Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak rzucić palenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
161 odpowiedzi w tym temacie

#81
mania3

mania3

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 998 postów
Palenie to ja rzuciłam dawno temu ,ale kawy ani jak mogę pić cały dzień .Próbowałam nie pić,ale wytrzymałam 3 dni. :blush:
Teraz utrwalanie !!!!
Pomyłka -znowu odchudzanie !!!



...



...



#82
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
a bezkofeinową :hmmm: ?
Mania 3 ,zrób sobie suwaczek ,instrukcja jest na samym wstępie na forumku,będziemy ci gratulować postępów :thumbsup:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#83
mania3

mania3

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 998 postów
Moze być ale z kofeiną to mi najbardziej smakuje.Jutro się pobawię moze mi sie uda wstawić wsuwaczek. jeju jeszcze nie ma co mi gratulować :oops: .Zważę się dopiero w poniedziałek to jest 26.11 zobaczymy co będzie :roll:
Teraz utrwalanie !!!!
Pomyłka -znowu odchudzanie !!!

#84
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
No moje drogie jutro będzie 5 miesięcy jak nie pale-ale ze mnie chwalipięta hihihihi

#85
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
:win: :win: :win: -podziwiam całym serduchem :love: ,bo ja niestety daję jak komin fabryczny :-P :evil:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#86
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
dzięki shas :lovers:

#87
mania3

mania3

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 998 postów
Anja gratulacje :win: , Shas poprawić się proszę z paleniem ;-)
Teraz utrwalanie !!!!
Pomyłka -znowu odchudzanie !!!

#88
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
mania3, dziękuję Ci bardzo ale moje rzucenie palenia to też w bardzo dużym stopniu zasługa forum i :win: dla wszystkich moich wspieraczek :tongue:

#89
ponto

ponto

    Zaciążona :)

  • Members
  • 1 048 postów
Nie pale od roku. Wczesniej palilam przez 5 lat.
Glowna przyczyna rzucenia nalogu byly problemy z cera. Kiedy chcialam zakupic kolagen platinium, aby pomoc skorze, to mi powiedziano, ze kolagen u osob palacych moze nie zadzialac, bo toksyny ktorych organizm pozbywa sie przez skore niszcza bialko w kolagenie. Zdenerwowalam sie wtedy na siebie i papierosy niemozliwie, i powiedzialam ``dosc - rzuc teraz, bo za 5 lat bedzie o wiele trudniej``.

Nie bylo mi trudno rzucic. Najtrudniej bylo znalezc sobie zastepcze zajecie dla rak, ale po pewnym czasie odruch siegania po papierosa mija.

Moj malzonek pali caly czas, rzucilam palenie sama, no ale on pali od 16 roku zycia. Nie przeszkadza mi jego palenie. Kiedy przyjdzie odpowiedni moment to pewnie rzuci i on. Grunt to odpowiednia motywacja :evil:

#90
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
ponto, mi nawet odruch sięgania po papierosa szybko minoł-ale ja miałam ten plus,że mój luby już nie palił-więc o tyle było mi łatwiej :tongue:

#91
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
5 powodów dla których warto rzucić palenie
Wciąż palisz? Jeśli nie przekonują cię argumenty zdrowotne, sprawdź, co zyska twoja uroda, jeśli tylko rzucisz papierosy.

Pierwsze korzyści zauważysz błyskawicznie: już po kilku tygodniach pożegnasz się z poszarzałym kolorytem skóry. Po 6 tygodniach abstynencji odzyska różowawy odcień, bo stopniowo uwolni się od toksyn. Wolna od zanieczyszczeń skóra będzie też lepiej wchłaniała wszelkie kremy i preparaty odżywcze. Im częściej teraz będziesz nakładać na twarz maseczki regenerujące, tym szybciej odzyskasz młodszy wygląd.
Świeży oddech
Nie ma nic gorszego (nie tylko dla niepalącego), jak rozmowa twarzą w twarz z osobą, która przed chwilą wypaliła papierosa. Od ciebie już nikt nie będzie się odsuwał, bo odzyskasz świeży oddech. Zęby z czasem znów będą białe i zniknie też zaczerwienienie dziąseł. Męczący i nieprzyjemny kaszel oraz drapanie w gardle nie będą utrudniać ci rozmów. Co więcej, znów będziesz mówić swoim dawnym głosem.
Piękne paznokcie
Jednym z zewnętrznych przejawów nałogowego palenia papierosów są zażółcone paznokcie, a niekiedy także palce. Jeśli wytrwasz w abstynencji, możesz zapomnieć o tym defekcie kosmetycznym. Już po tygodniu z palców zniknie żółty nalot, a odrastająca płytka paznokciowa będzie przejrzysta i błyszcząca. Wolne od nikotyny paznokcie będą mniej łamliwe i kruche. Dłużej będzie się na nich trzymał lakier do paznokci.
Mniej zmarszczek
Uwolnione od dymu tytoniowego naczynia krwionośne będą lepiej dotlenione (nawet o 15–20%) Stopniowo poprawi się przepływ krwi przez drobne naczynia, czyli włośniczki. Twarz nabierze łagodniejszego wyglądu, a zmarszczki, zwłaszcza te nad górną wargą (nazywane zmarszczkami palacza), powoli będą się zmniejszać. O całkowitym ich zniknięciu nie ma co marzyć, ale można liczyć na widoczne ich spłycenie.
Błyszczące włosy
Czupryna to niezwykle staranny kronikarz grzeszków palacza. To właśnie we włosach odkładają się toksyny zawarte w dymie tytoniowym. Jeśli po kilku miesiącach obejrzysz je starannie, spostrzeżesz, że te, które urosły po rzuceniu nałogu, są o wiele bardziej błyszczące. Z czasem będą się łatwiej układać, lepiej przyjmować farbę i mniej przetłuszczać. A już po kilku dniach niepalenia włosy (a wkrótce i cała skóra) nie będą „pachnieć” papierosami.

tekst: Anna Jarosz
źródło: miesięcznik "Zdrowie"

data ostatniej aktualizacji: 24.12.2007

#92
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Anja trzymasz się bez fajeczki :whistle:

#93
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
jasne,jak najbardziej,same zalety i cudowności
i tylko jeden problem

JAK??????????????????????

jak to zrobić,żeby nie palić?
Dołączona grafika Dołączona grafika

#94
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
no właśnie jaaaaaaaaak??????????????? :hmmm:

#95
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
becia, kochanie jasne,że się trzymam i nawet o fajkach nie myślę :tongue: No i trzymam za Was kciuki żebyście rzuciły fajki-oczywiście jak chcecie bo na siłe nie ma co próbować :tongue:

#96
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Anja jesteś nie samowita :thumbsup: :clap2: super ze ci się udało i trzymam kciuki za dalszą abstynencję :thumbsup: no a cóż ja muszę pomyśleć a bardzo bym chciała ale sama wiesz jakie to trudne ty miałaś więcej szczęścia jesteś bardziej stanowcza niż ja :-D

#97
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
becia, no ale sama wiesz ile mi pomogłyście :tongue: No ale fakt na siłe nie ma co-może przyjdzie taki dzień,że powiesz sobie stop i rzucisz :tongue: u mnie to przyszło tak nagle,że sama jestem w szoku :tongue:

#98
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
anja i to chyba prędzej niż się wydaje :lol: i pewnie nie jedna osoba dołączy bo jak usłyszałam ile podrożeją to szok :yikes:

#99
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
no mnie też zamurowało :yikes: :yikes: :yikes: 9 zł. za paczkę :whistle: :whistle: :yikes: nawet trochę zal mi nałogowych palaczy

#100
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
żal mi nałogowych palaczy- piszesz Anja - aleś ty teraz mądra kochana :lol: , możesz się z nas tylko pośmiać że tyle tracimy , a tak poważnie to masz rację :->




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych