Skocz do zawartości

Zdjęcie

małe co nieco


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
247 odpowiedzi w tym temacie

#101
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
mania masz rację :-) ale coś trzeba zjeść a ten pasztet chyba można zaliczyć do dietetycznych bo w sumie same warzywa , trochę tłuszczu i jajka , ale z umiarem lepszy ten niz jakiś mięsny ;-)



...



...



#102
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
shashua właśnie gotuję czy tam duszę tą selere tylko nie wiem czy ta woda, którą dała musi odparować i jak juz dodam resztę składników to jakiej to ma być konsystencji? przepraszam że o takie szczegóły pytam ale pierwszy raz w życiu robię jakikolwiek pasztet :oops:

#103
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
tej wody,to tak na oko do połowy objętości starkowanego selera,a jak jeszcze odparuje,to nie szkodzi
konsystencję trudno określić,ale nie może być za rzadkie ,bo popłynie,ani zbyt gęste,bo twardy będzie i zbity bardzo,jak to określić :hmmm:
robiłaś zdaje się buraczki tarkowane do słoika-to coś podobnego...
nie ma za co przepraszać becia- to nic trudnego i aby raz-to się wprawisz
wcześniej zrobiłam ten pasztet dokładnie w/g przepisu i było OK
Dołączona grafika Dołączona grafika

#104
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
dzięki shas :-D
:chef: pasztet w piekarniku, denerwuję się jak wyjdzie :hmmm: jutro zdam relacje na ten temat , bo o ile dobrze pamiętam to musi wystygnąć, a swoja drogą to ładnie pachnie :-P

#105
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
wyjdzie,wyjdzie ,bo czemu nie?
pisz jak Ci się udało :thumbsup:
pachnie grzybami,prawda? nie selerem
Dołączona grafika Dołączona grafika

#106
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
zapach jest taki ciekawy,trudno określić , na pewno nie pachnie selerem :-D , kurcze jak on dłuuuugo stygnie, kusi mnie już bardzo :-P nie umiem :lol: się doczekać

#107
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów


SHASHUA zapraszam na pasztecik :-D , jest rewelacyjny , pycha , tylko trochę go przesoliłam ale na drugi raz będzie lepiej, acha i starłam do tego jedną marchewkę , dzięki jeszcze raz za przepis :lovers:

#108
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
:icecream: :icecream: :icecream:
mniam mniam-strasznie się cieszę,że wyszedł :clap: :clap: :clap:
naprawdę! -i dziękuję za poczęstunek :grin:
wyszedł Ci dość wysoki,w czym piekłaś?
teraz już jesteś specjalistka i możesz się brać za mięsne,np z kurczaka :clap2:
świetnie ,brawo! :win:
dumna jestem! :clap2:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#109
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
dzięki za słowa uznania :lovers: , piekłam w keksów ce i teraz jak mi wyszedł przyznam szczerze że robiłam na oko ;-)

#110
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
taki pomysł - przystawka na sylwestra

gotuje sie na twardo 6 jajek,obiera ,przekraja na połówki ,układa na najlepiej okrągłym talerzu grzbietami w dół
dekoruje majonezem light
wycina z czerwonej papryki( ze słoika nawet,marynowana może być) cienkie,krótkie paseczki
układamy na każdym jajku rzymskie cyfry z tych paseczków I ,II,III,IV,V itd aż do XII,aby stworzyć zegar
a z liści pora zielonych wycinamy dwie wskazówki :grubą krótką i cienką dłuższą,i układamy np; za pięć dwunasta
i wszystko

proste i fajne- :mrgreen:
Dołączona grafika Dołączona grafika

#111
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
super pomysł :clap2: nie wpadłabym na to , shas jak zrobisz to poproszę zdjęcie :lol:

#112
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
shashua, ale ajniaski pomysł z zegarem-dzisiaj go zrobię :clap2: :clap2: :clap2:

#113
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
to super,jak zrobisz,to dawaj zdjątko,bo ja tym razem nie,ale już go robiłam ,jajek mi brakuje,a nie chce się iść do sklepu...
Dołączona grafika Dołączona grafika

#114
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
NO DOBRA JAK NIE ZAPOMNĘ BO WIESZ PO ALKOHOLU TO MI SIĘ MOŻE TROSZKĘ ZAPOMNIEĆ ;-)

#115
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
anja najpierw pstryknij fotke a potem łap za kielicha :beer:

#116
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
No i tak kochane niestety jak ja poszłam po aparat to mój mądry mężuś się sam porządził i zaniósł jaja na stół-jak przyszłam spowrotem to już nie było czego fotografować-prawie wszystko zjedzone bo jak to mi panowie powiedzieli apetycznie wyglądało i zjedli ;-) Następnym razem wezmę aparat do kuchni od razu-a jak na przekąskę to faktycznie super wyglądało :tongue:

#117
superlinia

superlinia

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 7 postów
Przepis na sałatkę z siekanych warzyw (wszystkie kolory). Dla podkreślenia uroku tej sałatki trzeba ją podać na białym talerzu.
Oto przepis:
1 główka świeżych brokułów ( zielony),
1 mała główka świeżego kalafiora ( zielony),
2 szklanki surowej młodej marchwi( pomarańczowy),
1 opakowanie pomidorów koktajlowych, przekrojonych na pół (czerwony),
1 duży ogórek, obrany i pokrojonych grubą kostkę ( żółto- zielony),
1 czerwona papryka, pokrojona na zapałkę(czerwonopurpurowa),
1 żółta papryka, pokrojona na zapałkę( żółtozielony),
1 mała czerwona cebula, pokrojona bardzo cienko(czerwonopurpurowa),
1 szklanka czarnych oliwek, całych,
1/4 szklanki świeżej pietruszki ,drobno posiekanej.
Sos:
2 łyżki oliwy z oliwek,
1 łyżka octu balsamicznego,
2 łyżki świeżego soku z cytryny (pomarańczowożółty),
1/2 szklanki świeżych liści bazylii,
1 łyżeczka soli,
1/2 łyżeczka świeżo zmielonego pieprzu,
1/2 łyżeczki musztardy Dijon,
3 ząbki czosnku.
Przygotowanie: w dużym garnku do prowadzamy wodę do wrzenia, a międzyczasie dzielimy brokuły i kalafior na części wielkości kęsa. Wrzucić brokuły, kalafior i marchew do wrzącej wody i gotować przez 2 minuty lub dopóki warzywa nie zmiękną, ale wciąż będą kruche. Odcedzamy i natychmiast przelewamy zimną wodą, by zakończyć gotowanie. Włożyć na 30 minut do lodówki, by dobrze schłodzić. Wszystkie składniki sosu włożyć do miksera i mieszać , aż z bazylii i czosnku zrobi się puree. W dużym półmisku wymieszać blanszowane warzywa z pomidorami, ogórkiem, papryką, cebulą, oliwkami i pietruszką. Dodać sos,wymieszać i natychmiast podawać. Jest to 8 porcji.
Wartość 1 porcji : kalorie - 90, białka - 5 g, tłuszcz- 2 g, węglowodany- 4 g , błonnik 11 g. Jest bardzo smaczna i bardzo kolorowa.

#118
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
świetna sałatka i na pewno wypróbuję (czy brokoł i kalafior mogą być z mrożonki?) ,o tej porze roku u nas przynajmniej ciężko o świeży,a jak jest ,to cenowo zabójcze?
Dołączona grafika Dołączona grafika

#119
becia

becia

    Przyjaciel Forum

  • Moderators
  • 8 907 postów
Dzięki superlinio :clap2: , jeśli masz więcej przepisów dietetycznych to bardzo prosimy bo tego nam tu brakuje :-D

#120
superlinia

superlinia

    Nie?mia?ek

  • Members
  • 7 postów

Dzięki superlinio :clap2: , jeśli masz więcej przepisów dietetycznych to bardzo prosimy bo tego nam tu brakuje :-D

Moje kochane dziewczyny, przepisy mam i chętnie sie z wami podzielę, ale trzeba czegoś więcej , a co to napiszcie do mnie osobiście , postaram sie pomóc. Ola
A może to:
Przepis na dorsza z octem balsamicznym i tymiankiem.

Składniki:

1.- 450 gram filetów z dorsza ( może być również inna ryba lub piersi z kurczaka pozbawione j kości i skóry.)

2. -sól i świeżo mielony pieprz

3. -2 łyżeczki oliwy z oliwek

4.- 2 łyżki octu balsamicznego

5.- 1 łyżka świeżego tymianku.

Rybę posypać solą i świeżo zmielonym pieprzem po obu stronach. Na średnio dużym ogniu rozgrzewamy dużą patelnię z pokrywką. Gdy będzie gorąca, wlewamy oliwę z oliwek. Gdy oliwa będzie gorąca, wkładamy rybę na patelnię, zmniejszamy ogień do średniego i smażymy przez 5 minut lub dopóki spód nie zbrązowieje i nie zetnie się skórka.Ostrożnie odwracamy rybę, zmniejszamy ogień do średniego małego i przykrywamy patelnię. Smażymy jeszcze przez 5 minut. ryba jest gotowa, gdy dzieli się widelcem.Przekładamy rybę na talerz. Ponownie zwiększamy ogień do średnio dużego,dodajemy ocet balsamiczny i szybko zagotowujemy, później zeskrobujemy drewnianą łyżką wszystko, co przywarło do patelni. Wyłączamy gaz, wkładamy rybę na patelnię i przewracamy, aby obie strony pokryły się sosem octowym.Posypać świeżym tymiankiem i natychmiast podawać. To jeden z najprostszych.Staje się delikatna, soczysta i pełna smaku, a przy tym jest gotowa błyskawicznie. sposobów na przygotowanie ryby. ryby powinny się gotować przez około 10 minut na każde 2,5 cm grubości; piersi z kurczaka będą wymagały w sumie około 15 minut gotowania. wartość 1 porcji:kalorie :228, białko: 40 g,tłuszcz : 6 g,węglowodany: 1 g




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych