Skocz do zawartości

Zdjęcie

moja walka o utrzymanie tego, co przyszlo nieoczekiwanie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1078 odpowiedzi w tym temacie

#61
ponto

ponto

    Zaciążona :)

  • Members
  • 1 048 postów
shas, nathali i eldorado - dzieki za podzielenie sie doswiadczeniem :-) Pozostaje mi wiec kupic pigulki i sprobowac, a za jakis czas podzielic sie wrazeniami.

Eldorado - Nie znam niestety Slaska. Bywalam tam latem dosc czesto, bo jezdzilam z turystami do Auschwitz. Zawsze przelotem, na kilka godzin, stamtad do Krakowa, w Krakowie rynek, Kazimierz, jakis obiad i z powrotem do Warszawy, zeby zdazyc przed polnoca.
Czasem zaliczalismy Katowice, ale to glownie z Zydami, poniewaz oni szukali tam swoich korzeni, zwiedzali stare domy, ktore kiedys nalezaly do ich rodziny itd. Szukalismy tez czesto na Slasku pozostalosci cmentarzy zydowskich, jakiegos sladu, chocby najmniejszego. Czasem z sukcesem, czasem bez.

Sentyment do tamtych okolic pozostal, na zawsze. Swoja droga, Wawa tez jest zanieczyszczona, na dodatek chaotyczna, jakby sama nie wiedziala czego chce. Ni to komunistyczna dama ubrana w szara, polatana suknie, ni nowoczesny Manhattan w swojsko polskim wydaniu. Najlepiej te chaotycznosc i misz masz w zabudowie widac z tarasu Palacu Kultury. Ale tam sie urodzilam, wychowalam, tam mieszkaja moi Rodzice, wiec sama wiesz.

Natomiast Dania...Dania jest krajem wyizolowanym, bardziej niz Polska. Tutaj sie wiecej mowi o Polsce i Polakach niz w Polsce o Danii i Dunczykach. To zrozumiale, bo przeciez to maly kraj. Kraj, w ktorym obecnie zachodza duze zmiany, kraj z podzielonym spoleczenstwem. Z jednej strony jest spora grupa osob, ktora za wszelka cene chce zachowac stare dunskie wartosci i zwyczaje, a to oznacza niestety, mala wojne kulturowa z Arabami. Z drugiej strony, zbuntowane mlode osoby, ktore nie maja zamiaru sie nikomu i niczemu podporzadkowac. Coraz wiecej mlodych Dunczykow przechodzi na islam, ale to przechodzenie ma niewiele wspolnego z religia, a raczej z buntem przeciwko systemowi.

Tak, tutaj panuje mala wojna kulturowa, dla mnie to ciekawe zjawisko, tym bardziej, ze pochodze z kraju, w ktorym przed II Wojna Swiatowa byla najwieksza diaspora zydowska w Europie, a teraz szukanie sladow tej kultury w naszym kraju przypomina czasem wedrowke po zagubionych sciezkach.

Nie wiem, w ktora strone podazy Dania, ale na pewno w najblizszych latach bedzie sie dosc intensywnie zmieniac. To juz nie jest spokojny i bezpieczny kraj jak kiedys, jest coraz wiecej zamieszek i konfliktow. Mnie to osobiscie nie przeraza, bo Polska nie jest spokojnym, zaszufladkowanym krajem, do pewnych spraw jestem wiec przyzwyczajona, ale rozumiem, ze wielu Dunczykow ma obawy i chcieliby, zeby bylo w Danii tak jak dawniej.

Powietrze i woda sa czyste. Pije wode prosto z kranu, kilka litrow dziennie :-)



...



...



#62
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
nie bardzo rozumiem ,czego ci zbuntowani młodzi Dunczycy chcą,mają spokojny ,stabilny kraj,gdzie ceni się wartości ,pozwala mysleć i za myślenie placi niezle pieniążki...
spróbowali by w naszym kraju do czegokolwiek dojść...
z tym islamem to też poronione,religia ,gdzie rola kobiet jest sprowadzana na margines,jak takie wartości mogą zaakceptować,przyjmować ?dlaczego? co w tym widzą? to jakby cofanie się w rozwoju
a jak wygląda w Danii socjal?
Dołączona grafika Dołączona grafika

#63
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
ponto, kurcze uwielbiam czytać Twoje posty,bardzo ciekawie piszesz no i faktycznie wstaw nam jakieś focie z Twojego regionu

#64
atena

atena

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 247 postów
Jestem jak najbardziej za, czytajac o kraju miło ogląda sie fotografie z jego okolicy.
:-) :lol: :-D
A co do chromu to jesli mówicie ze nie chce sie tak słodyczy to chyba sobie tez kupię.Moze mi pomoze na te moje wpadki :mrgreen:
Dołączona grafika

#65
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Na temat chromu nie wypowoadam się,bo nie mam zielonego pojęcia no i ja z racji tego,że nie lubię słodkiego nigdy nie musiałam z tym walczyć,ale mi się wydaję że i chrom nie pomoże jak nie będzie silnej woli ;-)

#66
Eldorado

Eldorado

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 84 postów
Aaa jesli już mowa o suplementach...macie jakieś doświadczenia z L-karnityną?
Jesli jesteście zaintresowane polecam...szczególnie tym Paniom które często i intenstywnie ćwiczą...(czyli nam wszystkim :-P )
Nasz organizm dzieki temu dopalaczowi szybciej spala zbędna tkanę tłuszczową w trakcie treningów,wiem bo wypróbowałam na sobie.
Swietna sprawa...no ale znowu nie dla mnie..jak możecie korzytajcie...
Ale pamietajcie...efekty widac tylko przy dość intensywnej aktywności fizycznej
Cmok
Dołączona grafika

#67
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów

Aaa jesli już mowa o suplementach...macie jakieś doświadczenia z L-karnityną?

no może warto to wypróbować-ale ja muszę zapytać lekarza czy mogę :blink:

#68
Eldorado

Eldorado

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 84 postów
Anja wiem tylko,że starasz się o dzidzie i łykasz systematycznie jakieś leki.
Myśle,że w Twoim przypadku lekarz zdecydowanie Ci to odradzi.
Dbaj o sobie mamusi, szykuj ciepłe gniazdko dla fasolki coby miała gdzie fikać i brykać :love:
Dołączona grafika

#69
mania3

mania3

    Niszczyciel kalorii

  • Members
  • 998 postów
CO do wszystkich tych suplementów to już piłam wszystkie ( jak to meżuś mowił jakas mania u mnie z tym odchudzaniem) a teraz piję apichrom.
Teraz utrwalanie !!!!
Pomyłka -znowu odchudzanie !!!

#70
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
Eldorado, no tak też mi się wydaję-no i oczywiście wolę starać się o dzidzię niż łykać jakieś suplementy dietki ;-)

#71
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
L-karnitynę to w herbatkach jedynie,na spalanie piję :-)
Dołączona grafika Dołączona grafika

#72
ponto

ponto

    Zaciążona :)

  • Members
  • 1 048 postów
Z karotynina doswiadczenia nie mam, chyba ze pod postacia marchewek, bo te staram sie jesc codziennie.

Shas - Mlodziez nie chce dunskiej wersji Samoobrony i Kaczynskich, czyli Dansk Folke Parti i Venstre.
Socjal z tego co wiem jest dosc wysoki, minimum to 3000 zl w przeliczeniu na nasze, ale oczywiscie te pieniadze maja tu inna wartosc, bo zwykly chleb z piekarni potrafi kosztowac ponad 10 zl. Tym niemniej, jezeli ktos tutaj nie ma dachu nad glowa oznacza to, ze tak wybral i po prostu nie chce miec mieszkania. Jezeli bowiem ktos nie ma pieniedzy na wlasne lokum, panstwo jest zobowiazane mu to zapewnic.

Co do Polski - fakt, latwo nie jest. Pracowalam dla siebie, czyli mialam wlasna firme, zreszta tak wolaly rozne biura i agencje, z ktorymi wspolpracowalam, bo nie musialy sie w ten sposob martwic o moje ZUSy, ubezpieczenia itd, to bylo na mojej glowie. Na mieszkanie harowalam ladnych kilka lat, chcialam miec duze, w ladnej dzielnicy Warszawy. Bralam doslownie wszystkie zlecenia, bo mieszkanie trzeba kupic.

Teraz wiem, ze to byla najlepsza decyzja w moim zyciu, bo mieszkanie mi procentuje, jestem dzieki niemu niezalezna. A byli tacy, ktorzy krytykowali moja harowke, czasem i szesnascie godzin na dobe, jak sie dluga trasa trafila. Kochalam swoja prace, nie czulam zmeczenia, tylko jadalam o fatalnych porach i nieregularnie.

Co do dietki. Dzisiaj nie zjadlam niczego, co zawiera puste kalorie. Ale spokojnie, jeszcze wszystko przede mna, wszakze dzien sie jeszcze nie skonczyl, wiec nie bede go chwalic za wczesnie, a malzonek pobiegl do sklepu kupic sobie czekoladowe ciasteczka, bo ponoc maja mniej kalorii niz tabliczka czekolady. To jest naprawde bardzo ciekawe. Tyle sie mowi o uzaleznieniu od nikotyny, i o tym, jak trudno wyjsc z nalogu nikotynowego. Moj malzonek natomiast jakos potrafi drugi miesiac nie palic, ale slodkiego nie jest w stanie odstawic. Prosi mnie, zebym nie piekla juz ciast, nie kupowala mu czekolad w sklepie, wiec tego nie robie, ale on sam i tak wieczorem biegnie do sklepu po cos slodkiego.

Slodycze wiekszym uzalezniaczem niz nikotyna a moze i alkohol? Nigdy o tym w ten sposob nie myslalam.

Zdjecia wstawie jutro, poniewaz chcialabym najpierw jakies ladne porobic, bo nie mam w swoim kompie zdjec z mojego miasteczka i okolic. Mam nadzieje, ze nie bedzie padac.

#73
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
No to kochana czekam na focie z utęsknieniem :clap2:

#74
atena

atena

    Zawzi?ty dietowicz

  • Members
  • 247 postów
Super, nie mogę się juz doczekać :tongue:
Dołączona grafika

#75
shashua

shashua

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 11 801 postów
Ponto,co słychać ? jak leci,jak dietka Twojego męża?
Dołączona grafika Dołączona grafika

#76
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
ponto, czekamy na relację no i oczywiście w miarę Twoich możliwości na zdjęcia na pewno piękne :tongue:

#77
ponto

ponto

    Zaciążona :)

  • Members
  • 1 048 postów
Dziewczyny kochane :lovers:

Najmocniej przepraszam za ponowna przerwe, ale znowu brak czasu.

Shas - Ty masz racje, w Danii wszysto jest poukladane, ale dotyczy to jedynie Dunczkow. Jak zes obcokorajowiec, masz przechlapane, bo Dania jest malym krajem, imigracje maja od niedawna, i boja sie wszystkiego. A przy tym, sami oszukuja, uwazajac, ze uszczesliwiaja innych, bo przeciez Polak moze pracowac i za 50 koron, kiedy Dunczyk, wykonujac te sama prace, dostaje minimum 100 koron na godzine. No ale Polak w Polsce zarobilby maksimum 50 koron ( 25 zlotych ), za te sama prace. Pozostaje pytanie - czy w warunkach dunskich jest lojalne placic Polakowi dwa razy mniej niz Dunczykowi, nawet, jezeli jest to dwa razy wiecej, niz Polak zarobilby w Polsce?

Mialam w ciagu ostatnich kilku dni tlumaczenia dla Polakow, ktorzy przyjechali tu do pracy w ciemno, i troche ``dostali po pupie``. Dla Polakow pracuje za darmo. Nie bede zdzierac z ludzi, ktorym i tak jest juz wystarczajaco ciezko. Fakt faktem, ze 10.000 koron, czyli ok. 5.000 polskich zlotych za mieszkanie w piec osob w klitce to przesada, nawet jak na dunskie warunki. A tyle sobie odliczaja dunskie firmy co miesiac, za przyslowiowe lokum, czyli wlasnie klitke, ktora kosztuje jak apartament w najlepszej dzielnicy. Co mnie oburza to fakt, ze wszystko jest napisane po dunsku - umowy ecc. A Polacy naiwni, bo Dania taka cudowna, podpisuja nie wiedzac co podpisuja :blink: . Czy to jest wina Dunczykow, czy Polakow i ich desperacji, sama nie wiem. W sumie za naiwnosc Polakow Dunczycy nie sa odpowiedzialni. Dunczycy widza po prostu szanse zarobienia, lub oszczedzenia pieniedzy. Dlatego coraz bardziej wola zatrudnic cudzoziemca niz Dunczyka, bo Dunczyk zna realia, cudzoziemiec nie.

Dzisiaj ide robic zdjecia. Nie chce zdjec tylko budynkow. Mnie interesuja ludzie. Wiec, jezeli Arabowie pozwola, porobie zdjecia rowniez i na Bazarze, czyli arabskim markecie w Odense. Postaram sie porobic zdjecia Dunczykow w centrum. I kilku innych ciekawych rzeczy.

Co do diety, pomimo brunsvigera ( wpadka, o ktorej pisalam ), dzisiaj rano na wadze bylo 49, 70 kg!!!!! Co prawda trzymalam diete przez ostatnie dni,nie jadlam soli, slodyczy, za to dwa kilogramy szpinaku i innych warzyw codziennie. Wniosek, ktory z tego wyciagnelam - szalenstwo od czasu do czasu nie jest zle, nie zaszkodzi, jezeli nie powtarza sie codziennie. Wrecz przeciwnie, szalenstwo sluzy tym, ktorzy go potrzebuja. Jest jak alkohol, mozna sobie pozwolic od czasu do czasu, ale trzeba umiec tez powiedziec ``dosc``.

Cwiczenia robie, codziennie. Okolo 200 brzuszkow ( moje brzuszki to: unoszenie obu nog 50 razy, 50 razy rowerek, 50 razy nozyce poprzeczne, 50 razy nozyce pionowe ).

Pajacykow jeszcze nie bylo, schodow rowniez nie. To zostawiam na wieczor, przy dobrej muzie :-)

Dla osob, ktore musza myslec rowniez o zmarszczakach, podam rowniez cwiczenia na miesnie twarzy. Robie je od dwoch tygodni, na razie efektow nie widac, ale caly czas mam nadzieje, ze po kilku miesiacach albo latach przyjda :mrgreen:



Po nich twarz jest jakby rozgrzana, i zaraz po nich stosuje maseczki, roznego rodzaju, chociaz i tak nie zatrzymam uplywu czasu :evil: . Tym niemniej, znam osoby, ktore maja ponad 70 lat, a cere jakby z bajki. Zmarszczki, owszem, sa, ale tak delikatne i niezauwazalne, cera tak swieza, ze az pozazdroscic.

I jeszcze cwiczenia na stretching. Tych nie robie wszystkich codziennie, staram sie stopniowo. Jak beda efekty, napisze na pewno.


Stretching - mięśnie łydek ...


Stań w niewielkim rozkroku (odległość między
stopami powinna być wygodna i naturalna), a następnie
zrób duży krok do przodu. Pochyl się nieznacznie
w przód tak, aby głowa i stopa znajdowały się w linii
prostej. Jeśli chcesz rozciągnąć dobrze mięsień,
upewnij się, że tylna stopa ustawiona jest prosto,
a nie pod kątem.






Stretching - mięśnie karku ...


Jeśli czujesz się spięty po ciężkim dniu,
to ćwiczenie cię odpręży. Stań luźno
(możesz też siedzieć). Sięgnij prawą ręką
ponad głowę i połóż palce na skroni.
Teraz delikatnie pociągnij głowę w bok.
Gdy odegniesz głowę najbardziej, jak
to możliwe, policz do 10. Poczujesz
rozciąganie wzdłuż szyi. Puść, zmień rękę
i powtórz ćwiczenie.



Stretching - mięśnie brzucha ...


Połóż się na brzuchu na macie. Umieść dłonie na
wysokości ramion, w wygodnej dla ciebie odległości
od ciała. Odepchnij się od podłogi i powoli unoś
klatkę piersiową. poczujesz, jak rozciągają się
twoje mięśnie brzucha. Kiedy osiągniesz swoje
maksymalne wygięcie, zatrzymaj tę pozycję
i postaraj się ją utrzymać przez 10 sekund.
Zrób krótką przerwę i powtórz ćwiczenie.



Stretching - mięśnie grzbietu ...


Zacznij od klęku na macie, pochyl się
do przodu i staraj się sięgnąć jak najdalej.
Poczujesz, jak naciągają się mięśnie pleców.
Zatrzymaj tę pozycję, a następnie rozluźnij
się i powtórz ćwiczenie.



Stretching - mięśnie pośladkowe ...


Leząc na plecach unieś nogi i skrzyżuj je tak,
aby kostka jednej opierała się na kolanie drugiej.
Wyprostowaną nogę zegnij lekko i spleć dłonie
na udzie. Twoim zadaniem jest przyciągnięcie uda
jak najbliżej klatki piersiowej.



Stretching - mięśnie przedramion ...


Wyciągnij lewe ramię do przodu dłonią do góry.
Złap za palce prawą rękę i delikatnie ciągnij
je w stronę podłogi. Poczujesz, jak napina
się przedramię. Zatrzymaj tę pozycję, a następnie
zmień rękę i powtórz ćwiczenie.



Stretching - mięśnie dwugłowe uda ...


To ćwiczenie wpływa na wzrost gibkości.
Najpierw połóż dłonie na macie w odległości
zbliżonej do szerokości twoich ramion,
a następnie przyjmij pozycję do pompki.
Wyprostuj nogi i mając wyprostowane plecy,
postaraj się małymi kroczkami zbliżyć stopy
do dłoni. Poczujesz, jak rozciąga się tylna
część ud. Jeśli palcami stóp uda ci się
dotknąć dłoni, to oznacza, że jesteś bardzo
rozciągnięta. Zatrzymaj tę pozycję, policz
do dziesięciu i wróć do pozycji wyjściowej.
Rozluźnij mięśnie, a następnie powtórz
ćwiczenie.



Stretching - mięśnie skośne brzucha ...


Siedząc w rozkroku na macie zegnij jedną nogę
do wewnątrz, opierając stopę na wewnętrznej stronie
drugiej nogi. Napinając mięśnie brzucha unieś
ramię ponad głową i zrób skłon nad wyprostowaną
nogą. To ćwiczenie doskonale rozciąga mięśnie
skośne brzucha i dwugłowe ud. Zatrzymaj
tę pozycję i policz do 10. Zmień stronę
i powtórz ćwiczenie.



Stretching - mięśnie zginaczy bioder ...


Rozpocznij od siadu klęcznego. Stopy, kolana
i uda złączone. Podeprzyj się z tyłu, kładąc
dłonie za sobą na podłodze i unieś biodra.
Poczujesz, jak napinają się mięśnie zginaczy
bioder.



Stretching - mięśnie przywodzące uda ...


Aby rozciągnąć wewnętrzną stronę uda, usiądź
na macie tak, aby twoje kolana były skierowane
na zewnątrz, a stopy stykały się ze sobą.
Twoim zadaniem jest przyciąganie złączonych
pięt jak najbliżej ciała i dotknięcie kolanami
podłoża. Trzymając stopy rękoma, powoli
przyciągaj je do siebie. Gdy poczujesz, że twoje
mięśnie są dobrze rozciągnięte, zatrzymaj
tę pozycję, policz do dziesięciu, a następnie
rozluźnij się. Powtórz ćwiczenie.



Stretching - mięśnie trójgłowe ramienia ...


Przyjmij pozycję wyjściową tak, że twój lewy
łokieć uniesiony jest w górę, a dłonią starasz
się sięgnąć w dół pleców. Połóż prawą dłoń
na lewym łokciu i naciskaj, powoli odpychając
go do tyłu. Lewe ramię powinno przylegać do głowy.
Poczujesz jak naciąga się triceps. Wytrzymaj
przez 10 sekund, a następnie zmień rękę
i powtórz ćwiczenie.



Stretching - mięśnie dwugłowe uda i łydki ...


Stań w pozycji wyprostowanej, stopy złączone,
biodra prosto. Wysuń wyprostowaną stopę przed siebie,
wygnij nogę na której stoisz. Pochyl się lekko do
przodu, opierając ręce na zgiętej nodze.
Pośladki wypięte. Aby zwiększyć napięcie łydki,
zginaj stopę, przyciągając palce do góry.



Stretching - mięśnie pośladkowe i grzbietu ...


Siedząc na macie wyprostuj nogę. Ugnij drugą
i skrzyżuj z wyprostowaną. Upewnij się, że stopa
stoi płasko na macie. Obróć się tak, abyś mogła
oprzeć lewe ramię na prawym kolanie.
Odpychając się od kolana, spróbuj obrócić tułów
jeszcze bardziej. Poczujesz, jak napinają
się mięśnie pośladkowe i dolne pleców.



Stretching - mięśnie przywodzące uda i dwugłowy uda ...


Aby rozciągnąć wewnętrzną stronę uda, stań w rozkroku.
Nogi rozstawione jak najszerzej. Ugnij jedno kolano
i pochyl całe ciało w tę stronę. Dla równowagi możesz
oprzeć dłonie na zgiętej nodze lub na podłodze.
Nie pozwól, aby kolano wysunięte było do przodu
bardziej niż palce stopy.



Stretching - mięśnie czworogłowe uda i zginacz bioder ...


Stojąc na prawej stopie sięgnij lewą ręką za siebie
i złap za lewą stopę. Wyprostuj się, kolana złączone.
Możesz też wyciągnąć rękę w bok dla utrzymania równowagi.
Aby ćwiczenie było bardziej skuteczne, wypchnij biodra
do przodu. Rozciągnięciu ulega również zginacz biodra.



Stretching - mięśnie naramienne, piersiowe i dwugłowe ramienia ...


Stojąc w wygodnej pozycji, odegnij ramiona
do tyłu i złącz ręce za plecami. Wyprostuj ramiona
i powoli je podnoś. Poczujesz, jak napinają
się ramiona i klatka piersiowa, a w pewnym
stopniu także twoje bicepsy. Policz do 10,
a następnie rozluźnij się i powtórz
ćwiczenie.

A teraz ruszam z aparatem na miasto. Dzisiaj nie mam tlumaczen, do tej pory nikt nie zadzwonil, wiec czasu do woli.

Dzieki za to, ze jestescie dziewczyny.

#78
Anja

Anja

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 15 318 postów
ponto, no kochana ale Cie poniosło z tym postem ale fajnie bo sobie poczytałam :tongue: No i ćwiczę te ćwiczenia na zmarszczki przed Mariuszem i ma ze mnie niezły ubaw :grin: Mam nadzieję,że zdążysz dzisiaj powklejać fajne focie :tongue:

#79
Kama36

Kama36

    Dietowa szycha

  • Moderators
  • 4 327 postów
No Ponto jestem pod wrazeniem ja to do sportu tak nie bardzo :clap: :clap:
Dołączona grafika

#80
ponto

ponto

    Zaciążona :)

  • Members
  • 1 048 postów
wstawiam zdjecia :->

Rowerzysci maja swoj pas nawet na ulicy


Dołączona grafika

Nawet na stacji benzynowej Shella mozna ostatnio kupic glownie kanapki z pieczywa pelnoziarnistego i cole bezcukrowa. To jest reklama, juz za 35 koron ( czyli cos pom. 15 a 20 zlotych ) mozna sobie kupic taki zestaw. Samo zdrowie, na dodatek niedrogo jak na warunki dunskie.

Dołączona grafika

A tutaj mlody Dunczyk do wziecia ;-) . Tak tak, do wziecia. Skonczyl 30 lat i w dalszym ciagu nie ma zony. Dlatego znajomi w ramach prezentu urodzinowego wystawili przed jego domem te beczke, zeby wolne dziewczyny wiedzialy gdzie szukac szczescia :-) . Nie zartuje, tutaj naprawde istnieje taki zwyczaj. W Polsce byl zreszta podobny, malowano na niebiesko chaty, w ktorych mieszkaly mlode, niezamezne dziewczyny.

Dołączona grafika

Typowo protestancki kosciol. Prawie wszystkie koscioly tutaj maja biale sciany i czerwone dachy. Przez wieksza czesc dnia koscioly sa zamkniete, otwiera sie je tylko na szczegolne okazje ( slub, pogrzeb, chrzciny, swieta, msze niedzielne itd ). Pastor to zawod jak kazdy inny, nie ma zwyczaju zbierania na tace bo pastorom panstwo wyplaca comiesieczna pensje.

Dołączona grafika

Cmentarz. Ten cmentarz znajduje sie za naszym ogrodem. Podzielony jest na wychuchana czesc protestancka i troche zapomniana czesc muzulmanska. Opieke nad cmentarzem sprawuje panstwo, groby po 15 latach sa likwidowane, chyba ze rodzina wyraznie zazyczy sobie, aby nie likwidowac grobu. Wiaze sie to oczywiscie z dodatkowymi kosztami. Jak widac na zdjeciu, cmentarze, podobnie jak koscioly, sa bardzo skromne.

Dołączona grafika

To jest rowniez cmentarz, a raczej jego czesc centralna, oddzielajaca czesc muzulmanska od protestanckiej. Po cmentarzu moga jezdzic samochody ( droga po prawej stronie ), i ludzie przychodza na cmentarz pospacerowac z psami.


Dołączona grafika

A to czesc muzulmanska cmentarza

Dołączona grafika

Jeszcze dwa zdjecia. Wstawiam je na chwile, za kilka dni je zlikwiduje. Jedno jest aktualne, zrobione doslownie kilka dni temu. Jestem na nim ja i moj malzonek. Drugie jest sprzed 3 lat. To zadziwiajace, ze jeszcze trzy lata temu bylam prawie dwa razy grubsza od swojego meza ( zdjecie na dole ). To bylo niedlugo po naszym przyjezdzie z Polski do Danii. A teraz jest na odwrot. Ja schudlam i niestety, bardzo sie postarzalam, moj malzonek natomiast nabral cialka i wrecz promienieje :-D

Dołączona grafika


Dołączona grafika

Mam nadzieje, ze cokolwiek bedzie widac na tych zdjeciach i przepraszam za opoznienie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych