Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bardzo chcę mieć dzidziusia:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
614 odpowiedzi w tym temacie

#61
barankosia

barankosia

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 638 postów
nadzwyczajna dziękuje za gratulacje :lovers:

shashua, zdjęcie boskie, pewnie jakiś 12-13 tc? Fajnie widac zarys maluszka, niby taki malutki krasnalek a juz ma wszystko: rączki, paluszki, nóżki. Ja juz nie mogę doczekac się następnego usg.

Dołączona grafika

Jak narazie mam tylko takie zdjęcie mojego maluszka, ta czarna plamka to pęcherzyk ciążowy a ta "plameczka" w środku to mój dzidziuś. Zdjęcie z 7 tc.

Mazia
chrześnica boska, uroda na bank po cioci :-)> śliczne imie dali jej rodzice. U mnie będzie albo Gabrysia albo Mikołaj lub Dawid ;-)

Ja ogólnoe czuje się dobrze choć tak jakoś inaczej, spałabym całe dnie, mdłości mnie naszczęście jak narazie omijaja. Choć jak jestem głodna to mi się normalnie słabo robi i wtedy nawet mogłabym się zwymiotować. Ale jest ok :tongue:

a i jeszcze jedno, jasmine :lovers: kiedys mnie zakleła i wkleiła na mój wąteczek boćka. Mi przyniósł szczęście, więc mam nadzieje że i Wam przyniesie :lovers:

Dołączona grafika



...



...



#62
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
Barankosia ciesze sie że dobrze się czujesz, a z tym spaniem to normalne. Moja siostra cały czas by spała jak była w ciaży. Zdjęcie po prostu super :thumbsup: i bardzo dziękujemy za boćka, bo na pewno pomoże, :-D
odpoczywaj i dbaj o dzidziusia , śliczne imiona wybraliście.
Dołączona grafika

#63
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
Barankosia,świetnie,rewelacyjnie ,i zaraz nam wstawiaj nowe ,jak bedziesz miała , a imionka ?-moje klimaty:Gabrysia,Dawid.... :clap: :win:
moja córcia miała być Gabrysia...
masz rację,u siostry to 13 tydzień :grin: ,w przyszłym tyg ma znów USG,bo po tych lekach doktor chce być pewna,będzie też nagranie na płytce DVD, bicie serduszka,ruchy :love: ,to cudowna pamiątka
powiedz mi też ,jak Twoja rodzina zareagowała, koleżanki,znajomi ,jakie były minki,podziel się ,tym ,bo to super jest :grin: :fun: :grin:

Mazia-wspaniały,przesłodki maluszek no i ciocia-wymarzona :-D ,z tym boćkiem to zobaczysz,zaraz będziesz wstawiać tu nam swoje USG :thumbsup:
a w ogóle to kup do domku jakiegoś bociana,kalendarz z bocianem ,figurkę ,cokolwiek,bo ja wierzę w przesądy,co Ci szkodzi? kup albo se ustaw jako tapetę :grin:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#64
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
shashua dobry pomysł :thumbsup: z tym bocianem, tak właśnie zrobie :lovers:
Dołączona grafika

#65
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
My kupiliśmy na ślub mojej koleżance 2 pluszowe boćki.. Jednemu moja mama przyszyła muchę, a drugiemu welon. No i przyniosły dzidziusia.. :) Będzie w maju..

#66
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
aha ! :clap: :clap: :clap: ,i jak tu nie wierzyć? :grin:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#67
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
barankosia, ale piękne zdjęcie-i znowu ryczę ze szczęścia...Śliczne imiona wybrałaś...za boćka dziękujemy mam nadzieje,że przyniesie szczęście-chociaż ja w zeszłym roku jak byłam na wakacjach u mamy to ciągle krążyły nad nami boćki ba a nawet siadały na dachu domu i nic...pewnie jakieś lewe były ;-)

#68
magdalenacz

magdalenacz

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 129 postów
witam
polecono mi bym was odwiedziła,
bo... jestem lekarzem i zajmuje się patologią ciąży
jeśli coś trzeba piszcie
śmiało
o endokrynologii ciąży ( planowaniu ) nie wiem wszystkiego bo to nie moja działka, ale będę się starała pomóc
Dołączona grafika

#69
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
magdalenacz cieszę się bardzo że zajrzałaś tutaj i że chcesz pomóc , a ja właśnie potrzebuję pomocy :-> po prostu spadłaś mi z nieba :lovers:
zacznę może od początku - nie dawno okazało się że jestem w ciąży :-D ,zatrzymanie okresu pierwszy sygnał tym bardziej,że miałam raczej regularne , zrobiłam test który wyszedł pozytywnie :-D udałam się do lekarza no i właśnie wg. ostatniej miesiączki wychodzi że powinnam być w 5 tygodniu a wg. usg. ,że w 3 tygodniu -pomiar z usg 4 mm , proszę napisz co o tym sądzisz bo następną wizytę mam za 2 tygodnie i jestem tym faktem poddenerwowana :hmmm:

z góry dziękuję i liczę na twoją pomoc :->

#70
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
magdalenacz, ja właśnie staram się o dzidziusia-pisałam o tym wcześniej w tym wątku...

#71
magdalenacz

magdalenacz

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 129 postów
becia - nie widzialam usg, ale za wcześnie by sie martwić
po pierwsze rozumiem, że miesiączki w miare regularna, dla mnie to żadne określenie, albo są regularne , albo nie, ęśli różnica jest nawet 3 dniowa, to zmiienia kolej rzeczy i okresy owulacji,
po drugie czy to twoja pierwsza ciąża? jeśli tak to być może to twoja cech osobcznicza, jeśli nie to porównaj kochana z wynikiem poprzedniej, a będzie widąć czy było podobnie,
po trzecie, naprawdę się nie martw do 10 tygodnia rozwój jest osobniczy i przebiega różnie tym bardziej, że naprawdę wiem, że kobiety zawsze mi mówią jestem pewna co do miesiączki, ale kochana to zależy od owulacjii.
W 10 tygodniu określa się BPD, HC, AC, FL, FW i tym podobne i to dopiero określa co i jak,
to trudne ale... musisz poczekać
mam jednak nadzieję, ze wszystko będzie dobrze najważniejsza jest motywacja, łykaj witaminki, kwas foliowy i blagam głowa do gory, to bardzo ważne
Dołączona grafika

#72
magdalenacz

magdalenacz

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 129 postów
becia, tego pisać nie powinnam, ale szczerość wymaga,
mam nadzieję, że będzie dobrze i chcę byś tak myślała, to ważne, pamiętaj, ile wspanialych hormonow wydziela się do twego krążenia a zmnim do kruszyny rozwijającej sie w tobie,
owszem istnieje ryzyko, że ciąża nie rozwija sie prawidłowo, ale w tak wczesneju ciąży nie można tego dokładnie określić,
najważniejsze że widoczny jest pęcherzyk ciażowy z echem zarodka
Dołączona grafika

#73
magdalenacz

magdalenacz

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 129 postów
anju skarbie jak długo juz sie staracie?

a tak wogóle czytałam wasze dylematy o przodo i tyło zgięciu
uwierzcie to nie ma większego znaczenia
Dołączona grafika

#74
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
magdalenacz, no już tak od pół roku jestem na kwasie foliowym i w tym miesiącu lekarka mi dała clostilbegyt

#75
magdalenacz

magdalenacz

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 129 postów
A tak wogóle becia

Wykonanie badania ultrasonograficznego ciąży wczesnej, do 10 tygodnia ciąży, nie jest standardem zalecanym przez grono ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, aczkolwiek istnieją sytuacje, w których zgodnie z rekomendacjami, powyższe badanie znajduje uzasadnienie.
Z punktu widzenia lekarza klinicysty podstawowym wskazaniem do wykonania badania jest podejrzenie poronienia zagrażającego lub ciąży pozamacicznej.
Standardem jest wykonanie badania sondą dopochwową (sektorową o zakresie 4.0 – 7.5 MHz – zgodnie z rekomendacjami PTG), pozwalającą z dużo większą dokładnością uwidocznić struktury miednicy mniejszej.
Podstawowe cele, jakie powinien postawić przed sobą ultrasonografista wykonując badanie pomiędzy 5 a 10 tygodniem ciąży to uwidocznienie i lokalizacja jaja płodowego wraz z oceną wieku ciążowego, ocena czynności serca (jest/nie ma – gdy CRL>6 mm), określenie liczby zarodków, kosmówek i owodni.
Na tej podstawie należy wnioskować o prawidłowym lub nieprawidłowym przebiegu ciąży.
Oprócz oceny jamy macicy, włączając w to kształt, budowę i wielkość, konieczne jest także uwidocznienie lokalizacji i ocena stanu przydatków.
Pamiętając, iż okres embriogenezy( rozwój narządó twego maleństwa) przypada przede wszystkim na pierwsze 6 – 8 tygodni ciąży, w odniesieniu do badania ultrasonograficznego na tym etapie ciąży, uzasadnionym wydaje się stosowanie zasady ALARA (as low as reasonably acceptable – „tak mało, jak to rozsądnie akceptowalne”).
Pomimo, iż nie udowodniono żadnych negatywnych skutków badania, należy minimalizować czas ekspozycji na promieniowanie.

Ultrasonograficzną manifestacją rozwijającej się prawidłowo ciąży, możliwą do uwidocznienia już na przełomie 3 – 4 tygodnia ciąży (licząc od daty ostatniej miesiączki, przy ich regularnościach )), jest przemiana doczesnowa.
Zazwyczaj opisywana jako hiperechogeniczne, ogniskowe zgrubienie endometrium.
W tym okresie uwidocznić można także pęcherzyk wewnątrzdoczesnowy, zlokalizowany w obrębie endometrium.
Widocznym ultrasonograficznie skutkiem krwawienia implantacyjnego ( zagrożenie utraty ciąży )może być hipoechogeniczne pasmo znajdujące się w doczesnej w rejonie pęcherzyka.
W kolejnym tygodniu ciąży (licząc według daty ostatniej miesiączki, około 4-5 ) możliwe jest uwidocznienie pierwszego wykładnika ciąży wewnątrzmacicznej – pęcherzyka ciążowego (gestational sac – GS).
Echo ultrasonograficzne pęcherzyka ciążowego złożone jest z hipoechogenicznego płynu pęcherzykowego i dwóch przylegających do pęcherzyka doczesnowych pierścieni (hiperechogenicznych) tworzących obraz pierścienia doczesnowo-kosmówkowego, Aparaty ultrasonograficzne umożliwiają zobrazowanie pęcherzyka sondą dopochwową już w początkach 5 tygodnia ciąży, przy wartościach dyskryminujących β-HCG > 2000 mlU/ml.
Pomiar pęcherzyka jest średnią z trzech wymiarów prostopadłych do siebie.
Dzienny wzrost pęcherzyka szacuje się na 1.0 – 1.2 mm.
Oceniając pęcherzyk ciążowy należy zwrócić uwagę na liczbę pęcherzyków, ich lokalizację, kształt oraz regularność zarysów.
Kolejną struktura widoczną w obrazie USG jest pęcherzyk żółtkowy (yolk sac) (nie mylić z pęcherzykiem ciażowym), zlokalizowany wewnątrz pęcherzyka ciążowego.
Największe wymiary osiąga pomiędzy 5 a 9 tygodniem ciąży.
Widoczny jest, gdy wymiar pęcherzyka ciążowego przekracza 6 mm, jako struktura zlokalizowana między owodnią a kosmówką, wewnątrz jamy kosmówkowej.
Wymiary pęcherzyka żółtkowego zawierają się w granicach od 2,5 mm w 6 tygodniu do 7 mm w 11 tygodniu ciąży.
Pęcherzyk żółtkowy zanika z końcem pierwszego trymestru, wchłonięty w obręb jelit płodu, tworząc uchyłek Meckela.
Pole płodowe (echo zarodka) możliwe jest do uwidocznienia w końcu 5 tygodnia ciąży, w 3 do 7 dni po pęcherzyku żółtkowym.
Serce zaczyna bić około 37 dnia ciąży, jednakże podczas badania możemy je zobaczyć dopiero kilka dni później, zazwyczaj na początku 6 tygodnia.
Dla potrzeb szacowania czasu trwania ciąży, w jej wczesnym okresie, jako najdokładniejszą, przyjęto metodę pomiaru długości ciemieniowo-siedzeniowej (crown-rump length –CRL) w szczególności, gdy pomiaru dokonujemy pomiędzy 7 a 11 tygodniem ciąży!!!!!
Zespół ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego rekomenduje stwierdzanie obecności czynności serca, gdy wymiar ciemieniowo-siedzeniowy (CRL) przekracza 6 milimetrów.
Czynność serca w tym okresie waha się w granicach 90-120 uderzeń na minutę. Pomiędzy 7 a 9 tygodniem ciąży, przy CRL w granicach 12-14mm pojawiają się pierwsze zawiązki kończyn, mózg widoczny jest jako pojedyncza komora, od 7 tygodnia przedzielona sierpem mózgu.
Widoczna jest także pierwotna pępowina, podtrzymująca zarodek.
"Pamiętając, iż okres embriogenezy przypada przede wszystkim na pierwsze 6 –"
8 tygodni ciąży, w odniesieniu do badania ultrasonograficznego na tym etapie ciąży, uzasadnionym wydaje się stosowanie zasady ALARA (as low as reasonably acceptable –
Ryzyko poronienia maleje wraz z czasem trwania ciąży.
Szacuje się, iż do ponad 50% poronień dochodzi w okresie poprzedzającym zagnieżdżenie się zarodka.
Po 8 tygodniu ciąży ryzyko poronienia spada do 10%.
Kliniczną manifestacją poronienia jest ból zlokalizowany w dolnej części jamy brzusznej, połączony lub nie z krwawieniem/plamieniem z dróg rodnych.
W badaniu ultrasonograficznym, wykonywanym we wczesnym etapie ciąży, czynnikami niekorzystnymi pod względem rokowniczym są m. in. nieprawidłowy obraz i wzrost pęcherzyka ciążowego oraz pęcherzyka żółtkowego, brak lub nieprawidłowa czynność serca, bradykardia oraz obecność krwiaka pozakosmówkowego.
Bardzo złym czynnikiem rokowniczym jest utrzymująca się bradykardia <85/min, aczkolwiek pojedyncze epizody bradykardii rokują już zdecydowanie lepiej. Prawidłowa czynność serca płodu, stwierdzona po 8 tygodniu w ponad 95% gwarantuje utrzymanie ciąży.
Nieprawidłowy wzrost pęcherzyka ciążowego: spowolniony (<5 mm w 5,5 – 9 tygodniu, mniej niż 0.6 na dzień) lub też nadmierny (>8mm bez obecności pęcherzyka żółtkowego lub >16 bez echa zarodka) stanowi podstawę do postawienia poważnego rokowania.
Niekorzystnie rokuje stwierdzenie hiperechogeniczności ścian pęcherzyka, niskie usadowienie w macicy lub w szyjce, a także zniekształcony, nieregularny kształt, co należy jednak różnicować z uciskiem zewnętrznym lub będącym wynikiem skurczu. Uwidocznienie zbiornika płynu między pęcherzykiem a ścianą macicy nasuwa podejrzenie krwiaka pozakosmówkowego, będącego wynikiem oddzielenia się brzegu błon łożyskowych od macicy.
O boże chyba macie na dzisiaj dość.
Dołączona grafika

#76
magdalenacz

magdalenacz

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 129 postów
Anju, mam nadzieje że przed podażą clostilbegyt zosatły wykluczone wszelkie inne możliwe przyczyny
Szkoda, że nie włączyla ci dodatkowo duphastonu,
no ale każdy ma swoje lekarskie przekonania i porzyzwyczajenia, jeśli to ci nie pomorze to poproś o dołączenie duphastonu,
tylko tak by ci powiedziała kiedy dokladnie go brać,
bo w jego przyopadku to bardzo ważne, musi być po owulacji

Jeśli już przyleci bociek to poproś by utrzymała ci duphaston
bo to zapobiega wczesnym utrarą ciąży ( zwląszcza tych tak bardzo wystaranych ).

Pomiętaj, że jeden cykl brania clostilbegyt daje mały odsetek ciąż,
dopiero kolejne 3-6 cechuje istotny statystycznie odsetek ciąż

Zyczę powodzenia
Dołączona grafika

#77
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
magdalenacz dziękuję za wyczerpujące informacje ale sama pewnie się domyślasz ,że i tak stoję w miejscu i rozumiem ,że trudno ci co kolwiek powiedzieć wirtualnie ale za każdą informację jestem wdzięczna :lovers:
po przeczytaniu twojego posta postaram ci napisać bardziej szczegółowo , a więc moje miesiączki od stycznia 2007r. wyglądały tak: 27,29,29,31,29,33,29,29,32,29,37,30 -myślę ze teraz sama mi powiesz czy są regularne -ja pisałam ze raczej tak dla mnie to są regularne bo np, koleżanka ma od 27 do 40 dni .
w pierwszym dniu ostatniej miesiączki zachorowałam -tchawica i oskrzela i brałam przez 7 dni antybiotyk , miesiączki trwają ok, 4 dni średnio obfite

ostatnia miesiączka 15.12.2007r.
usg-miałam dopochwowe
na wyniku pisze tak

GS
+D 4mm
G.A=04u1d+o7d (chyba dobrze odczytałam bo słabo widać)

z objawów oprócz zatrzymania miesiączki to ból sutków jakiś tydzień temu , zgaga, poddenerwowanie ,czasem kłucie w dole brzucha tak jak na okres , i ból kręgosłupa
i to chyba tyle, myślę że już coś więcej napisałam i pozwoli ci to choć trochę mi pomóc, dziękuję bardzo i naprawdę spadłaś nam tu z nieba :lovers:

acha wspomnę jeszcze że stosowałam dietkę 1000kal. prawie codziennie 30-40min, na rowerku stacjonarnym,15min.hula-hop i czasem skakanka

#78
Mazia

Mazia

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 5 331 postów
witam na naszym wątku magdalenacz , jak pisałam wcześniej staramy się o dzidzie 2 lata. Miałam badane hormony i prolaktyna jest wyższa a co dziwnego to pierwszy wynik, jeszcze bez leczenie był najlepszy a póżniej po bromergonie który brałam wyniki były dużo wyższe. Dodam ze mąż ok. Teraz nie biore zadnych leków, czasem przed @ mam plamienia.
Dołączona grafika

#79
nadzwyczajna

nadzwyczajna

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 979 postów
Magdalenacz U mnie właśnie wykryto PCOS, mimo że mam regularny okres i żadnych drastycznych problemów typu nadmierne owłosienie itd.. wyniki hormonalne wyszły mi nieco podwyższone. Prolaktyna w normie. No ale pani doktor powiedziała że to jest to. Przepisala mi jakiś lek 1/2 tabletki na noc, ale jeszcze go nie wykupiłam..
No w każdym razie chciałam zapytać czy bedę mogła mieć dzieci czy będę miała problem z zajściem w ciążę.
Ja nie mam jeszcze nikogo ( jak wiesz ) ale pytam, bo chciałabym mieć jednak dzieci..

#80
magdalenacz

magdalenacz

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 129 postów
kochane dziewczyny odpisze wszystkim
mam dziś dyżur i pełne ręce roboty cięcie za cięciem
jak tylko znajdę wolną chwilkę odpiszę każdej,
jak nie to kończe dyżur okolo 9 jutro to zanim położę się spać to odpisze,
obiecuje głowy do góry
pozdrawiam
magdalenacz
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych