest wyżej wspomniana głodówka, która to nie przyczyni się do zmniejszenia wagi a wręcz przeciwnie, gdyż przy niewielkiej ilości przyjmowanych kalorii organizm zaczyna magazynować zapasy, które zamienia się w tłuszcz.Uważam, że wszystko trzeba robić z wyobraźnią i głową, a na pierwsze widoczne efekty liczyć po jakimś miesiącu. Dodam jeszcze, że dla zabicia głodu bardzo pomocna jest mineralka bez gazu lub jakiś owoc, tj. jabłko, czy pomarańcza, albo jogurt naturalny. Ważnym jest, aby jeść dziennie 4 - 5 małych, ale zbilansowanych posiłków i nie do godziny 18 czy 19 ale ok 3 godzin przed snem (zasada jest taka, żeby miedzy ostatnim posiłkiem, a pierwszym następnego dnia nie było przerwy dłuższej, niż 12 godzin). Pozdrawiam ;-)

#11
hassap

hassap

    Czytelnik/podgl?dacz

  • Members
  • 3 postów
no właśnie ja też słyszałam o tym jedzeniu, że powinno się jeść 3 godziny przed snem bo jak ktoś chodzi spać o 23 a ostatni posiłek zjadł o 18 to przecież z głodu nie zaśnie ;)

#12
niemloda

niemloda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 postów
Czy ja wiem, czy się nie zaśnie;) ja jadam ostatni posiłek po 17 a idę spać 22-23 i jakoś mogę dotrwać do tej godziny:) czasami owszem czuję się głodna, ale zapijam to herbatą i wodą, więc da się żyć;) ważę się raz na dwa lub trzy tygodni i to chyba wystarczy;) raz mi się zdarzyło, że po tygodniu od ostatniego ważenia niby przytyłam 3 kg, chociaż moja dieta w ciągu tygodnia się nie zmieniła specjalnie;) poza tym przed miesiączką organizm zatrzymuje więcej wody, więc to też może mieć wpływ na wagę:) a co do błędów w diecie to rzeczywiście największe to brak ćwiczeń i drastyczne ograniczanie jedzenia, zamiast jeść mniej a częściej to dziewczyny się głodzą;]
[wymoderowano]

#13
calineczka

calineczka

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 51 postów
bledy:
- nie picie wody! choc szklanke przed jedzeniem trzeba
- malo ruchu
sniadanie za pozno zdjedzone. do 2 godzin od pobudki
- jedzenie tuz przed snem
- nie wazyc sie codziennie.

#14
Guest_eiger_*

Guest_eiger_*
  • Guests
z mojego doświadczenia dieta podjęta bez konsultacji z lekarzem nie jest bogata w potrzebne składniki odżywcze i to niestety odbija się na zdrowiu. Często wypadaniem włosów oraz utratą menstruacji.

#15
kenji

kenji

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 55 postów
samo ważenie się codziennie nie szkodzi ;) owszem, może przyprawić o paranoję, ale nie ma bezpośredniego wpływu na odchudzanie :)

#16
Czarnula9

Czarnula9

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 69 postów
keji, a ja uwazam, ze ma. Wprawdzie bardziej psychiczny, ale ma. ludzie waza sie co dzien, i licza, ze kazdego dnia ujrza na wadze nizsza wartosc. Nie biorac pod uwage, ze ooprzedniego dnia moicniej posolili jedzenie, maja okres itp i doszlo do zatrzymania wody w organizmie i stad wyzsza waga. ludzie sie zniechecaja i koniec odchudzania... oczywisice nie mowie, ze tak jest u 100% osob, nie chce generalizowac.

#17
sabia

sabia

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 141 postów
Błędem, który zauważyłam u dużej liczby osób, które były na diecie to ich mylne założenie od samego początku. Wiele ludzi przechodzi na dietę i stosuje się rygorystycznie do jej zasad oraz dzielnie walczą by osiągnąć wymarzony efekt lecz potem powracają do dawnych nawyków żywieniowych i są zrozpaczeni, że tyle pracy poszło na marne bo wrócili do punktu wyjściowego

#18
Daria84

Daria84

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 99 postów
Sabia dobrze prawi ! jestem tego samego zdania co Ty.

#19
Joanna

Joanna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 postów
Ja kiedys sie wazylam codziennie i to byl blad .
Teraz wiem ze nie kilogramy sa wazne a centymetry :-)

#20
Daria84

Daria84

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 99 postów
Jest bez sensu ważyć się codziennie, najlepiej ważyć się raz w tygodniu bo jednego dnia możesz mieć spadek wagi a drugiego wzrost... no i co będziesz się tym codziennie? i przejmować się w sytuacji kiedy może to być zwykłe zatrzymanie wody w organizmie ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych