Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciasta i desery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

#81
bernadetta

bernadetta

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 143 postów
Hmm, ja znam łatwy przepis na coś zdrowego i smacznego.
Jem to kilka razy w tygodniu, jako podwieczorek po obiedzie. ;P

1 jabłko pokrojone drobno,
kilka kulek winogrona,
garść płatków (mogą być Fitness, ja od czasu do czasu wrzucam też musli z rodzynkami i orzechami.)
Wszystko wrzucić do miseczki i zalać jogurtem. (np: 7 zbóż z Bakomy)
Pychota! I ten smak. ;)
Coraz częściej przyłapuję się na tym, że owoce smakują mi bardziej niż słodkości typu: czekolada, ciasta.
Dołączona grafika



...



...



#82
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
Bećku kocham Cie normalnie :clap: :clap: :clap: :clap: :lovers: :love: :lovers: i strasznie dziękuję za przepisik :clap: :clap: :clap: :fun: :lovers:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#83
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów

Czy ten kisiel to ma byc juz przygotowany ( czyli normalny kisiel ), czy zawartosc torebki ( sam proszek ) po prostu wsypac na te piane?


jak ubijesz białka z cukrem na sztywno to pod koniec ubijania wsypujesz kisiel prosto z torebki, i ta pianę na ciasto

kisiel nadaje dodatkowo smak i kolor,do owoców typu sliwka, truskawka, malina, pozeczka daję kiśle czerwone o smaku truskawkowym ,wisniowym albo owoce lesne, a jak daję jabłka i brzoskwinie z puszki to kisiel cytrynowy :icecream:

strasznie dziękuję za przepisik


nie ma za co kochana, najważniejsze,żeby smakował :icecream:

#84
anetaz3

anetaz3

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 658 postów
Biszkopt z nutellą i suszonymi śliwkami. Składniki:
Biszkopt:
4 jajka
1 szklanka cukru
½ szklanki mąki pszennej
½ szklanki mąki ziemniaczanej
2 łyżki kakao
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Krem z Nutellą i śliwkami:
½ kg suszonych śliwek (bez pestek)
wódka do namoczenia śliwek (ok. ½ szklanki)
25 dag masła
20 dag Nutelli
Wierzch:
½ litra śmietany 30%
4 łyżki cukru pudru
2 opakowania "śmietan-fix"
Do dekoracji:
10 dag gorzkiej czekolady
Sposób wykonania:

Białka ubić, dodać cukier i nadal ubijać. Dodać żółtka i jeszcze ubijać. Następnie dodać mąkę pszenną, mąkę ziemniaczaną, kakao i proszek do pieczenia. Delikatnie wymieszać. Wylać do wysmarowanej tłuszczem prostokątnej formy o wymiarach 25 na 36 cm. Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec około 25 minut w temperaturze 170 °C. Ostudzić i nasączyć ponczem (mocna herbata + wódka).

Suszone śliwki przełożyć do litrowego słoika, zalać wódką, zakręcić słoik i zostawić na 24 godziny. Na drugi dzień, jak już wchłoną alkohol pokroić je w kostkę.

Miękkie masło utrzeć na puszystą masę. Dalej ucierając dodawać porcjami Nutellę. Pod koniec dodać pokrojone śliwki i wymieszać. Krem wyłożyć na upieczony i ostudzony biszkopt.

Schłodzoną śmietanę ubić z cukrem pudrem, pod koniec dodać "śmietan-fix" i wymieszać. Następnie wyłożyć ją na krem.

Na bitą śmietanę zetrzeć na tarce o dużych oczkach gorzką czekoladę. Schłodzić w lodówce.

Smacznego.

#85
anetaz3

anetaz3

    Dietowa szycha

  • Members
  • 3 658 postów
Jabłka pod pierzynką. Składniki:
Biszkopt:
4 jajka
0,6 szklanki mąki pszennej
0,6 szklanki cukru
½ łyżeczki proszku do pieczenia
Masa jabłkowa:
1 – 1 ½ kg jabłek
½ szklanki cukru
galaretka cytrynowa
Masa śmietankowa:
600 ml śmietany 30%
bita śmietana w proszku (śnieżka)
3 - 4 łyżeczki cukru waniliowego
Do dekoracji:
cynamon
kawa prawdziwa
kakao

Sposób wykonania:

Białka ubić, dodać cukier i nadal ubijać. Dodać żółtka i jeszcze ubijać. Następnie dodać mąkę i proszek do pieczenia. Delikatnie wymieszać. Ciasto wylać do wysmarowanej tłuszczem prostokątnej blachy o wymiarach 25 na 36 cm i piec około 25 minut w temperaturze 170 °C. Ostudzić i nasączyć przegotowaną wodą wymieszaną z aromatem waniliowym(ja dodaje alkohol).

Obrane i opłukane jabłka pokroić w kostkę. Przełożyć do garnka dodać cukier i smażyć pod przykryciem. Pod koniec dodać sypką galaretkę cytrynową i dokładnie wymieszać. Ostudzić, a następnie wyłożyć na biszkopt.

Schłodzoną śmietanę ubić mikserem. Pod koniec ubijania dodać cukier waniliowy i bitą śmietanę w proszku. Chwilę ubijać. Następnie wyłożyć na masę jabłkową. Udekorować cynamonem, kawą i kakao w tzw. pasy lub dowolnie.

Schłodzić w lodówce.

Smacznego.

#86
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów
a przepisik na ciasto Krówka posiadacie??? Mam ochotę nagrzeszyć a jeśli mam to robić to czymś dobrym
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#87
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów

a przepisik na ciasto Krówka posiadacie???


niestety nie mam :-/ ale słyszałam,że jest pycha, pewnie nasza mania ma :-D

#88
ponto

ponto

    Zaciążona :)

  • Members
  • 1 048 postów
Babka z majonezem

Składniki

5 jajek
1/2 szkl mąki pszennej
1/2 szkl mąki ziemniaczanej
1 szkl cukru
3 łyżki majonezu
2 łyżeczki proszu do pieczenia

Zółtka ubic z cukrem, następnie dodać majonez, potem przesianą mąkę i proszek. Na końcu ubić białko i dodać do pozostałych składników.
Piec ok 50 min w piekarniku nagrzanym do 170stopni.
Pychotka, babka rozpływa się w ustach....

Smacznego :lovers:

#89
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
jeśli któraś lubi budyń to polecam ciasto bez poieczeni

ok, 8 paczek herbatnuków zwykłych
1litr mleka
0,5szkl, cukru
1kos.margaryny
1szkl, kaszki manny
2łyzki kakao
bakalie

mleko+cukier+margaryne+bakalie+kakao zagotować, do gotującego wsypać powoli kaszkę , jak zgęstnieje gorącą mase lejemy na ułożone wczeeśniej na blaszce ciastka , i wierzch przykrywamy też ciastkami, polać polewą, schłodzić w lodówce,

#90
ponto

ponto

    Zaciążona :)

  • Members
  • 1 048 postów
Domowa czekolada :icecream:

Składniki

-- 2 szklanki cukru
-- 1 kostka margaryny
-- 1/2 szklanki wody
-- 2 cukry wanilinowe
-- 5 łyżek kakao
-- 1 mleko w proszku (500g)
-- orzechy, rodzynki, bakalie ( co kto lubi )
-- 1 lyzeczka esencji rumowej ( moze byc wiecej, wedle uznania )

Cukry, margarynę, wodę, kakao zagotować, lekko przestudzić. Dodać mleko w proszku i dobrze rozmieszać. Na końcu dodatki (lub bez). Wyłożyć na formę(najlepsza będzie np. tacka na szklanki). Wynieść na zimno. To jest porcja na siedmioro dzieci (tyle nas było ) Sugeruję pół porcji na początek
Smacznego!!!

#91
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
ponto, przypomniałas mi smak z dzieciństwa, pamietam jeszce jak mój tato robił krówki i szyszki, ale niestety to było bardzo dawno temu i przepisów nie posiadam, ale czekoladę zrobie na smuteczki :chef:

#92
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów

szyszki,

Oj szyszki to ja pamiętam i mód w gębie. Robiłam je kiedyś na technice w szkole. Ostatnio też z koleżanką rozmawiałam o nich i przyszła nam na nie chętka.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#93
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Anusiak, no to jak masz to dawaj przepisik :chef:
a co ty sie dzisiaj tak smigasz i mało co piszessz :hmmm:

#94
Anusiak

Anusiak

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 12 306 postów

Anusiak, no to jak masz to dawaj przepisik

Beciaczku no właśnie nie mam tego przepisiku bo gdzieś zapodziałam, ale poszukam w neciku jakiś i wstawię.

A nie piszę bo trochę w domu mnie nie było, przewietrzyć się musiałam i świeżym powietrzem pooddychać.


Dodano

Beciaczku to był mniej więcej taki przepisik



Szyszki

Składniki:
15 dag krówek mlecznych, 1 opakowanie ryżu dmuchanego, 4 łyżki mleka, 1 łyżka masła

Mleko z masłem podgrzać w garnuszku, dodać krówki i cały czas mieszając, rozpuścić je na jednolitą masę. Garnuszek zdjąć z ognia, wsypać ryż i wymieszać.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#95
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
szarlotka przekładana (prodziz lub duża tortownica)

1/2 margaryny utrzeć z 1 szkl curu ,dodawać po jednym żółtku ( 5 żółtek)i ucierać ,dodawać 2 szkl mąki 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia ,1 łyżeczke octu, 3 łyżeczki oliwy ,na koniec delikatnie pianę
ciasto podzielic na 3 części ,zapiec jedną ,położyć podsmażone utarte jabłka z cukrem i cynamonem ( do smaku ) ,połozyć drugą częśc ciasta i -zapiec ,dodać jabłka i 3 część i zapiec
ciasto ma byc na wierzchu -i albo lukrem albo cukrem pudrem -
to ulubiona szarlotka mojej siostry :icecream:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#96
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
shashua, dziekuje :lovers: bardzo ciekawy ten przepis, tylko powiedz mi ile te zapiekanie każej warstwy ma trwać ,tak na oko, bo pierwszy raz bede tego typu ciasto robiła :hmmm:

#97
ponto

ponto

    Zaciążona :)

  • Members
  • 1 048 postów
:blush:
Ta czekolada nie chce mi stwardniec. Juz od kilku godzin siedzi w lodowce, jest pyszna, ale ma kremowa konsystencje. Nastepnym razem sprobuje zmniejszyc ilosc masla badz margaryny o jedna trzecia. I nie dodam wody.

Moze jak posiedzi do rana to stwardnieje :hmmm: , ale ile mozna czekac? Glodna jestem :mrgreen:

#98
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów

ile te zapiekanie każej warstwy ma trwać ,tak na oko,

tak na oko to około 20 min ,ja otwieram i patrzę ,czy sie zrumienilo ,a czasem wykałaczke wsadzam ,czy sie nie marze -ale ono wychodzi także smacznego kochana :lovers:

Ponto dziwne ,bo stężeć powinno ,proporcje na moje oko dobre ,bo z płynów to tam 1/2 szkl wody to co to jest na te proporcje? może poczekaj cierpliwie ,albo Anuśkę uspokój ;-) :lol: :lol: :lovers:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#99
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
shashua, dziekuję na bank zrobie :lovers:

ponto, ja kiedys robiłam masę do wafla na bazie mleka w proszku i mi ni ewyszła, była za rzadka dopiero za któryms razem dowiedziałam się,że mleko w proszku ale nie granulowane tylko takie normalne w proszku jak proszek ,nie granulki

#100
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów

tak na oko to około 20 min


czyli w sumie tak całośc ok, godzinki, dobrze rozumiem :hmmm:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych